Ana Sayfa Sultanbeyli Keskin, Mahallelerde Beş hizmet yılını değerlendiriyor

Keskin, Mahallelerde Beş hizmet yılını değerlendiriyor

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, beş hizmet yılını, yaptığı mahalle toplantılarıyla değerlendiriyor. Başkan Keskin bu kapsamda Orhangazi Mahallesi sakinleriyle bir araya gelerek, mahalle sakinlerine ilçede yürütülen çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2014 Perşembe 14:49
Keskin, Mahallelerde Beş hizmet yılını değerlendiriyor
Başkan Keskin her yıl düzenlediği mahalle toplantılarıyla ilçe sakinlerine yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veriyor. Bu kapsamda gerçekleşen mahalle toplantısında Başkan Keskin, Orhangazi Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. Mahalle toplantısına Başkan Keskin’in yanı sıra AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, kadın kolları başkanı Gülten Teoman, gençlik kolları başkanı Ertan İskender, il genel ve belediye meclis üyeleri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin 5 yıldır mahalle toplantıları düzenlediklerini söyledi. Sultanbeyli’nin beş yıl boyunca yapılan çalışmalarla eksiklerini geride bıraktığını kaydeden Başkan Keskin, “Bir yandan kamu binalarımızı inşa ederken, mahallelerimizi de yenilemenin çabası içine girdik. İlçemizin özlemle beklediği projeleri hayata geçirdik” dedi.

Sultanbeyli için görev süreleri boyunca önemli yatırımlara imza attıklarını kaydeden Başkan  Keskin, “İlçemizin özlemle beklediği projelerden biri olan TEM’i hizmete açtık. Ardından ulaşım noktasında çekilen büyük sıkıntılarımızı gidermek adına çalışmalar yaptık. İETT ile yaptığımız görüşmelerin neticesinde eski araçlar ilçemizden çekildi yenileri şimdi hizmet veriyor. Bununla birlikte hat sayılarımızda da bir hayli artış gerçekleşti. İlçemizin bir diğer özlemle beklediği projesi olan Gölet Projesi de yakında açılacak. Sosyal alanlarıyla, dinlenme alanlarıyla çok iyi bir proje oldu. İlçemiz yaptığımız çalışmalarla eksiklerini geride bıraktı” dedi.

Başkan Keskin, 2009 yılında söz verdiği üzere ilçeye yeni kamu binaları kazandırdıklarını belirterek, “Hükümet konağımızdan, hastanemize, ağız diş hastanemizden toplum ruh sağlığı merkezimize, askerlik şubemizden İSKİ hizmet binamıza varana kadar kamu binalarımızı ilçemize kazandırmış olduk. Bunlarla birlikte eğitim alanında da çok sayıda yatırıma imza attık” dedi.

Son aşamaya gelen mülkiyet çalışmasına da değinen Başkan Keskin, “İlçemizin kangren olmuş mülkiyet meselesinde çözüme çok yaklaştık. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın İdris Güllüce de yaptığı açıklamada çalışmaların devam ettiğini ilk ağızdan teyit etmişti. Benim vatandaşlarımdan istediğim tek şey bu konuda hazırlıklı olsunlar” şeklinde konuştu. Başkan Keskin’in ardından konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, “Bizler uyum içerisinde çalışarak, ilçemizin kalkınmasını sağladık. Bugün geldiğimiz noktada Sultanbeyli’de ne kadar özlemle beklenen proje varsa hepsi halkımızın hizmetinde. Sayın Başbakanımızın önderliğinde bizler ilçemize daha çok hizmet etmek için sizlerin desteğiyle çalışacağız” dedi. Konuşmaların ardından Başkan Keskin, mahalle sakinlerinin sorularını cevapladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık