Ana Sayfa Sultanbeyli Karakoç AYGAD’I ağırladı

Karakoç AYGAD’I ağırladı

Sultanbeyli’den Saadet Partisi meclis üyeliği için aday olan gazeteci Recep Karakoç, Anadolu Yakasındaki gazeteci dostlarını kahvaltılı bir programda ağırladı.

Giriş Tarihi: 6 Mart 2014 Perşembe 14:43
Karakoç AYGAD’I ağırladı
Karakoç, Sultanbeyli’de Doktorun Sofrası Restaurant’ta bölgesel ve yerel basına kahvaltı verdi. Ağırlıklı olarak Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti üyelerinin bulunduğu toplantıda Sultanbeyli’deki gazetecilerin tamamı da hazır bulundu.

Karakoç programda yaptığı konuşmada meslektaşlarına hitap ederek desteklerini istedi. Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ümit Kahyaoğlu da yaptığı konuşmada, 4 gazeteci arkadaşlarının çeşitli partilerden aday adayı olduğunu, fakat sadece Recep Karakoç’un Sultanbeyli’de seçilebilecek yerden aday gösterildiğini belirtti. Kahyaoğlu, Sultanbeyli Saadet Partisi yetkililerine, gazeteci meslektaşına gösterdikleri teveccüh ve duyarlılığından dolayı teşekkür etti.

Toplantıya Arıkan da katıldı

Karakoç’un düzenlediği toplantıya Saadet Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan da katıldı. Arıkan. Toplantıda gazeteciler hitaben bir de konuşma yaptı ve Sultanbeyli’deki seçim gündemini değerlendirdi.

Arıkan konuşmasında, “Saadet Partisi olarak bizler, gazeteci arkadaşınız Recep Karakoç’u meclis üyesi adayı olarak göstermemizdeki gerçek, doğru ve ilkeli bir kişi olmasıdır. Yerel medyanın yaşadığı sıkıntılara rağmen Karakoç'un Sultanbeyli'deki yaşanan gerçekleri bir bir, gün yüzüne çıkarmasındaki erdemliliği gördük. Yanımızda olmasını istedik ve kabul etti” dedi.

Saadet ve Ak Parti'nin oy toplamı yüzde 73, ve bu rakam iki parti arasında pay ediliyor

Sultanbeyli’de insanlara faydalı olmak niyetiyle Sultanbeyli halkının temel problemlerini, Sultanbeyli halkının mağdur etmeden çözme niyetiyle yola çıktıklarını belirten Av. Halil İbrahim Arıkan, “Sultanbeyli'nin oy yapısında İktidar Partisi ile Saadet Partisi'ne oy verenlerin sayısı yüzde 72-73 oranında. Mahalli seçimde de genel seçimde de bu durum değişmiyor. Sultanbeyli'de Ak Parti'nin yaptığı yanlışlara karşı ve Sultanbeyli'nin hakkını savunan tek parti ise Saadet Partisi teşkilatı olduğunu hangi partiliye sorarsanız sorun, bu söylediğimizi göreceksiniz.” diye belirtti.

Sultanbeyli'nin önemli sorunları çözülmedi

Mahalli seçimin bir özelliği ise siyasi görüşün önünde mahalli sorunlar ve görüşü ön plana çıkar, yine aynı şekilde çözüm önerileri ön plana çıkmaktadır diyen Arıkan, “Sultanbeyli iki dönemdir iktidar partisi belediye başkanları tarafından yönetilmektedir. Sultanbeyli’nin çözülemeyen sorunlarını çözmesi için Sultanbeylili Ak Parti'ye oy vermiştir. İktidar partililer şunu çok iyi biliyor ki Sultanbeyli’li, yerel yönetimlere değil başbakana oy vermiştir. Maalesef iki dönemdir iktidar partisi belediye başkanları Sultanbeyli'nin temel problemlerini çözemedi. İmar ve diğer sorunları da çözülmedi ve sürüncemeye bırakıldı. Şimdi bir üçüncü dönem daha iktidar partisi mevcut belediye başkanını Sultanbeyli’nin karşısına çıkartarak “Bize oy verin, bize destek verin, bu sorunları ve problemleri çözelim” diyorlar ama bu söylemleri söyleme hakkı kalmamıştır. Sultanbeylili bu kez bunlara inanırsa eğer kendi sonlarını hazırlamış olacaklardır” şeklinde konuşmasını sürdürdü.

İmar ve topu problemi, Sultanbeyli'de mülkiyet problemi vardır diye konuşmasına devam eden Saadet Partili Belediye Başkan Adayı Av. Arıkan, "Bu kentsel dönüşümden tüm Sultanbeyli mağdur bırakılacak. Sultanbeyli'de imar ve ruhsat problemi vardır. Sultanbeyli'de hemen hemen tüm binaların tamamı ruhsatsız. Kamu binaları da dahildir. Ve Sultanbeyli'de bir kentsel dönüşüm kaçınılmaz. Sultanbeyli'de imar-ruhsat-tapu üzerine rant hesapları yapıldı. Sultanbeyli'de kentsel dönüşümü adı altında aslında bir nüfus bölüşümü yapılmaktadır. İşgalci görülen Sultanbeyli halkı bu dönüşümle Sultanbeyli'den çıkartılmaya çalışılıyor. Bunları 5 yıl önce söylemiş bulunmaktaydım. Ama öyle gelişmeler oldu ki artık, bu endişemiz tehlike halini almış oldu.” dedi.

Sultanbeyli halkı, kentsel dönüşümle borçlandırılmasın!

 Gerçek Sultanbeyliler olarak Sultanbeyli'de oturmak için, bu sefer kendi tapulu, imarlı kendi binalarımızda, depreme dayanıklı binalarımızda oturmak için, bu yerlerimizi de çocuklarımıza miras bırakabilmek için, Saadet Partisi olarak uyarıyoruz ve bizimle beraber çözüm için desteğini bekliyoruz diyen Belediye Başkan Adayı Arıkan, “Bizler Sultanbeyli'nin depreme dayanıksız binalarda oturmasına karşıyız, kentsel dönüşüm olmalı ama bu dönüşüm birilerine rantsal dönüşüm olmamalı. Sultanbeyli’nin gerçek sahipleri bu dönüşümde mağdur bırakılmamalı. Tapusuz oldukları gerekçesiyle 3-4 katlı binalara 50-60 bin lira enkaz bedeli ödenmesi, diğer mülk sahipleri de tapulu olmasına rağmen ruhsatsız oldukları gerekçesiyle binaları kamulaştırılarak mülk sahiplerinin borçlandırılmasına karşıyız. TOKİ eliyle yapılan kamulaştırmada daireler 300 ile 700 bin liradan satılarak ilçe halkını göç ettirilmesine izin vermek istemiyoruz. Sultanbeyli'nin yaşayamadığı bir ilçe olmasını da istemiyoruz. Bugün biz bir dairesi olan Sultanbeyli'nin kentsel dönüşüm sırasında yine en az bir dairesi olmasını istiyoruz. Borçlu olmasını istemiyoruz” dedi.

İhaleler şeffaf olacak

Sultanbeyli'yi bizler yerel yönetimlerle yöneteceğiz diyen Saadet Partili Belediye Başkan Adayı Arıkan, "Yerel yönetimler dememizdeki gerçek yerelde olanlardır. Halkın en alt seçilmişleri muhtarlarımız, Sivil Toplum Örgütleri, Siyasi Partilerin Yöneticileri, Kamu ve Özel kurum yöneticilerinin ortak görüşüyle birlikte hareket ederek yöneteceğiz. Bencil bir yönetim değil devletcil yönetime imza atacağız. Halk meclisleri oluşturacağız ve bu meclis vatandaşın problemlerini yerinde görüp yerinde çözecek şeklinde görev yapacaktır. Yapılan ihalelerin hepsin Sultanbeylili elektronik billboardlarda anında görecekler. Sultanbeyli’nin gelişimi ve Sultanbeyli’nin geleceğine yönelik hangi parti ne proje üretmiş ve sunmuşsa biz onu da değerlendireceğiz. Bu bilgi, birikim ve donanıma sahip kadro ile ekiple yol alıyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık