Ana Sayfa Gündem KA-PA-TI-YO-RUZ!

KA-PA-TI-YO-RUZ!

Sultanbeyli Ahmet Yesevi Mahallesi’nde yer alan Derviş Ali-Hesna Ceylan Semt Polikliniği kapatıldı.

Giriş Tarihi: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:35
KA-PA-TI-YO-RUZ!
Sağlık hizmetinden mahrum olan vatandaşlar, Semt Polikliniği’nin kapatılmasına tepki gösterdi. Başka ilçeler Sağlık Ocağı ve Semt Polikliniği açma yarışına girerken Sultanbeyli’de de mevcutlar kapatılıyor.

SORUMSUZLUK BATAKLIĞINDA BATIYORUZ

Sağlık sorunlarının yetersiz olduğu Sultanbeyli’de yetkililerin yaptıkları hata halkı ayağa kaldırdı. Diğer belediyeler açtıkları semt poliklinikleri ve sağlık merkezleri ile övünürken Sultanbeyli’de ise kocaman bir semt polikliniğinin kapatılmasına izin veriliyor. Sağlık ocağının kapısının kapatılmasına isyan eden eden halk, semt polikliniğinin neden kapatıldığını bir türlü anlam veremedi. Semt Polikliniği etrafında bulunan esnafta zor günler yaşamaya başladı. Durumdan şikayetçi olan vatandaşlar tüm dertlerini GERÇEK VİZYON ile paylaştı.

ARAS: “HALK CİDDİ ŞEKİLDE MAĞDUR”

Poliklinik çevresinde yer alan eczane çalışanlarından Necla Aras, “3 yıldır burada çalışıyorum. Bizden önceki arkadaşların söylediğine göre ilk açıldığında burada göz muayenesinden dahiliyeye her şey varmış. Sonraları hastanenin doktorları geri çekmesiyle yavaş yavaş bu bölümler kapandı. Şimdi ise tamamen kapatıldı. Halk sağlık sıkıntılarından şikayet ederken esnaf ise dükkanlarını kapatma durumuna geldi. Bu sıkıntılar aşılmadığı sürece halk ciddi şekilde mağdur olacaktır” dedi.

AK PARTİ İLÇE TEŞKİLATI BAŞINDAN SAVIYOR, MUHTAR BİR ŞEY YAPMIYOR

Kendilerinin de mağdur olduğunu belirten Aras, “Bütün vatandaşlar bir araya gelip imza topluyor ve bize veriyor. Biz de bunları hastane yetkililerine ulaştıramıyoruz. Başhekim yardımcısı randevusuz kimseyi kabul etmiyor. Valiliğe götürüyoruz bir sonuç çıkmıyor. İlçe Sağlık Müdürlüğü ve AKP İlçe Teşkilatına gidiyoruz biz ilgileneceğiz diyip bizleri başından savıyorlar ve hala bir sonuç yok” dedi. Mahallelinin muhtardan şikayetçi olduğunu belirten Aras “Muhtarımız hiçbir şey yapmıyor, mahalle için yeterli değil. Mahalleli bu durumdan şikayetçi ve oy vermeyeceklerini söylüyorlar.

Vatandaşlar belediye başkanına küskünler, valisine dargınlar, eğer buradaki oy potansiyelini kaybetmek istemiyorlarsa sorumluluklarını yerine getirsinler” dedi. Semt polikliniğinin 1 aydır kapalı olduğunu söyleyen Aras, “1 ay öncesine kadar 1 diş doktoru, 1 çocuk doktoru, bir de genel cerrahi doktoru geliyordu. Bu semt polikliniği sadece Ahmet Yesevi Mahallesine değil bütün halka hizmet veriyordu. Kapanmadan önce bile yetersiz olan semt polikliniğinin tekrar açılması için yetkililerin sorumluluklarını yerine getirmesini istiyoruz” dedi.

VELİOĞLU: ‘YETKİLİLER SESİMİZİ DUYSUN’

Mahalle sakinlerinden Kazım Velioğlu, “Vatandaşa bilgi vermeden, neden kapattıklarını söylemeden gittiler. İyi ya da kötü neticesinde hizmet vermeye çalışan bir polikliniğimiz vardı. İhtiyaç olmasına rağmen kapatıldı. Yetkililerden sesimizi duymalarını istiyoruz” dedi.

DEMİR: ‘BU, VATANDAŞA HİZMET DEĞİL, ZULUMDÜR’

Mahalle sakinlerinden Şehmuz Demir, “Burası 40-45 bin nüfuslu bir mahalle. Her evde 5-6 tane çocuk var. Halk sakinlerinden çalışanların çoğu asgari ücretle çalışıyor. Çocukları hasta olunca merkezdeki hastaneye götürmek zorunda kalacaklar. Buradan minibüs geçmiyor, servis zaten geçmiyor. Herkes taksilere yönelecek. Zaten üç kuruş maaş alıyorlar, iyice zor duruma düşecekler. Bu mahalle doğunun birçok vilayetinden daha büyük bir mahalle, buraya neden doktorlar gelmiyor bilemiyorum. Burada hastane var kiralık değil bir şey değil neden doktor göndermiyorlar. Bu haksızlığı görsünler artık” dedi. İsmini vermeyen bir bayan vatandaş ta “Ben hasta bir insanım, tansiyonumu ölçtüreceğim, kapalı. Çocuğumun ayağı kırıldı, servis yok, arabam yok diğer hastaneye götüremiyorum, biz buranın açılması için ne yapmalıyız bilmiyorum. Yetkililerin müdahale etmesini istiyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık