Ana Sayfa Gündem Kamalak: Tarih bu ihaneti asla affetmez

Kamalak: Tarih bu ihaneti asla affetmez

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından, Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen “Darbelere Hayır, Mısır Halkına Destek” Mitingi'nde Genel Başkan Mustafa Kamalak Mısır için sert sözler söyledi.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2013 Salı 10:17
Kamalak: Tarih bu ihaneti asla affetmez
Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kalamak, "Bu kara darbe, bu kirli müdahale, bu kanlı oyun, Mısır halkına yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmez" dedi.

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından, Kazlıçeşme Meydanı'nda düzenlenen "Darbelere Hayır, Mısır Halkına Destek" Mitingi'nde konuşan Kamalak, Mısır halkının, Cumhurbaşkanı Mursi'nin, Muhammed Bedii'nin, Mehdi Akif'in gözünün ve yüreğinin, Seyyid Kutub, Hasan el-Benna ve Necmettin Erbakan'ın manevi ruhaniyetinin, Mısır'da yönetime el koyanların da gözlerinin Kazlıçeşme Meydanı'nda olduğu söyledi.

Kazlıçeşme'de yükselen sesin Tahrir'de, Rabiatul Adeviyye'de yankılandığını belirten Kamalak, "Bu miting, özgür Mısır için yeni bir ışık, yeni bir umut oluyor. Bizler, Saadet Partisi olarak, Mısır halkının hür iradesiyle işbaşına gelmiş, Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'ye yönelik işbirlikçi askeri darbeyi, nefretle lanetliyoruz. Bu süreçte demokrasiden değil, cuntadan medet umanları, Mısır halkından değil, darbeden yana tavır alanları şiddetle kınıyoruz. Kendi ikbal ve istikballeri uğruna, sabah namazı kılarken 53 masumu katletmekten çekinmeyenleri bütün nefretimizle telin ediyoruz" diye konuştu.

İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif Ersoy'un bir şiirini okuyan Kamalak, şöyle devam etti:

"Bu kara darbe, bu kirli müdahale, bu kanlı oyun, Mısır halkına yapılmış bir ihanettir. Tarih bu ihaneti asla affetmez. Bu darbe bir ihanettir. Çünkü bu darbenin arkasında, Büyük Ortadoğu Projesi vardır. Bu darbenin arkasında, İslam ülkelerini bölüp, parçalamaya çalışan ırkçı siyonizm ve küresel emperyalizm vardır. Bu darbenin arkasında, sömürgeci Amerikan kapitalizmi vardır. Bu darbenin arkasında, daha fazla silah satmak ve daha fazla kan akıtmak isteyen silah baronları vardır. Bu darbenin arkasında, Afganistan'da, Irak'ta, Libya'da, Suriye'de yaptıklarını, şimdi de Mısır'da yapmak isteyen haçlı güruhu vardır. Bu darbenin arkasında Filistin'e giden bütün yolları kapatarak, Gazze'de soykırıma devam etmek isteyen İsrail vardır. Nitekim Mısır'daki darbecilerin yaptığı ilk iş, Gazze'nin tek nefes borusu olan Refah sınır kapısını kapatmak olmuştur."

Kamalak, Mısır'da ordunun yönetime el koymasından sonra bütün dünyada darbecilerin ve darbe destekçilerinin maskelerinin düştüğünü, her fırsatta demokrasi havarisi kesilen batının ikiyüzlülüğünün bir kez daha ortaya çıktığını kaydetti.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık