Ana Sayfa Sultanbeyli İşadamı Sayan, Milletvekili aday adayı

İşadamı Sayan, Milletvekili aday adayı

Uzun yıllardır Sultanbeyli’de ikamet eden işadamı ve sanayici Hüseyin Sayan, 12 Haziranda yapılacak olan Milletvekilliği seçiminde AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 07:21
İşadamı Sayan, Milletvekili aday adayı
Sayan; ‘Bu halka hizmet şereftir’

On yedi yıldır Sultanbeyli’de yaşayan gerek siyasi çalışmaları gerekse işadamı sıfatıyla Sultanbeyli halkının yakından tanıdığı Hüseyin Sayan, 2001 yılında kurcu üyeliğini yaptığı Sultanbeyli AK Parti’den Milletvekili olmak için aday adaylığı müracaatını gerçekleştirdi. Sayan’ın aday adaylığı teşkilat mensupları tarafından olumlu karşılandı.

‘Yaşadığımız ülkeyi birlikte yönetmeye var mısınız’? Sloganıyla yola çıkan Sayan: “Amacım makam sahibi olmak değil, insanlığa hizmet içindir” dedi. Siyasi geçmişini, bilgi, birikim ve tecrübelerini bölge ve Türkiye’ye katmak için göreve talip olduğunu söyleyen Sayan; “Ben, yaklaşık on yedi yıldır Sultanbeyli’de yaşamaktayım. Siyasi kimliğim ve iş alanımdan dolayı bana işi düşen insanlara hizmet etmeyi onur ve şeref olarak kabul ettim. Bu hizmetleri yaparken içimdeki insan sevgisi her zaman rehberim olmuştur” dedi.

 

Sayan; ‘Siyaset halka hizmet sanatıdır’

Sayan; “Makamların en güzeli insanların vicdanlarında, kalplerinde ve zihinlerinde yer alabilmek, bizden sonraki nesillere bir örnek olabilmektir. Benim anlayışımda siyaset; asla bir amaç değil, hizmet için bir araçtır. Daha büyük hizmetler verebilmek ve memleketime hak ettiği hizmetleri sunabilmek için siyaseti bir araç olarak seçtim ve aday adaylığı müracaatında bulundum” dedi.

 

Hüseyin Sayan kimdir?

1965 yılında Erzurum da doğan Sayan, gençlik yıllarında ticarete atıldı ve kısa sürede ticaretini genişletti. Şimdilerde Sultanbeyli Uzundere mevkiinde SAYANLAR Alüminyum San. Tic ve Ltd şirketinin Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır. Sayan, ticaretinin yanı sıra uzun yıllardır aktif olarak siyasetle ilgilenmektedir. 2003–2006 yıları arsında Sultanbeyli AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyesi, Ekonomik İşlerden Sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde İstanbul AK Parti 1. Bölgeden Milletvekili aday adayı oldu. Evli olan Sayan, 17 yıldır ailesi ile birlikte Sultanbeyli’de yaşıyor.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık