Ana Sayfa Gündem Halkımıza faydalı olabilmek için çalışıyoruz

Halkımıza faydalı olabilmek için çalışıyoruz

Avrupa Göz Hastanesi Genel Müdürü Ertuğrul Erdem, Sultanbeyli’de yayın yapan yerel gazete temsilcileri ile bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2013 Pazartesi 06:16
Halkımıza faydalı olabilmek için çalışıyoruz
Sultanbeyli Avrupa Göz Hastanesi hakkında bilgi veren Erdem: “Aylık ortalama 4500 hastaya bakıyoruz. 500 yakın hastamız Ameliyat oluyor. Hastanemizde 60 kişiyi istihdam etmekteyiz. Personelimizin 56’sı Sultanbeyli’li, sadece dört personelimiz dışarıdan geliyor” dedi.

3 TL’YE GÖZ MUANESİ YAPIYORUZ

Sultanbeyli’ye açıldığı günden bu yana ilçe halkının memnuniyetini kazanan Avrupa Göz Hastanesi kapılarını ilçede yayın yapan yerel gazete temsilcilerine açtı. Gazetecilerle bir araya gelen Avrupa Göz Hastanesi Genel Müdürü Ertuğrul Erdem, sohbet ortamında hastane çalışmaları ile ilgili gazetecilere bilgi verdi. Sultanbeyli’ye yatırım yapmaktan son derece memnun olduklarını dile getirerek konuşmasına başlayan Erdem: “Yaklaşık 10 yıldır sağlık sektöründeyim. Avrupa Göz hastanesinin birçok kurumunda görev yaptım. Sultanbeyli’ye hastane açacağımız kararlaştırılınca burada hizmet etmeyi uygun gördüm ve bu şubeye geldim. Buraya gelmek istememde ki en büyük amaç, Avrupa Göz gurubunun orta sınıf ve dar gelirli vatandaşlara ulaşma stratejisini hayata geçirmektir. Kurumumuzu diğer firmalardan ayıran en önemli fark bu düşüncedir. Bizler vatandaşlardan 150 veya 300 TL fark alan bir yapıya sahip değiliz.

Bizler göz sorunu yaşayan ve sağlığına kavuşmak isteyen vatandaşlardan fark olarak sadece 3 TL gibi bir rakam alıyoruz.  Avrupa Göz Gurubunun şubeleri olarak şuana kadar 35 bin hastaya bakmış durumdayız. Bu rakamın yüzde 10’nuna tekabül eden 3500 kişi ise bizlerde ameliyat olmuş vaziyette. Ve övünerek söylüyoruz ki, bu ameliyatlarda başarımız %100. Çok şükür ki bugüne kadar hiç sıkıntımız olmadı. Bunlar tabii ki hastanecilik açısından çok önemli konular. Bu sonuçlarda her geçen gün bizim kalitemizi tescilliyor” ifadelerini kullandı.

SÖYLENTİLERE ALDIRMADAN YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ

Sultanbeyli’de göz sağlığı konusundaki boşluğu doldurduğumuza inanıyoruz diyerek konuşmasına devam eden Avrupa Göz Genel Müdürü Ertuğrul Erdem: “Yaklaşık altı ayı geride bıraktık. Aslında 8-9 aydır buradayız ama 6 aydır da hizmet veriyoruz. Şubat ayının sonlarında ameliyatları yapmaya başladık. Avrupa Göz olarak edim adımlarla hedefimize ilerliyoruz. Bazen bu kaliteyi ve hizmeti kıskanan insanların veya kurumların farklı dedikodu ürettiklerini duyuyoruz ama çok şükür ki; pırıl pırıl gidiyoruz. Kim ne derse desin çokta önemli değil. Hala dimdik ayaktayız. Bu ayakta olmamızın sebebi de hem inanmışlığımız hem de verdiğimiz hizmetin kalitesi. Onun içinde daha iyi ne yapabiliriz diye sürekli düşünce halindeyiz” dedi.

HİZMETİ VATANDAŞLARINA TAŞIYAN BELEDİYELER VAR

Göz rahatsızlığı ile kurumumuza gelip buradan güler yüzle ayrılan bir vatandaşın memnuniyetini görmenin ayrı bir zevk olduğunu söyleyerek konuşmasına devam eden Erdem: “Sultanbeyli ve yakın ilçelerde yaşayan insanlara faydalı olabilmek için mücadele ediyoruz. Bu konuda ücretsiz olarak verdiğimiz seminerlerden Sancaktepe Belediyesi, Çekmeköy, Ümraniye, Kartal ve Pendik Belediyeleri faydalanıyor ve bu belediyelerle koordineli olarak çalışıyoruz. Henüz başlayamadık ama kısmetse Sultanbeyli Belediyesi ile de çalışmaya başlarız” ifadelerini kullandı.

İLÇENİN KALKINMASINA KATKIMIZ OLUYOR VE OLMAYA DEVAM EDECEK

Bir gazetecinin Anadolu Yakasında başka projeler düşünüyor musunuz şeklindeki bir sorusuna cevap veren Avrupa Göz Hastanesi Genel Müdürü Ertuğrul Erdem: “Anadolu Yakasında başka planlarımız yok. Sultanbeyli’de olmasının ana nedenlerinden bir tanesi de burayı sağlık turizmine katmak istememizdir. Zaman içerisinde gelişimle beraber bizde kendimizi geliştiriyoruz. Şu an binamızın 5. katına yaptığımız ameliyathanenin Türkiye’de bir eşi ve benzeri yok. Türkiye’deki göz hastaneleri arasında en büyük göz ameliyathanesi olan hastane olacak burası. Buradaki amacımız ise yurt dışından gelecek hastalar ile sağlık turizmi oluşturmak ve ülkeye döviz sağlamak. Ayrıca Sultanbeyli’de Aydos tepesinin turizme açılmasıyla birlikte kendimizi ve Sultanbeyli’mizi daha da tanıtmak istiyoruz. Gelen yabancı misafirlerimize de buraları ve tarihini tanıtmak istiyoruz. Önceliğimizin bu olmasından dolayı da sadece Sultanbeyli’de devam etmeyi düşünüyoruz” dedi.

SOSYAL SORMLULUK GÖREVİMİZİ YERİNE GETİRİYORUZ

Sosyal Sorumluluk anlamında ne gibi çalışmalarınız var? Şeklinde gelen bir soruya cevap veren Erdem: “22-23 adet dernekle anlaşmalıyız. Anlaşmalı olduğumuz dernekler il dernekleri, cami dernekleri yardım dernekleri gibi dernekler. Hemen hemen hepsine yaptığımız indirimlerle hizmet veriyoruz. Belediyelere ise yaptığımız seminerlerle destek veriyoruz. Yaklaşık 6-7 adet seminer yaptık bu güne kadar. Bu seminerleri sadece son bir ay gerçekleştirdik. Bu seminerlerde 3 bin kadar kişiyi göz sağlığı açısından bilinçlendirdik. Bu konu da çok ciddi anlamda teşekkürler aldık. Bizde bu konuyu sosyal sorumluluk projesi olarak yaptığımız için son derece mutluyuz. Buna benzer çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

AĞRILIKLI OLARAK KATARAKT AMELİYATI YAPIYORUZ

Sultanbeyli de daha çok yaşlı kesim göz hastanelerine geldiği için lazer ameliyatları değil de katarakt ameliyatları yapıyoruz. Sağlık açısından önemli olan göz kapakları düşüklüğüne dikkat edilmiyor. Çok ciddi baş ağrısı yapan bu göz kapaklarının düşüklüğü uykuyu erken getiriyor. Bunlara bağlı olarak ise erken yaşlarda katarakt oluyor. Gittiğim yerler ve yaptığım araştırmalar neticesinde gördüm ki çocukların göz sağlığına pek önem verilmiyor. Aslında bebeklerde 3 yaşına kadar olan görme bozukluklarına müdahale oluyor. Yaş ilerledikçe dikkat edilmezse bu körlüğe kadar ilerleyebiliyor. Yaptığımız seminerlerde ailelerin bunlara daha dikkat etmesini sağlamaya çalışıyoruz. Yaptığımız seminerleri dikkate alan 200 kadar aile ise çeşitli göz hastanelerine giderek kontrollerini yaptırmaya başladılar.

İSTEYEN BELEDİYELERE CİHAZ DESTEĞİ SAĞLIYORUZ

Program sonunda neden mahallerde göz taraması yapmıyorsunuz diye sorulan bir soruya cevap veren Erdem: “Sağlık Bakanlığı’nın koymuş olduğu yasaklar var. Biz de bu yasaklara uymak zorundayız. Halka açık alanlarda belediyeler, vakıflar veya bazı dernekler yetki alarak tarama yapabiliyor. Bu kuruluşlara ve belediyelere istedikleri takdirde bu taramalarda kullanılmak üzere cihaz desteği verebiliyoruz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık