Ana Sayfa Gündem GÜMÜŞ-DER, Yıldız'la Devam dedi

GÜMÜŞ-DER, Yıldız'la Devam dedi

Sultanbeyli Gümüşhane İli ve İlçeleri Kültür Yardımlaşma Derneği (GÜMÜŞDER) 6. Olağan Kongresi Sultanbeyli de oturan Gümüşhanelilerin geniş katılımı ile yapıldı. Kongrede son iki yıldır dernek başkanlığını yapan Abdülkerim Yıldız tek liste ile seçime girerken Yıldız’a Gümüşhaneli hemşerileri oy birliği ile tekrar yetki verdi.

Giriş Tarihi: 5 Ekim 2011 Çarşamba 11:20
GÜMÜŞ-DER, Yıldız'la Devam dedi
Kongrede iki yıllık çalışmalarını slayt eşliğinde sunum olarak hemşerilerine aktaran Dernek Başkanı Abdülkerim Yıldız, son iki yılda yönetim olarak planladıkları hedeflere ulaştıklarını, bu çalışmaların en önemlisinin kirada olan derneğin kendi mülküne kavuşması olduğunu ve bunun başarılmasını önemsediklerini bu belirterek çalışmaya katkı sağlayan bütün hemşerilerine teşekkür etti.

       Yıldız, konuşmasında geçmiş dönemde hemşehrileriyle kaynaşmak, derneğe üye kazandırmak, fikirlerinden istifade etmek amacıyla yeni oluşturdukları “Danışma Kurulu” toplantıları yaparak hemşehrilerinin dernek yönetiminden beklentilerini, kendilerinin de dernek yönetimi olarak projelerini hemşeherilerine sunduklarını söyledi.

      Danışma kurulundan çıkan fikirlerden faydalanarak çalışmaları dizayn ettiklerini kaydeden Yıldız, “Geçmiş iki yılda dernek merkezi alımı yaparken; derneğimizde eğitim seminerleri düzenledik. Erkek hemşerilerimize yönelik Genel cerrahi uygulamaları, Prostat hastalıkları, Göz hastalıkları, kadın hemşerilerimize yönelik ise Kanser hastalıkları ve göz hastalıkları konularında uzmanlar tarafından sağlık seminerleri sunduklarını, ilk defa İstanbul’da geniş katılımlı, konusunun uzmanı Prof Dr. Cevat Akşit ve Prof Dr İrfan Gündüz hocalarımızın sunumlarıyla derneğimiz tarafından ilçemizin en büyük Kültür Merkezinde Ahmed Ziyaeddin  Gümüşhanevi anma programı düzenledik. Bizi bu faaliyetlerde yalnız bırakmayan hemşerilerimize teşekkür ediyoruz.” dedi.

       Yeni yönetim Abdulkerim Yıldız başkanlığında Ahmet Demir, Bilal Turan, Aslan Akhan, Fatih Türk, Avni Babür, Hüseyin Güner, Cevat Yalçın, Metin Ay, Ferhat Kocabıyık, İlyas Demir, İdris Demir, Mehmet Yeşil, İlyas Nayır, Sefa Polat, İbrahim Ciğerci, Sırrı Çimen, Lokman Ergen, Seyfettin Erke, Halit Fidan, Şener Arslan, Mürsel Eser, Ünal Yakut, Remzi Korkmaz, Yaşar Aydın, Rıfat Akhan, Yunus Akçay, Ahmet Çelik, Zeybek Zor, Yusuf Kaya, Denetleme Kuruluna İlhami Durmuş, Yasin Gök, Yaşar Bingöl, Erdal Ülker, Adil Meral, Halim Temur, Binali Kurt, Özer Sevinç, Seydi Yakut, Yıldıray Mutlu oluşurken, dernek Danışma Kurulu ve GÜDEF delegeliklerine de seçim yapıldı.

       Kongre sonunda teşekkür konuşması yapan Başkan Abdulkerim Yıldız verilen desteğe teşekkür ederek, “Gümüşhanelilere yakışan birlik ve beraberliktir. Bunu da burada çok güzel gösterdiniz.” dedi. Yıldız, yeni dönemde seminerlere devam edeceklerini dile getirerek kısa zamanda dernekte Yöresel Folklor, Fenni Arıcılık ve Kadınlara yönelik Gümüş İşlemeciliği kursları başlatacaklarını, Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi anma programını da artık geleneksel olarak her yıl yapacaklarını da sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık