Ana Sayfa Sultanbeyli Keskin, Adil Mahallesi’ndeydi

Keskin, Adil Mahallesi’ndeydi

Sultanbeyli Belediye Bşkanı Hüseyin Keskin’in mahalle gezileri devam ediyor. Keskin’in bu haftaki durağı, Adil Mahallesiydi.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2011 Pazartesi 12:34
Keskin, Adil Mahallesi’ndeydi

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in ikinci yılın sonuna yaklaşırken başlattığı mahalle gezileri devam ediyor. Vatandaşlarla yapılan kahvaltıyla başlayan ve tüm gün mahallenin okulları, sağlık merkezleri, hasta ve yaşlılarının ziyaret edildiği programların üçüncüsü Adil Mahallesi’ndeydi.


Keskin, kahvaltı sonrası yaptığı konuşmaya 27 Şubat günü vefat eden 54. Hükümet Başbakanı Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anarak başladı ve “Dün defnettiğimiz merhum 54. hükümetimizin Başbakanı Erbakan Hocamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Türkiye için çok büyük bir kayıptır. Sayın Erbakan Hoca’yı bir kalıba sığdırmak doğru değildir. O dünya çapında çok önemli bir isimdir ve öyle kalmaya da devam etmelidir” dedi.

Bugüne kadar yapılan çalışmaları anlatan Keskin, ilçenin önemli sorunlarından başlayarak, mülkiyet meselesi ile ilgili devam eden çalışmaları anlattı. “Bu anlamda şanslısınız, bu sorunun en son konuşulması gereken yer Adil Mahallesi.” diyen Keskin, ilçe genelinde sorunun çözülmesi için atılan adımları tek tek açıkladı. Keskin, “Önce Büyükşehir Belediye Başkanı, Bayındırlık Bakanı ve Başbakan ile görüşmelerimiz oldu. Ardından 1/5 binlik planlar yapıldı, binlik planların çalışmaları sürüyor. Sonrasında uygulama ve tapuların dağıtımı var. Hedefimiz bu. Hisseli parsellerle ilgili çalışmalar olumlu gidiyor. Bununla birlikte 2B arazilerinde yapılan çalışmayla ilçemizin yüzde 20’lik bölümündeki sorun da çözülecek” şeklinde konuştu.

“Başbakanımız ve Ulaştırma Bakanımızın desteğiyle TEM projesi tamamlandı”

TEM otoyolu bağlantı yollarının tamamlandığını söyleyen Keskin “Sultanbeyli için çok önemli bir yatırım oldu. Bu çalışmayla Sultanbeyli’nin kaderinin nasıl değiştiğini yakında göreceğiz. Sultanbeyli’nin gelişmemesinin en önemli sebeplerinin biriydi. Proje daha bitmeden Sultanbeyli’ye önemli yatırımlar gelmeye başladı. Burada yapılan fabrikalar, iş ve merkezlerinde binlerce insanımıza iş imkânı sağlanacak.” dedi.

“Devlet hastanesi proje olmaktan çıktı”

Yıllardır ilçedeki hastane eksikliğinden kaynaklanan sıkıntıların giderilmesi için yapılan çalışmaları anlatan Keskin, “Sağlık Bakanımızla yaptığımız görüşmelerde, o da bu eksikliği gördü ve çalışmalarımız başladı. Yer tahsisi yapıldı. 50 dönüm arazi üzerine, 400 yatak kapasiteli bir hastane yapılacak. Proje bakanlığa teslim edildi ve çok yakında temeli atılacak.” şeklinde konuştu.

Açılış bekleyen çalışmalar…

Şimdiye kadar tamamlanıp hizmete giren, ancak henüz resmi açılışı yapılmayan hizmetlere değinen Keskin, Adil Mahallesi sakinlerine yeni okullar, polis merkezleri, rehabilitasyon merkezi, parklar, kültür merkezleri gibi yapılarla ilgili bilgi verdi. Aydos Kütüphanesi’nin özellikle ilçe gençleri için faydasını anlatan Keskin, kültür programlara katılımın hem yetişkin, hem de çocuklar için önemli olduğunun altını çizdi.

Hükümet konağı çalışmalarının çok hızlı ilerlediğini söyleyen Keskin, binanın bir yıl içinde tamamlanacağını belirtti, ayrıca Gölet Projesi’nin bu yıl ihalesinin yapıldığını, Aydos Mesire Alanı’nın da tamamlanmak üzere olduğunu dile getirdi.

Adil Mahallesi…

Mahalleye kazandırılan hizmetleri de anlatan Keskin, “Otoban yanındaki eski otogar, bize yakışmıyordu. Adil Mahallemizde şirin, güzel bir bilet satış terminali oluşturduk. Bununla beraber, bu yıl Adil Mahallesi’ne 3 okul yapılacak. 40 bin metrekarelik bir özel eğitim kampüsü yapılıyor, Adil Mahallesi İlköğretim Okulu ihalesi yapıldı, üstün zekâlılar özel eğitim okulu yapımı inşaatı ise başlamak üzere.” dedi.

Mahallede 1500 konutluk bir projenin devam ettiğini söyleyen Keskin, “konutlarla beraber fabrikalar yapılıyor. Mahalle gençlerimiz iş noktasında buralardan faydalanacak.” şeklinde konuştu. Yazın yapılan çalışmalarda İSKİ, AYEDAŞ ve İGDAŞ’ın 25 trilyonluk yatırımının olduğunu söyleyen Keskin, asfalt ve kaldırım çalışmalarını özetledi.

“İlçemiz esnafına sahip çıkalım”

Çöplerin zamanında çıkarılıp sokaklarda kirliliğe sebebiyet verilmemesi konusunda vatandaşları uyaran Keskin, vergi affıyla ilgili çıkan yasadan faydalanmak isteyen vatandaşların 45 günlük sürelerinin olduğunu hatırlattı, bununla birlikte Sultanbeylililerden ilçenin ekonomisinin gelişmesi için ilçe esnafına sahip çıkmalarını istedi.

“Kaçakla ilgili taviz vermeyeceğiz”

Son olarak kaçak yapı konusuna değinen Keskin, kaçak yapının, yaşanılan sorunları çözmeye çalıştıkları günlerde meseleyi daha da büyüteceğini hatırlattı ve kaçakla mücadele edeceklerini söyledi. “Şu ana kadar verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum.” diyen Keskin, gelecek yılların Sultanbeyli için çok daha güzel olacağını belirtti.

Konuşmasının ardından Keskin, muhtarlık, aile sağlığı merkezi, kuran kursları, öğrenci yurtları, Sultanbeyli Bilet Satış Terminali’ni ziyaret etti, esnafı gezerek onların fikir ve önerilerine kulak verdi.

Keskin’in bir sonraki ziyareti Akşemsettin Mahallesi’ne…
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık