Ana Sayfa Sultanbeyli Güllüce; Sultanbeyli'deki tapu konusuna açıklık getirdi

Güllüce; Sultanbeyli'deki tapu konusuna açıklık getirdi

Sultanbeyli’nin tapu sorunu hakkında bir açıklama yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce: “Ben 13 parsel daha imzaladım. Sultanbeyli'de bir vatandaşın elinde çok büyük bir oranda ortak kullanım alanları tapusu var. Bu ortak kullanım alanları tapusu belediyenin eline geçmedikçe o da tapu veremiyor” dedi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 13:11
Güllüce; Sultanbeyli'deki tapu konusuna açıklık getirdi
Sultanbeyli’de kangren haline gelen ve yıllardır çözüldü çözülecek denen tapu konusunda müjdeyi Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce verdi. Güllüce, son dönemde arazileri rağbet gören Sultanbeyli ilçesindeki tapu konusuna ilişkin olarak kendisine sorulan bir soru üzerine şöyle konuştu;

ARSALAR VATANDAŞIN TAPUSUNA DÖNÜŞECEK

“Ben 13 parsel daha imzaladım. Sultanbeyli'de bir vatandaşın elinde çok büyük bir oranda ortak kullanım alanları tapusu var. Bu ortak kullanım alanları tapusu belediyenin eline geçmedikçe o da tapu veremiyor. Bu yüzden Milli Emlak’la sayın müsteşarın ve Maliye Bakanının uzun çalışmaları sonucunda bir prensip anlaşması oldu. Şimdi Bakanlık olarak Milli Emlak’a talep ediyoruz, bu arsaları veriyor. Biz o arsaları belli bir ekspertize ederek, değerlendirme yaparak, ondan aldığımızla bizim vereceğimizin değerlendirmesini yaparak takas halinde yapacağız. Onlar Sultanbeyli Belediyesinin, dolayısıyla vatandaşın tapusuna dönüşecek ama 13 parseli yeniden talep ettik. Aşağı yukarı yüzde 70'lere geldi bu oran, belki daha fazla.” Dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık