Ana Sayfa Gündem Has Parti Sultanbeyli’den İstanbul 1. Bölge’ye İki Aday Adayı

Has Parti Sultanbeyli’den İstanbul 1. Bölge’ye İki Aday Adayı

Görkemli bir açılışla Sultanbeyli’ye merhaba diyen Numan Kurtulmuş liderliğindeki Halkın Sesi Partisi (Has Parti) Sultanbeyli ilçe teşkilatı bünyesinden 1. Bölgeye iki aday adayı çıkardı. İlçe Başkan Yardımcıları Ömer Faruk Gerçek ve Zerrin Budak, İstanbul 1. Bölge’den aday adayı oldu.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 07:14
Has Parti Sultanbeyli’den İstanbul 1. Bölge’ye İki Aday Adayı
Sultanbeyli’de 106 kişiyle kurulan ve tüm Türkiye’de açılışıyla ses getiren Has Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı, bünyesinden iki aday adayı çıkardı. Gazetemizin imtiyaz sahibi ve Has Parti ilçe başkan yardımcısı ve İnsan Hakları ve Hukuk işlerinden sorumlu ilçe başkan yardımcısı Ömer Faruk Gerçek ve yine Kadın ve Aile Politikalarından sorumlu ilçe başkan yardımcısı Zerrin Budak, 2011 genel seçimleri için İstanbul 1. Bölge’den aday adayı oldular.

Parti çevrelerinde, Ömer Faruk Gerçek ve Zerrin Budak’ın, İstanbul 1. Bölge’den Has Parti listesine girmesine kesin gözüyle bakılıyor.

 

Ömer Faruk Gerçek, kimdir?

1968 İstanbul/Tuzla'da doğdu. İlkokula 1974 yılında Beyazıt Koca Ragıp Paşa İlkokulu'nda başladı, 1975 yılında Sultanbeyli'ye yerleşti, 1989 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 1994 yılında, Marmara Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi, Bilgi ve Belge Yönetimi (Archives Management) Bölümünü bitirdi.

1995 yılında Askerlik hizmetini Erzincan 3. Ordu Karargâh Komutanlığı'nda yaptı. Askerlik hizmetinden sonra, baba mesleği olan yayıncılığa devam etti.

1971–1997 Yılları arasında Beyazıt, Beyaz Saray Kitapçılar Çarşısı’nda, aile işletmesi olarak faaliyet gösteren “Nizam Yayınları” adlı yayıncılık işletmesinin yayın editörlüğünü ve idaresini yaptı. Bu süreçte, Osmanlıca’dan çeviri ve telif eserler üzerinde çalıştı ve bir kısmını yayınladı. 1998 yılında Ger-San Yayıncılık Ltd. Şti.’ni kurarak yayıncılık, matbaacılık, bilgisayar ve gıda sektörlerinde faaliyet gösterdi.

2004 yılında İstanbul Anadolu Yakası’nda haftalık yayın yapan Gerçek Medya ve Gerçek Vizyon adlı gazeteleri kurarak gazeteciliğe başladı. Halen haftalık yayın yapan Gerçek Medya gazetesinin imtiyaz sahipliği, yazı işleri müdürlüğü ve yayın editörlüğünü yapıyor. Gerçek, ayrıca “www.habersultanbeyli.com” adlı bir haber sitesini de yönetiyor.

Ömer Faruk Gerçek; 1999 yerel seçimlerinde Fazilet Partisi’nden İstanbul Sultanbeyli il genel meclisi yedek üyeliğine seçildi. Ak Parti kurulduğunda bu sıfatla Ak Parti’ye katıldı. 2004 yerel seçimlerinde ise Ak Parti’den tekrar İstanbul Sultanbeyli il genel meclisi yedek üyeliğine seçildi. 2009 yerel seçimlerinde de Ak Parti’den İstanbul Sultanbeyli il genel meclisi yedek üyeliğine tekrar seçildi.

15 Ekim 2010 tarihinde Ak Parti’den istifa etti. Daha sonra Has Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı kurucular kurulunda yer aldı.

Gerçek, adaylık sürecine kadar Has Parti Sultanbeyli İnsan Hakları ve Hukuk işlerinden sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevini sürdürdü.

Ömer Faruk Gerçek, ayrıca

Sultanbeyli Spor Kulübü başkan yardımcılığı, İlim Yayma Cemiyeti Sultanbeyli şube başkan yardımcılığı, Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeliği ve bilgi komitesi başkanlığı görevlerinde de bulunuyor. Ömer Faruk Gerçek, evli ve 2 çocuk babası.

 

Zerrin Budak kimdir?

Budak, 1977 Bağcılar/İstanbul doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Bağcılar’da, lise öğrenimini Bakırköy Ticaret Lisesinde gördü. İFSAK, Siyah&Beyaz Fotoğrafevi ve Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümünde eğitim aldı. Kişisel gelişim amacıyla/adına spikerlik-sunuculuk, etkili konuşma seminerlerine katıldı.  Bunların yanında at biniciliği ve hakemliği eğitimleri almakta. Budak aynı zamanda bir Motosiklet tutkunu.

Budak, gençliğinde Refah Partisi Kadın Kollarında aktif görev yaparken, ona ters gelen “Tansu Çiller’in boynundaki fuları başına takacağız inşallah” cümlesi sebebiyle siyasetten soğudu, Has Parti Genel Başkanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un konuşmalarını dinleyene kadar da siyasetten uzak kaldı.

Duyarlı, idealist, aktif, gençliğe, özgürlüğe, birliktelikle beraber bireyselliğe ve kesinlikle, ana rahminden mezara kadar eğitime önem veren Budak adaylık sürecine kadar Halkın Sesi Partisi Sultanbeyli İlçe Yönetim Kurulu Kadın ve Aile Politikaları birim başkanlığı görevini sürdürdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık