Ana Sayfa Ümraniye Hasan Can, Pazarcı esnafıyla bir araya geldi

Hasan Can, Pazarcı esnafıyla bir araya geldi

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’de bulunan pazarcılar esnafıyla sabah kahvaltısında bir araya gelerek Ümraniye’de yapılacak çalışmaları hakkında istişare toplantısı yaptı.

Giriş Tarihi: 7 Mart 2014 Cuma 15:05
Hasan Can, Pazarcı esnafıyla bir araya geldi
Ümraniye’deki kurum, kuruluş ve vatandaşlarla çeşitli vesilelerle bir araya gelen Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ümraniye’de bulunan pazarcılar esnafıyla istişare toplantısında bir araya gelerek Ümraniye’de yapılacak çalışmaları hakkında esnafa bilgi verdi. Ümraniye Belediye Nikah Sarayı Sultan Salonunda verilen kahvaltıya Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Ak Parti Ümraniye İlçe Başkanı Öztürk Oran, Ak Parti Ümraniye ilçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, İstanbul Anadolu Yakası Pazar ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Emin Yarar, Meclis Üyeleri, STK Temsilcileri, esnaf ve davetliler katıldı.

MEHMET EMİN YARAR; “PAZARCILIK MESLEĞİ ZOR BİR MESLEKTİR”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren İstanbul Anadolu Yakası Pazar ve Seyyar Pazarcılar Odası Başkanı Mehmet Emin Yarar; “Pazarcılık mesleği zor bir meslektir. Bu meslek gecenin bir yarısında başlayıp gene gecenin geç saatlerine kadara süren emek ve güç isteyen bir meslektir. Bizler bu mecrada herkese hizmet etmek için varız. Bu meslek ile hem hizmet edeceğiz, hemde evimizdeki çorba kazanını kaynatacağız” dedi. Emin Yarar; “Geçmiş dönümlerden bu yana yapmış olduğu hizmetlerle bizlere, esnaflara katkılarından ve desteklerinden dolayı başta şahsım ve esnaf arkadaşlarım adına Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’a çok teşekkür ediyoruz. Diyerek sözlerini bitirdi.

BAŞKAN HASAN CAN; “YAZ KIŞ DEMEDEN ÇALIŞTIK VE ÇALIŞMAYA DA DEVAM EDİYORUZ”

Gerçekleşen istişare toplantısında konuşan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can; “Son 10 yılda Rabbim bizlere güzel işler yapmayı nasip etti. Bir eşi daha bulunmayan Belediye binamız gibi birçok kültür merkezleri, sağlık ocakları, okullar, nikâh sarayı, bilgi evleri, caddeler ve muhtarlıklar gibi bizzat Ümraniye Belediyemizin yaptığı ve Belediye bütçemizle yaptırdığımız 200’ü aşkın kalıcı eser yaptık. Bu göreve geldiğimiz günden bu güne 10 yıldan beri durmadan hiç ara vermeden yaz kış demeden çalıştık ve çalışmaya da devam ediyoruz. Çok şükür yaptıklarımız ortadadır. Sadece maddi anlamda değil manevi, kültürel, sosyal ve sanatsal anlamında kalıcı eser yapmak bizlere nasip oldu. Geçmiş 40 yılın 4-5 katı hizmet ve kalıcı eserler yaptık. Devlete ve Devletin hiçbir kurumuna bir kuruş bile borcu olmayan bir belediyeyiz. Göreve geldiğimiz günden beri Ümraniye’de kimseyi aç ve açıkta bırakmadık, bırakmamaya gayret ettik, dedi.

Bilgilendirme toplantısından memnun kalan pazarcılar ve esnaf, Başkan Hasan Can’a teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık