Ana Sayfa Gündem Gazeteci Akengin, bağımsız aday oldu

Gazeteci Akengin, bağımsız aday oldu

Yıllardır İstanbul’da çıkardığı Bingöl Haberci gazetesi ile Bingöl ili ve ilçelerinin sorunlarını gündeme getiren Garip Akengin, Bingöl Adaklı'dan il genel meclis üyeliği için bağımsız adaylık başvurusunda bulundu.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 15:02
Gazeteci Akengin, bağımsız aday oldu
Adaklı'nın yıllardır iktidar partisine oy vermesine rağmen istediği hizmetleri alamadığını vurgulayan Akengin, "Adaklı hak ettiği hizmetleri alana kadar mücadele edeceğim. Hiçbir partiye bağlı olmadan, hiçbir çıkar gözetmeden yapacağım bunu. Her köye bir proje sloganıyla Adaklılıların oylarına talibim" dedi.

"Her köye bir proje sözüm var. Sosyal destek projeleri SODES başta olmak üzere devlet kaynaklarının yıllardır unutulan, sadece seçim dönemlerinde hatırlanan insanlarımız için kullanılsın diye canla başla gecemi gündüzüme katarak çalışacağım. Ben unutulanların sesi olacağım" diyen Akengin, hiçbir siyasi partiye bağımlı olmadan hizmet etmek istediğini söyledi. Akengin, şu an merkezi Kiğı olan gazetenin imtiyaz sahipliğini de yürütüyor. 

 

GARİP AKENGİN KİMDİR? 

1973 yılında Adaklı'ya bağlı Karaçubuk (Dımlag) köyünde doğdu. İlkokulu ve ortaokulu köyde ve ilçede bitirdikten sonra İstanbul'a gitti. İstanbul'da bu arada liseyi dışarıdan bitirerek Anadolu Üniversitesi’ne kayıt yaptırdı. Türkiye gazetesinde uzun yıllar çalıştı. 2003 yılında Bingöl Haberci 12 adıyla gazete yayınlamaya başladı. Pek çok sosyal sorumluluk projesine ön ayak olan Garip Akengin, Bingöl köyleri için kampanya başlatarak 41 tane bilgisayarı temin ederek köy okullarına ulaştırdı. Bingöl İl Derneği başta olmak üzere pek çok sivil toplum kuruluşunda görev aldı, hala devam ediyor.

Adaklı'da ilk kez festival yapılmasına önayak olarak festivalin koordinatörlüğünü yürüten Akengin, İstanbul'da da Bingöl dernekler Platformu'nun kurucu üyeliğini yaptı. Yıllardır sivil toplum kuruluşları aracılığıyla pek çok sosyal sorumluluk projesinin altına imza atan Garip Akengin 30 Mart 2014'teki yerel seçimlerde Adaklı'dan bağımsız il genel meclisi üyeliğine aday oldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık