Ana Sayfa Gündem Kardeş Belediye Jajce'den Sultanbeyli'ye Ziyaret

Kardeş Belediye Jajce'den Sultanbeyli'ye Ziyaret

Bosna Hersek’in Jajce Belediyesi’yle 2012 yılında kardeş belediye olan Sultanbeyli Belediyesi bu kapsamda ilişkilerini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl ziyaret edilen Jajce Belediyesi ve yetkilileri Sultanbeyli Belediyesi’ne iade-i ziyarette bulunarak ekonomik ve kültürel faaliyetler üzerine görüş alışverişinde bulundu.

Giriş Tarihi: 21 Haziran 2013 Cuma 06:04
Kardeş Belediye Jajce'den Sultanbeyli'ye Ziyaret
Sultanbeyli Belediyesi Bosna Hersek’in Jajce Belediyesi’yle 2012 yılında kardeş belediye oldu ve o tarihten itibaren ilişkilerini geliştirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıl kardeş belediyeyi ziyaret eden Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ekibi, bu sene Jajce Belediye Başkanı Edin Hozan ve heyetini makamında ağırladı. Görüşmelerde taraflar ilişkilerin her yönüyle geliştirilmesi ve ilçelerin geleceği üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Keskin, kardeş belediye olarak Jajce’ye imkanlar ölçüsünde her türlü desteği her zaman sağlayacaklarını söyleyerek, “Tarihi ve dini bağlarımızın olduğu Bosna bizim için önemli. Ziyaretimizde adeta bir tarih canlandı gözümüzde. Bu denli güçlü bağlarımızın olduğu bir ülkeden kardeş şehrimizin olması bizi fevkalade mutlu ediyor” dedi. İlçe hakkında heyete bilgiler veren Keskin, Sultanbeyli’nin son yıllarda hem nüfusunun arttığını, hem de geliştiğini kaydetti. Ardından misafirlerine hediye takdim eden Keskin, ilçedeki bazı sanayi kuruluşlarını ve Sultanbeyli’yi misafirlerine gezdirdi.

İlk olarak genel merkezi Sultanbeyli’de bulunan Next&NextStar Yönetim Kurulu Başkanı Erol Yüksel’i ziyaret eden heyet, burada çeşitli temaslarda bulundu. Fabrika hakkında Yüksel’den bilgiler alan heyet, üretim tesislerini gezdi. Ardından Başkan Keskin misafirlerini dünya çapında faaliyetleri olan ve genel merkezi Sultanbeyli’de bulunan Kimse Yok Mu Derneği’ne götürdü. Burada derneğin faaliyetleri hakkında Dernek Genel Müdürü Celal Türkoğlu’ndan bilgiler almalarını sağladı.

Başkan Keskin son olarak Jajce’den gelen heyetle birlikte Penta Grup Başkanı Salih Aydın’ı ziyaret etti ve burada da çeşitli temaslarda bulundu. AK Parti İstanbul Milletvekili Erol Kaya da görüşmelere katılarak heyetle bir süre görüştü. İlk günün akşamında Pendik’te bulunan Anadolu Yakası Balkanlar Kültür ve Dayanışma Derneği ile bir araya gelen heyet, hem fikir alışverişinde bulundu, hem de Boşnak asıllı vatandaşlarla hasret giderdi.

Ziyaretin ikinci gününde Jajce heyeti İstanbul’un tarihi ve kültürel mekanlarını gezerek boğaz turuna çıktı ve 19 Haziran sabahı temaslarını tamamlayarak ülkelerine döndü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık