Ana Sayfa Gündem İETT’den Pendik - Haydarpaşa hattına takviye

İETT’den Pendik - Haydarpaşa hattına takviye

Pendik - Söğütlüçeşme - Haydarpaşa banliyö hattı ve istasyonlarının, bakım ve iyileştirme projesi kapsamında kapatılacak olmasından dolayı, bu hat paralelinde otobüs seferleri artırılacak.

Giriş Tarihi: 19 Haziran 2013 Çarşamba 07:19
İETT’den Pendik - Haydarpaşa hattına takviye
Pendik – Söğütlüçeşme – Haydarpaşa Banliyö Tren Hattı Marmaray Projesi nedeniyle iyileştirme çalışmaları kapsamında 19 Haziran’da 24 ay (2 Yıl) süre ile kapatılıyor. Hattın kapatılmasıyla birlikte banliyö yolcusunun mağdur olmaması için İETT mevcut sefer sayılarını artırıyor.

Daha kaliteli ve çağdaş bir kent içi ulaşım imkânı sağlayacak Pendik-Söğütlüçeşme-Haydarpaşa banliyö hatlarının ve istasyonlarının iyileştirilmesi projesi için inşaat çalışmaları başlayacağından bu güzergâhta hizmet veren İETT’nin mevcut hatlarına takviye yapılarak otobüs sayısı ve sefer sayısı artırılacak.

Marmaray Projesi tamamlandığında Gebze-Halkalı arasında bir saatte 75 bin yolcu taşınacak. Her gün bir milyonun üzerinde insanın yolculuk süresi kısalacak. Bostancı - Bakırköy arası 37 dakikaya, Gebze-Halkalı arası 105 dakikaya, Söğütlüçeşme - Yenikapı arası 12 dakikaya ve Üsküdar-Sirkeci arası ise yalnızca üç dakikaya düşecek. İETT otobüsleri sefer saatleri http://harita.iett.gov.tr adresinden öğrenilebilir.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık