Ana Sayfa Sultanbeyli Karadenizli’den de oy isteyeceğiz!

Karadenizli’den de oy isteyeceğiz!

HDP İstanbul Büyüşehir Eş başkanı Adayları Pınar Aydınlar ve Sırrı Süreyya Önder'in katılımıyla, Sultanbeyli Orhangazi Mahallesi seçim bürosunun açılışını yaptı. Sultanbeyli’de SKM açılışı yapan HDP Büyükşehir adayı Sırrı Süreyya Önder Karadenizli’den de oy isteyeceğiz, dedi

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2014 Perşembe 13:37
Karadenizli’den de oy isteyeceğiz!
ORHANGAZİ MAHALLESİNDE SKM AÇILIŞI YAPILDI

Halkların Demokratik Partisi, Sultanbeyli İlçesi Orhangazi Mahallesi'nde seçim bürosunun açılışını yaptı. Açılışa İstanbul Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayları Pınar Aydınlar ve Sırrı Süreyya Önder, Sultanbeyli Belediye Eşbaşkan Adayları Asiye Kolçak ve Mehmet Şimşek, BDP, HDP ve ESP yöneticileri, Sancaktepe, Kartal, Üsküdar ve Çekmeköy Belediyesi Eşbaşkan adaylarının da aralarında olduğu çok sayıda kişi katıldı.

ŞİMŞEK: “BELEDİYEDE BÜYÜK BİR İSRAF VAR”

Davul zurna eşliğinde çekilen halayların ardından Sultanbeyli Belediye Eşbaşkan Adayları Asiye Kolçak ve Mehmet Şimşek konuşma yaptı. Konuşmasını Kürtçe yapan Mehmet Şimşek, “belediyede büyük bir israf var. Bizler geldiğimizde bu yoksulun parasını, malını israf etmeyeceğiz” dedi.  Ardından HDP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayı Pınar Aydınlar konuştu. HDP çatısı altında olmanın gururunu yaşadığını belirten Aydınlar, "Kentsel dönüşümle rant yapanlara, işçi ve emekçilerin sırtından ayakkabı kutusu dolduranlara yuh. Kadınlar olarak her alanda mücadeleye devam edeceğiz. Tüm renklerimize kardeşlik için mücadele edeceğiz. İbrahimlerin, Mazlumların onurlu bayrağını taşımaya devam edeceğiz" dedi. Aydınlar, "Jin jıyan azadi", "Yaşasın halkların kardeşliği" sloganlarıyla konuşmasını sonlandırdı.

ÖNDER: “KARADENİZLİ’NİN DE EVİNE GİDİP OYUNU İSTEYECEĞİZ”

Sırrı Süreyya Önder, halkı Kürtçe selamladı, "Sayın Öcalan'ın selamını getirdim" dedi. Öcalan'ın özel olarak kadınlardan beklentisi olduğunu söyleyen Önder, şunları söyledi: "Öcalan kadınlardan, ev ev, kapı kapı gezmelerini istedi. Sultanbeyli'den çok umutluyum. 30 Mart yerel seçimleri çözüm sürecinin referandumu olacaktır. Sultanbeyli’de Kürt halkımız kendisine hayat inşa ediyor. Burada sadece Kürtlerden değil Karadenizli arkadaşlardan da oy isteyeceğiz. Onları ziyaret edeceğiz. Bugüne kadar onlar bize geldi. Şimdi bizlerde onlara gideceğiz.  Onlara da gitmeli, desteklerini istemeliyiz." Seçime iki parti olarak girildiğini söyleyen Önder, "Biri biz, diğeri ise geriye kalanların hepsi" dedi.  Suyun, havanın hak olduğunu, parayla satılamayacağını vurgulayan Önder, "Ulaşım insan hakkıdır, ücretsiz yapacağız" şeklinde konuştu. CHP'nin yeni dönemin AKP'si olduğunu kaydeden Önder, emekçileri kendi partileri HDP'ye oy vermeye çağırdı. Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık