Ana Sayfa Beykoz İhale Bedeli Kiraya Gitti

İhale Bedeli Kiraya Gitti

Beykoz Belediyesi’nin Kavacık merkezde kat karşılığı 520 bin TL’ye ihale ettiği arazi satışıyla ilgili çeşitli yorumlar her geçen gün farklı boyutlar kazanıyor. Kavacık’taki araziden alınan 520 Bin TL, Kılıçlı Köyü’nde kiralanan arazinin yaklaşık iki yıllık kirasını karşılamaya yetiyor…

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 18:58
İhale Bedeli Kiraya Gitti

İhale bedeli kiraya gitti.


Daha önce çeşitli gazetelerde, “Beykoz Belediyesi Hesap Bilmiyor mu?” başlığıyla haber konusu olan arazinin % 50 kat karşılığı 520 bin TL’ye ihale edilmiş olmasının yankıları sürerken, alınan 520 bin TL’nin, Kılıçlı Köyünde İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nden ihale yoluyla kiralan ve Başkan Çelikbilek’in film platosu olacak demesine rağmen hala gözle görülür hiçbir faaliyet yapılmayan arazinin iki yıllık kirasını karşılıyor olması yeni tartışmalara zemin hazırlıyor.

Kavacık’ın merkezinde Beykoz Belediyesi’nin % 50 kat karşılığı ihale ettiği araziden elde edilen ihale bedeli olan 520 bin TL’nin, İstanbul Orman Bölge Müdürlüğü’nden 29 yıllığına, yılık 253 bin TL bedelle kiralan Kılıçlı Köyü’ndeki arazinin 2 yıllık kirasına neredeyse eşdeğer bir rakama tekabül etmesi, “ihale bedeli kiraya gitti” yorumlarını da beraberinde getirdi.

Belediye Meclisi’nde de tartışma konusu olan Kavacık’taki araziyle ilgili her gün farklı bir yorum duymanın mümkün olduğu Beykoz’da, rantı en yüksek olan bölgelerden Kavacık gibi bir yerde 520 bin TL’ye kat karşılığı ihale edilen arazinin hangi şartlarda verildiği merak konusu olurken, konuya ilişkin yapılacak bir açıklamanın kafalardaki soru işaretlerini gidereceği belirtiliyor.

2009 yılında ihale yoluyla alınan Kılıçlı Köyü’ndeki arazide neredeyse iki yıldır gözle görülür her hangi bir şeyin yapılmadığının ifade edilmesi Beykoz Belediyesi’nin kaynaklarının doğru kullanılmağı yorumlarına da yol açıyor.

Kılıçlı Köyü’nde yıllık 253 bin TL bedelle kiralanan arazinin iki yıllık kira bedeli 506 bin TL’ye tekabül ederken, Kavacık’ta % 50 kat karşılığı 520 bin TL’ye ihale edilen araziden alınan bedelden geriye sadece 14 bin TL kalıyor… (Dost Beykoz)YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık