Ana Sayfa Spor Hamza Yerlikaya Sultanbeyli’de duygulu anlar yaşadı

Hamza Yerlikaya Sultanbeyli’de duygulu anlar yaşadı

Geçtiğimiz Cuma günü zamanının çoğunu Sultanbeyli’de geçiren Milli Güreşçi ve bir önceki dönem Milletvekilliği görevini yürüten Hamza Yerlikaya, Sultanbeyli’de duygu dolu anlar yaşadı. Eski milli güreşçi ve Güreş hocası Tufan Başak’ın davetlisi olarak Sultanbeyli’ye gelen Yerlikaya, Kapalı Spor Salonunda madalya alırken çekilmiş bir fotoğrafının sergilendiği resmi görünce duygulandı.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2012 Pazar 10:45
Hamza Yerlikaya Sultanbeyli’de duygulu anlar yaşadı
ÖNCE TELEKOM LİSESİNİ ZİYARET ETTİ

Cuma günü Sultanbeyli önemli bir ismi ağırladı. Türkiye’yi Güreş dalında yıllarca temsil eden ve onlarca madalyayı Türkiye’ye getiren Milli Güreşçimiz ve geçen dönem AK Parti’den Sivas Milletvekilliği yapan Hamza Yerlikaya, Cuma günü Sultanbeyli’deydi. Türk Telekom Lisesinde yeni güreşçiler yetiştiren Tufan Başak’ın davetlisi olarak Sultanbeyli’ye gelen Yerlikaya, ilk olarak Türk Telekom Lisesini ziyaret etti. Yaklaşık bir saate kadar okulda kalan Yerlikaya, okul yönetimi, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etme imkânı buldu. Bayrak töreninde öğrencileri selamlayan Yerlikaya, okulun güreşçi öğrencileri ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

YERLİKAYA RESMİNİ GÖRÜNCE DUYGULANDI

Okul ziyareti sonrası yanındaki arkadaşları ile birlikte Sultanbeyli Kapalı Spor Salonuna geçen Hamza Yerlikaya, burada Kapalı Spor Salonundan sorumlu Aytekin Karaca ile görüştü.

Salonun girişinde Milli Sporcuların resimlerinin asıldığı bölgede kendi resmini gören Hamza Yerlikaya, duygulandı. Çin’in başkenti Pekin’de yapılan olimpiyatlarda Güreş dalında Türkiye’ye madalya kazandıran ve maç sonunda madalya ile çekilmiş fotoğrafının asılı olduğunu gören Yerlikaya, uzun süre resmin karşısında dura kaldı. Duvara asılan resmin kendisini eski günlere götürdüğünü söyleyen Yerlikaya: “Benim için büyük bir sürpriz oldu. Resme bakınca eskilere gittim. Şahsım adına bu resmi düşünen, emek verip buraya asan ve astıran herkese teşekkür ediyorum” dedi. Yerlikaya, duvara asılı olan resmin demosunu da Aytekin Karaca’dan istedi. Yerlikaya daha sonra Kapalı Spor Salonun yanında bulunan Yüzme havuzunu da ziyaret etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık