Ana Sayfa Sultanbeyli Giresunlular Derneği’nden gazetemize ziyaret

Giresunlular Derneği’nden gazetemize ziyaret

Son zamanlarda yaptığı etkinliklerle sık sık gündeme gelen Sultanbeyli Giresunlular Derneğinden gazetemize ziyaret. Başkan Murat Sarımusaoğlu Başkanlığında gerçekleşen ziyarette sivil toplum kuruluşlarının değeri ve yerel basının STK’lar açısından önemi konuşuldu.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 12:40
Giresunlular Derneği’nden gazetemize ziyaret
SARIMUSAOĞLU: ‘YEREL BASININ ÖNEMİNİ BİLİYORUZ’

Gazetemizi ziyaret eden Sultanbeyli Giresunlular Derneği, gazete yöneticilerimiz ile bir araya geldi. Samimi bir ortamda geçen ziyarette Sultanbeyli’deki STK’ların durumu ve yerel basının STK’lar üzerindeki önemi konuşuldu. Yaptıkları etkinlikleri HABER TAKİP’te sıkça okuduklarını dile getiren Sultanbeyli Giresunlular Derneği Başkanı Murat Sarımusaoğlu: “ Gazetenizi her gün takip ediyoruz. Sultanbeyli’deki konulara duyarlılığınız çok fazla. Birçok sıkıntıları gündeme getirip sorunların çözülmesinde yardımcı olduğunuzu görüyoruz. Bu duyarlılığınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. STK’ların önemine de değinen Sarımusaoğlu: “ Amacımız gurbet ellerde yaşayan hemşerilerimizi bir araya getirip, örf, adet ve geleneklerimizi bir arada yaşatmak için kurduk. Derneğimiz bir lokal havasında değil. Çeşitli etkinliklerle gerçek dernekçiliği yapmaya çalışmaktayız. Birçok etkinliğimiz gazetenizde yer aldı. Bizler Giresunlular Derneği olarak sadece Giresun veya Giresunlulara  değil yaşadığımız ilçeye karşıda duyarlılığımız fazla ve bunu daha da fazlalaştırmaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

SARIMUSAOĞLU: ‘ETKİNLİKLERİMİZE ARAÇ ALAMIYORUZ’

Ziyaret esnasında derneklerin sıkıntıları da gündeme geldi. Giresunlular Derneği Başkanı Murat Sarımusaoğlu: “ Dernek olarak yaptığımız etkinliklerde Sultanbeyli Belediyesinden araç konusunda istifade edemiyoruz. Araç konusunda başka derneklerin ve STK’ların da araç konusunda sıkıntılar çektiğini duyuyor ve görüyoruz” ifadelerini kullandı.  

ZİYARETTEN MEMNUN AYRILDILAR

Yaklaşık bir saat süren gazete ziyareti samimi bir ortamda geçti. STK’ları çok önemsediklerini ve STK’lara gazetemizde fazlasıyla yer verdiğini dile getiren Yazı İşleri Müdürümüz Ömer Faruk Gerçek: “ STK’ların yaptığı programları ve çalışmalarını çok önemsiyoruz. Bundan dolayıdır ki, ilçemizde faaliyet gösteren ve etkinlik yapan birçok derneği gazetelerimize taşıyor ve kamuoyuna duyuruyoruz. Güzel çalışmalar yapan STK’ların  her zaman yanında yer alacağız ve daha fazla insan duyuracağız” dedi. Ziyarete Hamza Tezel, İshak Özdemir, Hüseyin Dursun ve Hasan Taşkın katıldı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık