Ana Sayfa Sultanbeyli Hastane İşçilerinin Eylemi Devam Ediyor!

Hastane İşçilerinin Eylemi Devam Ediyor!

Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde çalışan ve geçtiğimiz ay işten çıkartılan taşeron işçilerin eylemleri devam ediyor. Daha önce konuyla ilgili iki kez basın açıklaması yapan işçiler, bu kez hastane önünde alkışlarla hastane yönetimini protesto etti. Eylemin yapılacağı bilgisini alan Çevik Kuvvet ekipleri hastane önünde geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Giriş Tarihi: 24 Ocak 2013 Perşembe 04:17
Hastane İşçilerinin Eylemi Devam Ediyor!
DEVLET HASTANESİN’DE İŞLER İYİCE KARIŞIYOR!
Sultanbeyli Devlet Hastanesi’nde taşeron şirketlere bağlı olarak çalışan ve sayıları 100’ü geçen personel toplu halde ve mağdur edilerek işten çıkartıldı. İşten çıkartılan Personel arasında Sağlık memuru, Röntgen teknisyeni, Laborant, Anestezi elemanı ve Hemşire gibi branşlarda çalışanlar var. İşten çıkarılan personel işsiz kalmanın yanı sıra sosyal hakları ve maaşlarını da alamadıkları gerekçesi ile uzun zamandır hak arama mücadelesi yapıyor. Daha önce Başhekim ile görüşen ve sıkıntılarının giderilmesini isteyen işçiler, verilen sözlerin yerine getirilmemesi üzerine dün Devlet Hastanesi Başhekimliği önünde tekrardan basın açıklaması yaptı. Devlet Hastanesi acil binadan idari binaya kadar alkışlarla yürüyen işçiler, idari bina önünde çevik kuvvet ekipleri ile karşılaştı. Başhekimle görüşemeyeceğini anlayan işçiler, basın açıklamasını idari bina önünde yaptı.

KÖSE: ‘SORULARIMIZ CEVAPSIZ KALIYOR’
İşçiler adına basın açıklamasını okuyan Adem Köse, ‘01.01.2013 Tarihi itibariyle Sultanbeyli Devlet Hastanesi Başhekimi ve taşeron firmanın arasındaki bizce bilinmeyen sebeplerden dolayı işine son verilmiş, ekmeğine mani olunmuş yaklaşık yüz personelini işten çıkarılmadan önce bize herhangi bir tebligatta bulunma zahmetine bulunulmamış ve ansızın kapının önüne konmuş olarak bulduk kendimizi. Başhekim ve Taşeron firmanın keyfi muamelesine maruz kalmış son maaşlarımızı, tazminatlarımızı bile alamamışız. Başhekim ve Taşeron firmanın, işten çıkarılma gerekçesini, maaş ve tazminatlarımızın neden ödenmediğini, bizlere tebligatın neden yapılmadığını ve aklımızdaki birçok sorunun daha cevabının verilmesini istiyoruz. Danışıklı dövüşün kurbanı olan bizlerin düştüğü bu durumu ve sorumlularını değerli halkımıza şikayet ediyoruz’ dedi.

SON MAAŞLARINI ALAMADILAR
Personel, ayrıca yıllardır sosyal haklarımız da verilmedi. Her yıl da sürekli şirketler değiştirilerek bizi oradan oraya aktardılar. Bir de birçok şirket var. Hastane personeli birçok şirket üzerinden çalıştırılıyor. Hepsinin uygulaması da birbirinde farklı diyor. Personelin bir diğer mağduriyeti de son maaşlarının ödenmemiş olması. Personel hem işten apar topar çıkartılıp hem de maaşlarını alamayınca harekete geçerek ilgili şirkete “maaşlarımızı niye ödemiyorsunuz” dediğinde ise şirket yetkililerinin “hastane bize sizin maaş paralarınızı eksik yatırdı” biz de onun için ödemedik cevabını almış. Basın açıklamasından sonra işten çıkarılan işçiler olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık