Ana Sayfa Gündem Kavaklıoğlu ailesinin sorununa bakanlık el attı

Kavaklıoğlu ailesinin sorununa bakanlık el attı

Tüm Türkiye’ye, Hanım Kavakalıoğlu ve dört çocuğunu Sultanbeyli’deki evlerini demir parmaklıklar penceresinde elinde silahla icra memurlarına direnirken tanıdı.

Giriş Tarihi: 22 Temmuz 2013 Pazartesi 05:24
Kavaklıoğlu ailesinin sorununa bakanlık el attı
Bir çetenin sahte senetlerle evlerini ellerinden almaya çalıştığını öne süren Kavaklıoğlu, çocuklarıyla tam 92 gündür evden dışarı adım atmadan içeriye kimseyi sokmadan direniyor. Kavaklıoğlu ailesinin, derdine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin el attı.

BAKAN FATMA ŞAHİN İLGİLENMEYE BAŞLADI

95 günden bu yana kendilerini evlerine hapseden ve sorunları çözülünceye kadar evlerinden çıkmayacaklarını söyleyen Kavaklıoğlu ailesi, direnişlerine devam ediyor. Aile bir yandan direnişini sürdürürken diğer yandan da Twitter üzerinden Cumhurbaşkanı dahil tüm yetkililere dertlerini anlatan twitler atıyor. Kavaklıoğlu ailesi, dertlerini anlatan bir twit de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e attı. Olayı öğrenen Bakan Şahin, 2 Temmuz’da Twitter üzerinden gönderdiği “Konunuzu ve iletişim bilgilerinizi gönderin lütfen. Belki yardımcı olabileceğimiz bir konudur. Değerlendirelim” mesajı ailenin yüzünü bir nebze de olsa güldürmeye yetti.

ÇETENİN KİRLİ İLİŞKİLERİNİ TEK TEK ANLATTI

Bakan Şahin’in mesajından sonra harekete geçen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı yetkilileri, Cuma günü Kavaklıoğlu ailesinin Kosova Sokaktaki, evine gelerek Hanım Kavaklıoğlu ve çocukların şikâyetlerini dinledi. Sekiz yıldır süren davayı tek tek anlatan Hanım Kavaklıoğlu, kendilerini dolandıran çetenin tüm kirli ilişkilerini belgeleriyle kayıtlara geçirdi. Kavaklıoğlu ailesi 19 Nisan’dan bu yana eylemlerini sürdürmeye devam ediyor. Süren eylem nedeniyle ailenin psikolojisi iyice bozulmuş durumda. Hatırlanacağı üzere Hemşirelik Bölümü 2 sınıfta okuyan Zeycan Kavaklıoğlu devamsızlıktan sınıfta kaldı.

DAVA TEMYİZDE SENETLER BİLİRKİŞİDE

Kavaklıoğlu ailesi’nin Avukatı Mehmet Melih Gülseren de, “Senetlerle ilgili davalar sürüyor. Şu an toplamı 1 Milyon lirayı bulan senetler bilirkişi incelemesine gitti. Toplamda 7 milyon liralık bir borç gözüküyor. Hukuk katledilmiş durumda. Temyiz incelemesini bekliyoruz” dedi. Diğer tarafın avukatları ise açıklama yapmak istemedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık