Ana Sayfa Sultanbeyli Esmerer; Kavga siyaseti yapıyorlar!

Esmerer; Kavga siyaseti yapıyorlar!

Saadet Partisi Sultanbeyli ilçe teşkilatı, Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selmen Esmerer ve Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan ile Sultanbeyli’deki STK’lar, Muhtarlar ve Yerel Basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 13:30
Esmerer; Kavga siyaseti yapıyorlar!
Saadet Partisi Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı Avukat Halil İbrahim Arıkan, Partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Selmen Esmerer ile birlikte basın mensupları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Rezzan Restaurant'ta düzenlenen kahvaltılı programda konuşan Arıkan, “30 Mart yerel seçimlerinde Başbakan değil Sultanbeyli Belediye Başkanı seçeceğiz. Bu seçimde halkımız kendi geleceğini oylayacak” dedi. Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer'in de iştirak ettiği programa, partinin il ve ilçe teşkilatı yöneticileri de katıldı.

Programda konuşan Saadet Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selman Esmerer, “Bunların birbirinden farkı yok. Dolayısıyla, Kadir Topbaş’ın alternatifi de Mustafa Sarıgül olamaz. Mazisi temiz olan tek bir parti var, o da Milli Görüş’tür ve onun partisi Saadet Partisi’dir. Belediyecilikte Refah Partisi bir milattır. İnşaallah yine geleceğiz. Bu millet AK Parti’ye de, CHP’ye de mahkum değildir, mahkum da edilemez. Kadir Topbaş beyin İstanbul’dan haberi yok. İstanbul’u Başbakan yönetiyor, o da kötü yönetiyor” şeklinde konuştu.

SULTANBEYLİ’DE SEÇİM SAADET VE AK PARTİ ARASINDA GEÇECEK

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Arıkan, konuşmasına Sultanbeyli’deki partilerin seçimlerde aldığı oy oranlarını ortaya koyarak başladı. Sultanbeyli’de AK Parti ve CHP yarışı yerine Saadet ve AK Parti yarışının olduğunu hatırlatarak konuşmasına devam eden Arıkan: “İster genel seçimler olsun, ister yerel seçimler olsun Sultanbeyli’de Saadet ve AK Parti’nin almış olduğu oy oranı %73’e ulaşıyor. Genel seçimlerde pastanın büyük bölümünü AK Parti alırken yerel seçimlerde insanlar adaya yöneliyor ve Saadet Partisi oy pastasının yarıya yakınını alıyor. Şu an yaptırmış olduğumuz anketlerde AK Parti ile kafa kafaya olduğumuz sonuçları ortaya çıkıyor. Büyük bir azimle tüm kadromuz çalışmalarını yapıyor. Ev ev, sokak sokak dolaşıp halkımıza Sultanbeyli’nin gerçeklerini anlatıyoruz. Ve diyoruz ki, bu bir Başbakanlık ve Milletvekilliği seçimi değil. Bu Sultanbeyli’yi yönetecek bir belediye başkanlığı seçimi. Bu seçimlerde vereceğiniz oyla sadece partinizin adayını kazandırmayacak, tam tersine, kendi geleceğinizi, çocuklarınızın geleceğini oylayacağız” ifadelerini kullandı.

ARIKAN; AK PARTİ MÜLKİYET KONUSUNDA SULTANBEYLİ’DE KONUŞMAMALI

Arıkan, “2004 yerel seçimlerinde halkın karşısına çıkan AK Partili yönetici kardeşlerimiz Cumhurbaşkanı bizde, Başbakan bizde, Meclis bizde, Büyükşehir bizde, Yerel belediye de bizde olursa sizlerin tapusunu veririz dedi. Halkımız inandı oy verdi. 2009 yılına geldiğimizde aynı sözleri pişirip yine karşımıza koydular ve seçimi kazandılar. 2014 yılına geldik ve aynı söylemleri bu kez kısık sesle kullanmaya çalıştıklarını görüyoruz. Ama halkımız artık bu söylemleri yemiyor maalesef. Bizler de gittiğimiz ev sohbetlerinde, kahve toplantılarında halkımıza gerçeği anlatıyor ve bu işin iktidarla değil işi bilmek ve adil olmakla çözüleceğini dile getiriyoruz. Halkımızda partime ve şahsıma karşı büyük bir ilgi ve teveccüh var. İnşallah 30 Mart akşamı halkımız bize mührü teslim ettiğinde kimse kaybetmeyecek ve herkes kazanacak” dedi.

ARIKAN; SULTANBEYLİ HALKI BU SEÇİMDE KENDİ GELECEĞİNİ OYLAYACAK

Sultanbeyli bu kez kendi kaderini oylayacak diyen Arıkan, Bizler Sultanbeyli halkı olarak iktidar partisinin değil, Sultanbeyli’nin belediye başkanını seçeceğiz. Mevcut yönetim, iki dönemde miadını doldurmuş ve sorunları çözememiştir. Seçimi biz kazandığımız takdirde de kazanan hepimiz ve Sulltanbeyli olacak, dedi.

Programda, konuşmalar sonrası davetlilerden gelen sorular cevaplandırıldı. Daha sonra Saadet Partisi yönetim kurulu üyeleri Sultanbeyli Fatih Bulvarında esnaf ziyaretinde bulundu. Tüm gününü Sultanbeyli’de geçiren Esmerer, saat 14 gibi kent meydanında mini bir miting yaptı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık