Ana Sayfa Sultanbeyli Gürbüz yerel basınla buluştu

Gürbüz yerel basınla buluştu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Ümit Gürbüz, İlçe Başkanı Şamil Kural ve İlçe yönetim Kurulu üyeleri dün Sultanbeyli’de yayın yapan yerel basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. MHP Adayı olarak projelerini açıklayan Ümit Gürbüz, ‘Evkur’un elinde bulunan tapuların TOKİ’ye devredildiğini’ ifade etti.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2014 Perşembe 14:20
Gürbüz yerel basınla buluştu
KURAL: “SAĞDUYU İÇERİSİNDE BİR SEÇİM GEÇİRMEYİ ARZULUYORUZ”

Sultanbeyli MHP Belediye Başkan adayı Ümit Gürbüz 30 Mart yerel seçimlerinde göreve geldiğinde Sultanbeyli’ye yapacağı projeleri tanıtmak için yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Sultanbeyli Balıkçısında gerçekleştirilen sabah kahvaltısına Sultanbeyli’de yayın yapan yerel gazete temsilcilerinin yanı sıra MHP İlçe Başkanı M. Şamil Kural ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı. Programın açılış konuşmasını İlçe Başkanı Şamil Kural yaptı. Seçim çalışmalarına hızla başladıklarını ifade ederek konuşmasına başlayan Kural: “ Adayımız belirlendikten sonra sahada hızlı bir çalışma içerisine girdik. Sultanbeyli MHP ilçe teşkilatı olarak sağduyu içerisinde bir seçim geçirmek için tüm gücümüzü ortaya koyacağız.  Bugünden açıklıyorum ki, MHP ve MHP tabanını çeşitli alanlara ve olayların içerisinde çekmek isteyeceklerdir ama bizler hiçbir olayın içerisinde olmadan seçim çalışmalarımızı yürüteceğiz’ dedi ve konuşmasını sonlandırdı.

TÜRKİYE’DE ADALET HÜKÜMETTEN YANA İŞLEMEYE BAŞLADI

İki ulusal konuyu hatırlatarak konuşmasına başlayan MHP Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Ümit Gürbüz, “Türkiye vatandaşları olarak son zamanlarda garip uygulamalar ile karşı karşıyayız. Yolsuzluğu medya önünde tescillenen Bakanlarla ilgili TBMM’ye fezleke gelmesini beklerken dün genel Başkanımızın bir mitingde yaptığı siyasi konuşmadan dolayı TBMM’ye fezleke geldi. Adaletin hangi boyuta geldiğini ve adaletin Hükümetten yana olduğunu açıkça görüyoruz’ ifadelerini kullandı. 184 ülke arasında basın özgürlüğünde Türkiye’nin 154’ncü sırada olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Gürbüz: “ Üzülerek görüyoruz ki ülkemizdeki medya özgürlüğü birçok üçüncü dünya ülkelerinin bile gerisinde. Basın özgürlüğünün kısıtlı olduğu ülkemizde muhalefet olarak siyaset yapmanın ne kadar zor olduğunu artık gelin siz hesap edin” ifadelerini kullandı.

GÜRBÜZ: “EVKUR’UN ELİNDE Kİ TAPULAR TOKİ’YE TESLİM EDİLDİ”

Daha sonra seçildiği takdirde Sultanbeyli’ye yapacakları projeleri basın mensupları ile paylaşan MHP Sultanbeyli Belediye Başkan adayı Ümit Gürbüz, ağırlıklı olarak mülkiyet ve 2B sorununa değindi. Evkur’un elinde bulunan tapuların TOKİ’ye devredildiğini ifade ederek konuşmasına başlayan Gürbüz: “Yıllardır Sultanbeyli’yi yöneten irade, tapu sorununu çözeceğim söylemleri ile bu halkın oylarını alıyor. Ama gelinen noktada hiçbir vatandaşımızın elinde tapusu yok. Güçlü bir iktidar 10 yıldır tapu sorununu çözmedi ve çözemiyor. Aldığım son duyumlar ve bilgiler neticesinde Evkur’un elinde bulunan tapuların TOKİ’ye devredildiğini ve TOKİ kanalıyla üçüncü firmalara teslim edileceğini tahmin ediyoruz. Bu uygulama ilçemizde sıkıntı oluşturacaktır” ifadelerini kullandı.

SABAH ve ATV’YE PARA BULAN HÜKÜMET 2B’YE PARA BULAMADI

2B konusunda hükümetin vatandaşı zora soktuğunu dile getirerek konuşmasına devam eden Gürbüz: “ Hükümet 50 yıllık sorunu çözüyorum diye hava basıyor. Eyvallah. Ama sorunun nasıl çözdüğü ortada. Dar gelirli vatandaşlarımız bankaların kucağına itildi. Hükümet, Sultanbeyli’de 2B arazilerinde yaşayan vatandaşlardan 400 Milyon dolar gelir elde etti. Bu parayı hükümet vatandaştan almayabilirdi. Veya yerine başka kaynak bulabilirdi. Örneğin, ATV ve Sabah gazetesinin alınması için işadamlarından 600 milyon dolar nasıl toplandığını hep beraber gördük. Çalmadan çırpmadan 400 milyon dolar bulunabilirdi” şeklinde konuştu.

PRESTİJ SOKAKLAR TRAFİK SORUNU OLUŞTURDU

AKP’nin oy deposu olan Sultanbeyli halkına ne İBB nede Belediye değer vermiyor diyerek konuşmasına devam eden Gürbüz: “Bugünlerde Prestij sokak adı altında çalışmalar yapılıyor. Kaldırımlar yollardan geniş oldu. Kimse Sultanbeyli halkının fikrini almadı. En azından bölge halkının ve esnafının fikri sorulabilirdi ama böyle bir şey yok” dedi. Konuşmasını belediyedeki israflara değinerek devam ettiren Gürbüz, “üzülerek görüyoruz ki, belediyemizde fazlasıyla israf var. Başkan yardımcısı uçakla Antalya’ya tatile gidiyor makam arabası da karadan kendisi için Antalya’ya gidiyor. Bu tür çok sıkıntılar var ama siyasetin kalitesini düşürmemek adına bunları konuşmuyoruz ama maalesef israf had safhasındadır” şeklinde konuştu.

İşte MHP’nin diğer projelerinden bazıları;

BÜYÜK ŞEHİR İMAR PLANLARI

Sultanbeyli boş bir arazi değildir. 400.000 civarında bir nüfusun yaşadığı bir şehirdir. Sultanbeyli’nin cadde ve sokaklarının genişliği yeterlidir. İstanbul’un birçok ilçesinde bu kadar düzenli ve geniş cadde ve sokak bulunmamaktadır. Sultanbeyli’nin imar planları mevcut hali ile yapılmalıdır. Yeşil alan ihtiyacı 4 yanımızı çevreleyen ormanlar kullanılarak kazanılmalıdır. İmar planlarının yeniden yapılması sağlanacaktır.

İŞSİZLİK

Sultanbeyli belediyesinde çalışan sayısı 600 kişidir. Sancaktepe Belediyesinde çalışan sayısı ise 1350 kişidir. Belediyede öncelikle 800 kişiyi işe alacağız. Taşeron sistemini kaldırıp işe girenlerin belediye ile sözleşmeli bir şekilde çalışması sağlanacaktır. Sözleşmeli personelin kadroya alınması için çalışmalar başlatılacaktır. Bacasız sanayinin yatırım yapmasının önündeki engeller kaldırılacak. Yapılan işyerlerinde işçi alımlarının Sultanbeyli’den yapılması sağlanacaktır.

GENÇLİK – AİLE

15 Mahallede yapılacak olan ek hizmet binaları ile vatandaşın belediyeye gelmeden işlerini buralarda halletmeleri gerçekleştirilirken bir yandan da bu binaların Gençlik eğitim merkezleri olarak kullanılması sağlanacak. Mesleki eğitim kursları verilecektir. Aynı çalışmalar ev hanımları içinde yapılacak ev hanımlarının ekonomiye katkıda bulunmaları sağlanacaktır.

SABİT SEMT PAZARI

Pazarcı esnafı için sabit semt pazarı kurulacak harici günlerde otopark olarak kullanılacaktır.

EĞİTİM

Hızlı bir şekilde boş arazilerin tesbiti yapılacak bedeli ödenerek Milli Eğitime devredilecek.

OTOPARK

Merkezde uygun bölgelere otoparklar kurulacak

TRAFİK

   Sultanbeyli’nin Trafik akışı baştan aşağıya gözden geçirilecek. Özellikle okul bölgelerinde ulaşımın kolay sağlanabilmesi için ilçe içerisinde 2 kısımdan oluşan raylı sistem yapılacak. Öğrenci, Öğretmen ve memurlar ücretsiz faydalanacak.

KADIN SIĞINMA EVLERİ

Kadın sığınma evleri çoğaltılarak yeniden dizayn edilecek. 

ÜNİVERSİTE

Sultanbeyli Üniversitesi kurulması için çalışmalara başlanacak ve kısa sürede sonuç alınacak.

KALKINMA

Sultanbeyli’deki  küçük esnafın kalkınma için hem belediye ihtiyaçlarını hemde yardım kartları mahalledeki esnaflardan alınacak.

SAĞLIK

Hastane yeni binasına taşındıktan sonra Eski bina Kadın Doğum ve Ana Çocuk Sağlığı Merkezine dönüştürülecek.

Merkezde bulunan 4 Caminin tuvaletleri ücretsiz olacak belediye temizlik görevlileri tarafından temizlenecek cami derneklerine belediye tarafından yardımcı olunacak. Mahalle muhtarları ile koordineli olarak çalışılacak.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık