Ana Sayfa Sultanbeyli Kavaklıoğlu ailesi direnişe devam ediyor

Kavaklıoğlu ailesi direnişe devam ediyor

Sultanbeyli’de, icra yoluyla satılan evlerini vermek istemeyen ailenin direnişi sürüyor. Yirmi günden bu yana kendilerini kilitledikleri evden çıkmayan Hanım Kavaklıoğlu ve dört çocuğu, benzin bidonları ve mutfak tüpleri ile eve zorla girilmesinin önüne geçmeye çalışıyor. Ailelerine destek veren çocuklar okula gitmedikleri için devamsızlıktan sınıfta kalmak üzere.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2013 Perşembe 10:24
Kavaklıoğlu ailesi direnişe devam ediyor
AİLE HAPİS HAYATI YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR!

20 gün önce kapılarına gelen icra memurlarına direnerek, kendilerini içeriye kapatan ve haklılıklarını ortaya çıkarıncaya kadar kendilerini içeriye hapseden Kavaklıoğlu ailesi, direnişlerinde 20 günü geride bıraktı. Dolandırıldıklarını iddia ederek savcıların dikkatini çekene kadar eylemini sürdüreceklerini dile getiren Kavaklıoğlu ailesi, direnişlerini sonuna kadar devam ettireceklerini söylüyorlar. 20 günden beri dışarıya çıkmayan aile fertleri, içeride hapis hayatı yaşamaya devam ediyor. 

ÇOCUKLAR DEVAMSIZLIKTAN OKULDA KALABİLİR

Dışarıya çıkamadıkları için okula gidemeyen çocuklar ise üzüldüklerini, ancak evlerini vermemek için direnişe devam etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Çocukları ile birlikte 20 günden bu yana icra yoluyla evini kaybetme korkusuyla dışarıya çıkamayan Hanım Kavaklıoğlu, dolandırıldıklarını iddia ederek savcıların dikkatini çekene kadar eylemini sürdüreceklerini belirtti. En büyük sorunlarının çocuklarının okula gidememeleri olduğunu ifade eden Kavaklıoğlu, çocuklarının sınıf arkadaşlarının ve öğretmenlerinin zaman zaman gelerek kendilerini ziyaret ettiğini kaydetti. Çocukları ile birlikte hapis hayatı yaşadıklarını kaydeden Kavaklıoğlu, evlerini vermemek amacıyla eylem yaptıklarını ve sorun çözülene kadar da sürdüreceklerini söyledi.

KESKİN, KAVAKLIOĞLU AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Bu arada Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, ailenin derdini dinlemek için Salı günü aileyi ziyaret etti. Korkuluklar arkasında derdini ağlayarak anlatan Hanım Kavaklıoğlu, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve Ali Sevinç’ten dosyalarının Adalet Bakanlığına ulaştırılmasını ve yargılamalarının yeniden bağımsız bir savcı tarafından yapılmasını istediler. Hanım Kavaklıoğlu, ‘Dosyamız tekrar açılsın ve bağımsız bir savcı tarafından incelensin o zaman haklılığımız ortaya çıkacak. Sizlerden tek ricam bu. Eğer, bunu sağlayabilirseniz bizim zaten haklı olduğumuz ortaya çıkacak. Buna rağmen biz yine haksız çıkarsak bu evden seve seve çıkmaya hazırız’ dedi. 

KESKİN, DOSYALARI AVUKATLARA İNCELETME TALİMATI VERDİ

Ailenin derdini dinleyen Başkan Keskin, aynı zamanda AK Parti Belediye Meclis üyesi olan Abdullah Balta’yı arayarak olay yerine gelmesini rica etti. Kısa sürede Kavaklıoğlu ailesinin yaşadığı eve gelen Balta, aileden olayı dinledi. Dosyaları alıp inceleyeceğini ve hukuki olarak yapılması gereken bir şey varsa yapacaklarını dile getirdi. Başkan Keskin’de aileye destek olmaya devam edeceklerini söyleyerek, çocukların okullara devam etmesini, eğitimlerinden geri kalmamalarını aileden rica etti.

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberin tüm hakları GERÇEK VİZYON GAZETESİ’ne aittir. Kaynak gösterilmeden ve kaynak gösterilse dahi  özel izin alınmadan kullanılamaz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık