Ana Sayfa Gündem İSTKA, Mali Desteklerini Sultanbeyli'de Anlattı

İSTKA, Mali Desteklerini Sultanbeyli'de Anlattı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA), ‘2012 Yılı İkinci Dönem Mali Destek Programı’nı, Sultanbeyli Kültür Merkezi’nde yapılan panelde tanıttı. Panele, İSTKA’nın destekleri ile ilgilenen ve proje hazırlamak isteyen kurum ve kuruluş yetkilileri yoğun ilgi gösterdi.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2012 Çarşamba 09:31
İSTKA, Mali Desteklerini Sultanbeyli'de Anlattı
“2012 Yılı 2. Dönem Mali Destek Programları” kapsamında, 6 adet mali destek programı için teklif çağrısı yayınlayan İstanbul Kalkınma Ajansı, bu alandaki ilk bilgilendirme toplantısını Sultanbeyli’de gerçekleştirdi. Düzenlenen programa, İstanbul Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birimi Başkanı Süleyman Bayezit, İSTKA Uzmanları Betül Kasar ve Abdurrahman Açıkgöz katıldı. İSTKA yetkilileri tarafından yapılan sunumlarda, İSTKA’nın kar amacı gütmeyen kurum, kuruluş ve işletmelere yönelik proje teklif çağrılarının başvuru koşulları ve içerikleri hakkında detaylı bilgilere yer verildi.110 Milyon TL’lik Bütçe

Düzenlenen panelde uzmanlar, İSTKA’nın 6 başlıkta topladığı proje çağrılarının, toplam 110 milyon liralık bütçeye sahip olduğunu belirtti.

İSTKA’nın destek projesi başlıkları arasında, kar amacı gütmeyen kurumlara yönelik, Afetlere Hazırlık, Bilgi ve İletişim Teknolojileri Odaklı Ekonomik Kalkınma, Sosyal İçermeye Yönelik Küçük Ölçekli Altyapı Desteği ve Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi yer alıyor. Ayrıca Bilgi ve İletişim Teknolojileri Odaklı Ekonomik Kalkınma ile Yaratıcı Endüstrilerin Geliştirilmesi programları ticari işletmelere de hitap ediyor.

Yapılan sunumların ardından İSTKA uzmanları katılımcıların sorularını yanıtlayarak, hibe desteklerinden nasıl faydalanılacağı ile ilgili önemli bilgiler verdi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık