Ana Sayfa Sultanbeyli HER YAĞMURDA BÖYLE Mİ OLACAK?

HER YAĞMURDA BÖYLE Mİ OLACAK?

Yapıldığı günden bu yana şiddetli yağmurlarda içi su dolan ve trafiğe kapatılan Fatih Bulvarı alt geçidi artık insanları canından bezdirmeye başladı. İstanbul’da bu alt geçide benzer onlarca alt geçit olmasına rağmen yağan yağmurlarda haber olan tek yer Sultanbeyli alt geçidi. Yetkililer artık bu işe kalıcı bir çözüm bulsun!

Giriş Tarihi: 8 Ağustos 2012 Çarşamba 08:25
HER YAĞMURDA BÖYLE Mİ OLACAK?
Şiddetli yağmur Sultanbeyli’de etkili oldu

 

Sultanbeyli'de Cuma ve Cumartesi günleri yağan ve yarım saat süren şiddetli yağmur sele neden oldu. Yağış nedeniyle birçok ev sular altında kalırken evlerdeki eşyalara kullanılamaz hale geldi. Merkez alt geçidi yine su bastı. Cuma ve Cumartesi günleri öğleden sonra yağan şiddetli yağış beraberinde seli getirdi. İlçenin düşük rakımlı kesimlerinde bulunan birçok ev ve işyeri sular altında kaldı. Yalnızca yarım saat süren yağış rögar hatlarını ve atık su kanallarını patlattı. Yağışın ardından bazı evlerdeki su seviyesinin 1 metreye kadar yükseldiği görülürken su basan evlerdeki eşyalar kullanılamaz hale geldi. Yağış sırasında evlerinde bulunanlar kendilerin güçlükle dışarı attıklarını söylerken, yağışın şiddetinden evlerdeki buzdolabı televizyon gibi beyaz eşyalarında devrildiği görüldü. Vatandaşlar yağmur sularını kendi imkânlarıyla tahliye etmeye çalışırken “Yarım saat kadar yağdı çok şiddetliydi sele neden olunca evleri su bastı” diye konuştu. Yağışın ardından yetkililerde su baskını olan yerlerin adreslerini tespit ederek çalışma başlattı.

 

Kalıcı çözüm bulunsun!

 

Bir önceki Belediye Başkanı Alaattin Ersoy döneminde Sultanbeyli’ye yapılan Fatih Bulvarı alt geçidi, yapıldığı günden bu yana şiddetli yağmurlarda su doluyor. Suyun dolmasıyla birlikte alt geçit araç trafiğine kapatılıyor. Araçların ara sokaklara yönelmesi ilçe trafiğini içinden çıkılmaz bir hale getiriyor. Vatandaşlar, yetkililerden bu alt geçidin su gideri kısmına bir an önce çözüm bulmalarını ve bu sıkıntıdan ilçe halkını kurtarmalarını bekliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık