Ana Sayfa Gündem İmam Hatip okullarının orta kısım kayıtları başladı

İmam Hatip okullarının orta kısım kayıtları başladı

İlim Yayma Cemiyeti Sultanbeyli şube başkanı Orhan Ekşi, İlkokul 4. sınıfı bitiren öğrencilerin İmam hatip ortaokullarına kayıtlarının 17 Ağustos 2012 tarihine kadar yapılabileceğini belirtti. Ekşi, çocuklarını İmam Hatip Lisesinin orta kısımlarına göndermek isteyen ailelerin dikkatli olmalarını ve acele etmelerini, kayıt işlemlerini e-okul sisteminden yapamayacaklarını, 17 Ağustos’a kadar okullara dilekçe ile müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 1 Ağustos 2012 Çarşamba 10:41
İmam Hatip okullarının orta kısım kayıtları başladı
Ekşi, gazetemize yaptığı açıklamada, 28 Şubat sürecinin dayattığı eğitim sisteminin 4+4+4 sistemiyle rafa kalktığını, İmam Hatip Liselerinin orta kısımlarının yeniden açıldığını belirtti. Halkın yıllardır hasretle beklediği ve çocuklarını gönderebileceği tek alternatif olarak gördüğü İmam Hatip Orta Okullarının tüm eksikliklerine rağmen halkla buluşmanın sevincini yaşadığını kaydeden Ekşi, açıklamasında,

“Velilerimiz için 2012-2013 eğitim ve öğretim döneminde ilçemizde açılan İmam Hatip Orta Okullarına ilkokul 4. sınıfını bitiren çocuklarını kaydettirmeleri önem arz etmektedir. Kayıt sitemi e-okul üzerinden yapılamayacağından velilerimizin bizzat dilekçeyle müracaatları mümkün olmaktadır" dedi.

 

Gerekli tanıtım ve duyurular yapılıyor

İlim Yayma Cemiyeti Sultanbeyli şube başkanı Orhan Ekşi, okulların kayıt tarihlerinin çok zamansız olduğunu belirterek bir çok vatandaşın, gerek tatilde olması ve gerekse ilçe dışında çalışması sebebiyle kayıt tarihi olan 17 Ağustos’u kaçırabileceğini ve mağdur olabileceğini belirterek, bu konuda bir takım tanıtma ve duyuru faaliyetlerine başladıklarını belirterek, İlçe müftülüğü aracılığıyla camilerde duyuru yapacaklarını, basın bültenleri ve okul bölgelerinde de afişleme ve el ilanı dağıtarak bilgilendirme yapacaklarını belirtti.

 

Sultanbeyli’deki yetkililere teşekkür etti

İlim Yayma Cemiyeti Sultanbeyli şube başkanı Orhan Ekşi, imam hatip okullarının belirlenmesi ve açılışında emeği geçen Sultanbeyli Belediye başkanı Hüseyin Keskin’e, Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan’a ve İlçe milli eğitim müdürü Vefa Budak’a, Sultanbeyli İlçe Müftüsü Osman Arslan’a, İlim yayma cemiyeti mensuplarına ve aile birliklerine teşekkür ettiklerini ve desteklerinin devamını beklediklerini de belirtti.

 

İmam Hatip Ortaokullarına kayıtlar 17 Ağustos’a kadar

Zorunlu eğitimin 12 yıla çıkarılması kapsamında gelecek sene öğrenci alacak imam hatip ortaokullarına kayıtlar, 17 Ağustos'a kadar yapılabilecek. ''4+4+4'' yasasına göre tüm resmi ilköğretim kurumları ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokulu olarak düzenlendi.

İmam hatip ortaokullarına 2012-2013 öğretim yılı öğrenci kayıtları, 17 Ağustos 2012 tarihine kadar yapılabilecek. Kayıtlar sonunda ortaya çıkan öğrenci sayılarına göre okul açma ve dönüştürme planlaması yeniden değerlendirilecek. Çocuğunun kaydını imam hatip ortaokuluna yaptırmak isteyen veliler, ikametgahlarına en yakın imam hatip ortaokuluna dilekçeyle başvuracak.

Bu okullara kayıt ve nakillerde adres kontrolü yapılmadığından kayıt ve nakiller e-okul üzerinden velisinin başvurusu üzerine okul yöneticileri tarafından süresi içinde yapılacak. Birden fazla imam hatip ortaokulu bulunan yerlerde il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerince okul kayıt bölgeleri oluşturulacak. Okul kayıt bölgelerinin oluşturulmasında bakanlığın stratejik planında yer alan hedefler dikkate alınarak sınıf mevcutlarının ideal seviyede tutulması ve öğrencilerin ikametgahlarına en yakın okullara yerleştirilmesi sağlanacak, hiçbir veli ve öğrenci mağdur edilmeyecek. Bağımsız olarak açılan imam hatip ortaokullarının adlandırma tabelalarının yazılmasında Milli Eğitim Bakanlığı Kurum Tanıtım Yönetmeliği esas alınacak.

SULTANBEYLİ’DEKİ İMAM HATİP ORTAOKULLARI KAYIT BÖLGELERİ

 

1- GEDİKTAŞ ANADOLU İMAM HATİP ORTAOKULU

Hasanpaşa'da petrol yolu caddesi altı petrol yolu caddesi Mahallesi Akif Mahallesi Şalgamlı Caddesi sol tarafından otobana kadar.

Turgut reis mahallesinde Muhammed İkbal caddesinden Fatih Bulvarı olan Osmangazi Caddesi ile ormana bağlanıyor.

 

2- BATTALGAZİ İMAM-HATİP ORTAOKULU

Yakup han caddesi Bosna Bulvarı - Kubbe caddesi Selçuk han caddesi Gündüz sokaktan ormana bağlanıyor. Sol taraf Battalgazi İmam-Hatip. Sağ taraf Gediktaş Anadolu İmam-Hatip.

 

3- ANAFARTALAR İMAM-HATİP ORTAOKULU

Yavuz Selim Mahallesi ile Necip Fazıl mahallesinin kesiştiği yerde Tufan Sokaktan Mescidi Aksa Caddesi boyunca Antalya Caddesi bağlanılıyor. Antalya caddesinden Orhangazi Caddesi, Eşref Bey caddesinden Fatih bulvarının kesiştiği noktada bitiyor.

 

4- MECİYE MAHALLESİ İMAM-HATİP ORTAOKULU

Turgut reis Mahallesi, Osmangazi Caddesinden Fatih Bulvarına iner. Oradan Muhammed İkbal Caddesine bağlanıp otobana kadar otobandan Akşemseddin Mahallesi Fatih Bulvarı Eşref Bey Caddesi Orhangazi Caddesinden Cem Sultan caddesinden Fatih Bulvarı Eşref Bitlis Tem ve Tavukçu yolunun birleştiği noktada son buluyor.

 

5- MEHMET AKİF İMAM-HATİP ORTAOKULU

Petrol yolu caddesi üst tarafından Mehmet Akif Ersoy mahallesin Şalgamlı Caddesi bitiminden Şafak sokaktan ormana kadar.

 

6- NECİP FAZIL MAHALLESİ İMAM HATİP ORTAOKULU

Necip Fazıl Mahallesi Tufan sokaktan Mescidi Aksa caddesinden Antalya caddesine bağlanıyor. Orhangazi caddesinden Eşref Bitlis bulvarından Tavukçu yolu ile birleştiği noktada bitiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık