Ana Sayfa Sultanbeyli Has Parti Sultanbeyli’den etkinliklere devam

Has Parti Sultanbeyli’den etkinliklere devam

Has Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı 4 Ekim Hayvanları koruma günü münasebetiyle bir etkinlik düzenledi. Çeşitli hayvanların özelliklerini ve bilgilerini de içeren posterler kent meydanında halkın izlenimine sunuldu.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2011 Çarşamba 11:21
Has Parti Sultanbeyli’den etkinliklere devam
Özellikle gençlerin ilgisini çekti

Has Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı ve Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi işbirliği ile Sultanbeyli Meydanında düzenlenen etkinlikte çeşitli hayvanların özellikleri ve bilgileri posterler eşliğinde sunuldu. Hafta sonuna kadar sürecek olan etkinlik, başladığı andan itibaren büyük ilgi gördü. Özellikle çocuklar çeşit çeşit ve bir kısmı da nesli tükenmekte olan hayvanları ilgiyle izleyerek bilgi aldılar.

 

Bala; Gündemi takip edip, öneriler getiriyoruz

Has Parti Sultanbeyli ilçe başkanı Tevfik Bala, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Biz sadece seçim zamanı ortaya çıkıp sonra kenara çekilen parti zihniyetine karşıyız. Siyasi partilerin ilçe teşkilatları, bölgenin gündemi ile sürekli ilgili olmalılar, toplumun hak ve menfaatlerine uygun eylem ve söylemler geliştirmeliler. Biz de bu anlayışla sürekli olarak gündemi takip ediyor, öneri ve eleştirilerimizi halkımızla ve basınımızla paylaşıyoruz. Dönem dönem de önemli gün ve haftalarda teşkilat mensuplarımızla etkinlikler düzenliyoruz.

Şimdi de 4 Ekim hayvanları koruma günü münasebetiyle dünyayı birlikte paylaştığımız ve bizlere emanet olan canlı varlıkların, hayvanların korunması için özellikle gençlerimiz için Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi işbirliği ile bir tanıtım ve bilgilendirme etkinliği düzenledik. Etkinliğimiz hafta sonuna kadar aralıklarla sürecek.” dedi.

 

Hayvanları korumakla ilgili hadis var

Bala, ayrıca şunu da belirtmeliyim ki, Hz. Peygamber bir hadisi şerifinde “Siz yerdekilere merhamet edin ki, göktekiler de size merhamet etsin.” (Ebu Davud; Tirmizî) demektedir. Bizler de çevremizle ilgili olarak bu düsturla hareket etmeliyiz, dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık