Ana Sayfa Sultanbeyli İşadamları Derneğinde konuşan Arıkan, “Beş yıl bizi haklı çıkardı”

İşadamları Derneğinde konuşan Arıkan, “Beş yıl bizi haklı çıkardı”

Saadet Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan ve ilçe yönetimi, yeni yerine taşınan Sultanbeyli İş adamları Derneğine hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaret programında dernek yönetimine konuşan Arıkan, “2009 seçimlerinde direkten döndük. Bu seçimde inşallah topu 90’a atacağız” dedi.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2013 Pazartesi 15:04
İşadamları Derneğinde konuşan Arıkan, “Beş yıl bizi haklı çıkardı”
KABA: ‘TÜM SİYASİ PARTİLERİN ADAYLARINI AĞIRLAYACAĞIZ’

Sultanbeyli İşadamları Derneği yeni adresinde misafirlerini ağırlamaya başladı. Plato AVM’nin üst katında faaliyete geçen İşadamları Derneğine hayırlı olsun ziyaretleri başladı. İşadamları Derneğine siyasi partilerden ilk ziyareti Saadet Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan ve ilçe yönetimi gerçekleştirdi. Kalabalık bir heyetle dernek binasına gelen Arıkan ve İlçe Başkanı İsmail Yılmaz, dernek yöneticilerine hayırlı olsun temennisinde bulundu. Ziyaret programında açılış konuşması yapan İş adamları Derneği Başkanı Sami Kaba, “Yeni yerimize taşınmamızdan dolayı ziyaretler başladı. Bu bağlamda bizleri ziyaret eden Saadet Partisi Belediye Başkan adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan ve ilçe yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. Sözlerini şu şekilde sürdüren Kaba, “Malumunuz Mart ayında yerel seçim için sandığa gideceğiz. Partilerin adayları yavaş yavaş netleşmeye başladı. Geçtiğimiz dönem İşadamları Derneği olarak birçok siyasi partinin belediye başkan adayını üyelerimizle buluşturup, kendilerini anlatma şansı tanıdık. Bu dönem daha birçok partinin adayı net değil. Adaylar netleştikten sonra yine aynı programları yapıp adaylar ile üyelerimizi buluşturacağız. Bugün Saadet Partisi yeni yerimizde bizleri ziyaret etmek istedi. Bizlerde kapımızı açtık’ ifadelerini kullandı. Kabanın konuşmasından sonra Saadet Partisi İlçe Başkanı İsmail Yılmaz kısa bir selamlama konuşması yaptı ve sözü partisinin adayı Halil İbrahim Arıkan’a bıraktı.

2009 YILINDA SÖYLEDİĞİMİZ TOKİ, 2011 YILINDA SULTANBEYLİ’DE RESMİYET KAZANDI

Adaylığının açıklandığı günden bu yana sahada çalıştıklarını söyleyerek konuşmasına başlayan Saadet Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Halil İbrahim Arıkan, “2009 yerel seçimlerinde yine aday olarak karşınızdaydım. O dönem İş adamları derneğine gelmiş ve başkan seçilmem durumunda neleri yapacağımızı sizler ve üyelerinizle paylaşmıştım. O dönem anlattığım konunun başında tapu konusu geliyordu. Aradan geçen beş yıl içerisinde Sultanbeyli halkı bugün yine tapu sorunu konuşuyor. 2009 yılında Saadet Partisi olarak, iktidar partisinin tapu sorununu çözmeyeceğini söylüyor ve ortaya kendi çözüm projelerimizi koyuyorduk. 2009’da insanlarımız gerek AK Parti’nin iktidarda olmasından, gerekse seçim döneminde yapılan kaçak inşaatların yıkılma korkusundan dolayı tercihlerini AK Parti’den yana kullandı. Seçimde insanlarımız belediyeyi AK Parti’ye teslim etti. Bizlerde halkımızın düşüncesine saygı gösterdik. Ama geçen beş yıl içerisinde hep beraber gördük ki, 10 yıldır güçlü bir iktidara rağmen Sultanbeyli’nin yerel yöneticileri tapu meselesini çözemedi. Aranızda tapusunu alan arkadaşımız var mı diye sorsam herkesin cevabı hayır olur. Bırakın tapu almayı buranın tapu meselesi iyice çıkmaza girdi. Geçtiğimiz dönem bizler tapu meselesini konuşurken bizleri ‘korku siyasi’ yapmakla suçluyorlardı. Ama zaman bizi haklı çıkardı. 2011 yılında Bakanlar Kurulu Sultanbeyli’nin tamamını Kentsel Dönüşüm alanı ilan etti ve Sultanbeyli Belediyesinin yetkilerini elinden alarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile TOKİ’ye devretti. 2009 yılında söylediklerimiz insanlarımıza belki öngörü gibi geliyordu ama bizim o söylemlerimiz 2011 yılında resmi gazetede yayınlanarak resmiyet kazanmış oldu” ifadelerini kullandı.

ARIKAN: ‘BU SEFER TAMAM İNŞALLAH’

Geçen beş yıl içerisinde haklı çıktıklarını ifade ederek konuşmasına devam eden Halil İbrahim Arıkan, ‘2014 yerel seçimleri için adaylığım kesinleştiği günden buyana sahalarda çalışma yapıyor ve insanlarımızla birebir görüşüyorum. Görüştüğüm birçok insan bana şunu söylüyor. Geçtiğimiz dönem size inandık güvendik ama iktidar partisinin sorunları daha kolay çözeceğini bizlere söylediler bizlerde inandık ve sandıkta oylarımızı iktidar partisinin adayına verdik. Ama geçen beş yıl içerisinde gördük ki, hiçbir sorunumuz çözülmedi. Tapumuzu halen bekliyoruz. Kimi vatandaşlarımız da yaptıkları inşaatların yıkılma korkusundan dolayı oylarını AK Parti’ye verdiklerini ancak, seçim bittikten sonra yapılan evlere elektrik ve su alabilmek için dünyanın parasını belediyeye ödediklerini buna rağmen binamızın halen sahibi olamadık diyip bu seçimde ne olursa olsun oylarımızı inandığımız ve güvendiğimiz Halil İbrahim Arıkan’a oy vereceğiz diyorlar. Bizlerde bu duyduklarımızı sahada söylüyoruz. Bu sefer tamam inşallah. Geçtiğimiz dönem direkten döndük bu seçimde inşallah topu 90’na atacağız’ şeklinde konuştu. Arıkan’ın konuşması sonrası iş adamları derneği yönetim kurulu üyesi olan ve aynı zamanda CHP Sultanbeyli Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Çolak, ev sahibi olarak kısa bir selamlama konuşması yaptı ve rakibi Halil İbrahim Arıkan’a başarılar diledi. Program soru cevap şeklinde devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık