Ana Sayfa Sancaktepe Halkın Sesi Sancaktepe’de Yükseldi

Halkın Sesi Sancaktepe’de Yükseldi

Bekaroğlu; Bizim Vekillerimiz Genel Başkanın Değil, Halkın Vekilleri Olacak

Giriş Tarihi: 15 Şubat 2011 Salı 12:18
Halkın Sesi Sancaktepe’de Yükseldi
Halkın Sesi Partisi Sancaktepe İlçe Teşkilatı’nın Samandıra Koçlar Restaurantta organize ettiği, sivil toplum örgütü üyeleri ve gazetecilerin katıldığı tanıtım toplantısında konuşan Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, “Halkın sesi Ankara’ya ulaşsın diye yola çıktık” dedi. İlçe Başkanı Ali Yıldız da “19 Şubat’ta Genel Başkanımız sayın Numan Kurtulmuş’un katılımıyla ilçe teşkilatının açılışının yapacağız” diye konuştu.

YOĞUN KATILIM VARDI

Sancaktepe’de faaliyet yürüten çok sayıda sivil toplum kuruluşu ile partililerin katıldığı kahvaltıda açılış konuşmasını yapan Has Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Ali Yıldız, “Yeni bir yola koyulduk. Bu yol Türkiye’yi aydınlık bir geleceğe taşıyacaktır. Bugün burada aramızda bulunan ve bulunmayan herkese teşekkür ederken, basınımızın değerli mensuplarına Has Parti’nin yolculuğuna tanıklık etmelerini öneririm. Bizi takip edin. Yeni yapılandırdığımız Sancaktepe ilçe teşkilatımız halkın sesine kulak vererek, faaliyetlerine ara vermeden devam edecektir. Halkın Sesi Sancaktepe’de yükseliyor” dedi.

‘HALKIN SESİNİ ANKARA’YA ULAŞTIRACAĞIZ’

Toplantıda son olarak söz alan Has Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bekaroğlu, partisini ‘aydınlık geleceğin habercisi’ olarak niteleyerek, “Halkın sesi ne yazık ki Ankara’ya ulaşmıyor. Biz ulaştıracağız. Biz aydınlık Türkiye’nin habercisiyiz. Dürüst, ilkeli, sağlam bir siyaset anlayışını siyaset dünyamıza hakim kılarak adaletsizlikleri, yoksulluğu, temel hak ve hürriyetlere yönelik tehditleri ortadan kaldırmak istiyoruz. Zenginin değil halkın partisi olacağız. Çok para veren işadamının değil, ayda on lira aidat veren halkın partisi olacağız” diye konuştu.

‘GÜNLÜK DEĞİL İLERİYE DÖNÜK SİYASET ANLAYIŞI GELİŞTİRECEĞİZ’

“Bizim günlük siyasetle işimiz olmaz” diyen Bekaroğlu, “Sadece önümüzdeki seçimleri düşünmüyoruz. Biz Türkiye’nin geleceğini düşünüyoruz. Yeni anayasa yapılacak, yeni partiler yasası çıkarılacak, parti içinde yepyeni, halkın eğilimlerine önem veren bir anlayış geliştirilerek ona göre tüzük hazırlanacak. Halkın sesine kulak vererek yapacağımız tüm çalışmalarımızı, tüm çabalarımızı eksiksiz bir adalet ve özgürlük anlayışı içerisinde yapacağız. Bizim için kutsal olan insandır. Dini, inancı, düşüncesi, fikri ne olursa olsun herkese saygı duyarak ve o inancına, düşüncesine saygı duyarak onu yaşamasının yollarını açacağız. Hep birlikte. Sivil toplum örgütleriyle omuz omuza, halkın sesine kulak vererek” diye konuştu.

‘GENEL BAŞKANIN DEĞİL, HALKIN VEKİLİ OLACAĞIZ’

Bekaroğlu konuşmasına şöyle devam etti: “Bizler parti genel başkanın ofisinde seçilmiş vekiller değil, halkın bizzat kendisinin istediği ve Meclis’e gönderdiği vekiller olacağız. Halkımız bize destek verdiğinde görecektir ki bizim siyaset anlayışımız yepyeni ve aydınlık Türkiye’yi müjdeliyor. Meclis’e şöyle bir dönüp baktığımızda vekillerin verdiği kanun tekliflerinin değil, hükümet üyelerinin verdiği kanun tasarılarının kabul gördüğünü ve yasalaştığını görürüz. Yüzde 99 kanunun halkın vekillerinin teklifleriyle değil de hükümet üyelerince yapılmış yasaların ne kadar halka hizmet ettiği tartışılır. Biz bu köhneleşmiş siyaset anlayışını bitireceğiz. Yepyeni bir soluk getireceğiz.”

İlçe kurucu yönetim kurulu üyelerinin tek tek tanıtıldığı toplantı sabah 9.30’ta başlayıp öğle saatlerine kadar devam etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık