Ana Sayfa Gündem İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir ve İzmir birleşiyor...

İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir ve İzmir birleşiyor...

2004 yılından beri düzenli olarak yayınlanmakta olan Kadıköy Life Dergisi’nin yeni sayısı yayınlandı.

Giriş Tarihi: 16 Temmuz 2013 Salı 10:07
İstanbul, Yalova, Bursa, Balıkesir ve İzmir birleşiyor...
Marmara ile Ege’yi adeta birleştirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi’ni kapak konusu yapan derginin Temmuz & Ağustos 2013 sayısında Kadıköy ve Anadolu Yakası’nı ilgilendiren 200’den fazla ilginç haber yer alıyor.

Dijital Kadıköy Life sizlerle...

Derginin bir başka sürprizi ise, bu sayıdan itibaren DİJİTAL olarak da yayınlanması oldu. Evet, Kadıköy Life Dergisi’ni artık digital ortamda da okuyabileceksiniz. Hiç şüphe yok ki bu habere en çok İstanbul ve yurtdışında yaşayan okurlarımız sevinecekler.

Marmara Üniversitesi Maltepe’ye taşınıyor...

Üniversitenin taşınmasıyla boşalacak alanda ne yapılacağı önemli bir soru olarak karşımızda duruyor. Diğer taraftan çevre esnafına üniversite öğrencilerinin sağladığı ticari kazancın bu taşınmayla azalması da olayın başka bir boyutu...

Kadıköy - Sirkeci denizaltı tüneliyle 5 dakika...

Üsküdar, Kadıköy ve yakın çevresinde yeni bir dönemi başlatacak olan çalışmanın ayrıntılarını araştırdık. Tepe Nautilus ve Karacaahmet Mezarlığı bağlantı yolu çalışmaları ile bölgede iki ayrı tünel girişi ve çıkışının yapımı için hazırlıklar tamamlandı.

Mezarlıklara VIP bakım dönemi...

Türkiye’nin ilk Mezar Mobil Bakım ve Temizlik Hizmeti veren şirketi kuruldu. İlk bakışta ‘mezarlık temizliği mi?’ dedirten, ancak hizmetin derinine inildiğinde önemli ayrıntıları içeren Proje, büyük ilgi görmeye başladı.

şirketi, 16 yıllık yurtdışı tecrübesiyle İstanbul’da çalışmalarına başladı.

Bir Keyifdi Vapur  İle “Karşı  İstanbul”A  Geçmek…

Bir Kadıköy vapurunda, bir yolcu salonu… İntizamlı bir misafir odası görünümünde, iç açıcı… Giyimleri temiz pak, hareketleri ölçülü, çevresindekilere saygılı rafine kişilerin oluşturduğu Boğaz’ın Vapurlarını Dr. Sertaç kayserilioğlu Kadıköy Life Okurları için yazdı.

Marmara’da balık bereketi...

Osman Öndeş bu defa isimleri Moda ile birleşmiş olan  İngiliz Vitol ailesi ve onların anılarından yola çıkarak Marmara’da yaşanan balık bereketi’ni anlattı.





Yerel Seçimler Yolunda DOBRA DOBRA...

2014 yerel seçimlerine adım adım yaklaştığımız süreçte,üçüncü durağımız Pendik ve Tuzla oldu… Belediye başkanları, muhalifler ve vatandaşlar; ilçelerinin nabzını “Anadolu Yakası’nın Sesi” olarak gördükleri Kadıköy Life’a değerlendirdi.

AKA: Arama Kurtarma Araştırma Derneği...

Deprem, yangın, sel, hatta savaş... Bunlar tüm dünyanın olduğu gibi maalesef ülkemizin de gerçekleri. Türkiye'nin en büyük arama kurtarma derneklerinden AKA'nın Yönetim Kurulu Başkanı Mete Eken, hem bu gerçekleri hem de gerçekleşemeyenleri anlatıyor.

Bir toprak adamının gözüyle Kadıköy...

TEMA Vakfı’na gönüllü desteğiyle bir toprak ve doğa savunucusu olarak bilinen Prof. Dr. Koray Haktanır ile Kadıköy’den başlayıp Anadolu Yakası’nın derinliklerinde bir gezintiye çıkmak isteyenler için mutlaka okunması gereken bir yazı...

Fikirtepelilerden Bakanlığa sert tepki...

Kentsel dönüşümün merkezi haline gelen Fikirtepe’de belirsizlik süreci vatandaşın sabrını taşırdı. Sokağa dökülen Fikirtepeliler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı protesto etti.  Sadece Kadıköy Life objektiflerine yansıyan eylemde Fikirtepeliler, ‘sabırlıyız’ mesajı verdi.

Detaylarda bilimsel misyon, ilgide insan sıcaklığı: Estetik International...

Dr. Bülent Cihantimur’un önderliğinde 1999 yılında Bursa’da kurulan bir estetik kliniğiyle başlayıp, şimdilerde üç farklı ilde Estetik International çatısı altında faaliyet gösteren sekiz ayrı estetik merkezine ulaşan başarı öyküsü...

Ayşe Küçükkurt’un gözünden Dünya mirası Safranbolu...

Yaz kış her zaman ziyaret edebileceğiniz, konaklayacağınız Safranbolu’ya eğer fotoğraf çekmeyi seviyorsanız mutlaka yolunuzu düşürün. Oraya vardığınızda “Şimdiye kadar neden gitmedim?” diye kendinize kızacaksınız...

Anadolu Yakası’nı yakından ilgilendiren 200’den fazla özel haber...

Çoğunu ilk kez duyacağınız Anadolu Yakası’nı yakından ilgilendiren pek çok haberin yanısıra; Prof. Dr. Ahmet Vefik Alp, Enis Fosforoğlu, Melih Arat, Sertaç Kayserilioğlu ve Dr. Sinan İbiş’in sadece Kadıköy Life okurları için kaleme aldıkları birbirinden ilginç konular... Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Maltepe, Pendik, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar haberlerinin de yer aldığı Kadıköy Life sayfalarında ayrıca, Anadolu Yakası’nda nereye gidilir? Mekânlar, Cemiyet Haberleri, Nişan, Düğün ve Açılış Haberleri…

Kadıköy Life’a ulaşabileceğiniz adresler:

Remzi Kitabevi bütün şubeleri, Nezih Kitabevi bütün şubeleri, Kadıköy, Maltepe ve Ataşehir arasındaki tüm gazete satış noktaları... Muhtarlıklar, Benzin İstasyonları, Kadıköy ve Bostancı İskeleleri... Seyhan Müzik Evi, Kadıköy Mephisto, Fima, CKM Kybele Kitabevi, Gergedan Kitabevi, Aktüel, Suadiye Gimtaş Market, Moda Eyfel Pastanesi, Moda Alp Kitabevi, Barker Gençlik Merkezleri…

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık