Ana Sayfa Sultanbeyli Ersoy; Hizmete Kaldığım Yerden Devam!

Ersoy; Hizmete Kaldığım Yerden Devam!

28 Mart 2004 tarihinde Belediye Başkanlık görevini devralan ve 29 Mart yerel seçimlerine kadar görev yapan Dr. Alaattin Ersoy, görev yaptığı 5 yıl içinde Sultanbeyli'nin fiziksel değişimi için projelerini bir bir hayata geçirdi.

Giriş Tarihi: 24 Mart 2011 Perşembe 14:21
Ersoy; Hizmete Kaldığım Yerden Devam!

Ersoy ve ekibi gerçekleştirdiği vizyon projelerle de dikkat çekti. 2009 yılında Başkanlık görevini Hüseyin Keskin’e devreden Ersoy, 2011 genel seçimleri için AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili aday adayı oldu.
Sultanbeyli’den bir aday çıkarsa Sultanbeyli kazanır

Teşkilatlarda yapılan temayül yoklamasından sonra genel merkezin adaylar konusunda son kararını vereceğini belirten Ersoy, Sultanbeyli’den bir aday çıkması halinde Sultanbeyli’nin kazanmış olacağını belirterek, tüm Sultanbeyli’lilerden, kendisine ve Sultanbeyli’den aday olan tüm arkadaşlarına destek olmaları çağrısında bulundu.

Teşkilatımın çağrısına kayıtsız kalamazdım

28 Mart 2004 tarihinde yapılan yerel seçimlerde göreve gelen Sultanbeyli Belediye Başkanı Dr. Alaattin Ersoy, ilçenin fiziksel değişimi için önemli çalışmalarda bulundu. Bu amaçla bölgede pek çok açılış yapıldı, projeler tamamlandı, Ersoy’un başkanlığı döneminde Sultanbeyli, modern bir kent olma yolunda hızla ilerleyerek gelişti. Her geçen gün daha güzel bir görünüme kavuşan Sultanbeyli, gelişimini her alanda tamamlamaya çalıştı. Eğitimden sağlığa, altyapıdan üstyapıya, ulaşımdan kültürel ve sosyal etkinliklere kadar her alanda Sultanbeyli’ye yatırım yapan Ersoy, ilçenin cazibe merkezi haline gelmesini sağladı. Neden milletvekili aday adayı olduğunu söyleyen Ersoy, 2011 genel seçimlerinde aday olması yönünde Ak Parti teşkilatından talepler aldığını belirterek, belediye başkanlığı döneminde ilçeye hizmet ettiğini, ilçenin sorunlarına vakıf olduğunu belirterek, Sultanbeyli’nin derinlemesine sorunları var. Bunları kendi içinde çözmesi imkânsız gibi görünüyor. Bu sorunlara mutlaka Ankara’dan çözüm üretmek gerekiyor. Ben, Sultanbeyli’nin ilçe dışında gerek il boyutunda, gerekse Ankara boyutunda lobilere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple Ak Partiye kurulduğundan beri sınırsız destek veren Sultanbeyli’nin, kendi içinden çıkan ve sorunlarına vakıf milletvekillerine ihtiyacı var diye düşünüyorum. Bu sebeple teşkilatımın da tavsiyesi ile aday adayı olmaya karar verdim. İnşallah parti teşkilatım ve tüm Sultanbeyli’nin destekleriyle Sultanbeyli’ye hizmet için yola çıktım, dedi.

Sultanbeyli’nin sosyo-ekonomik sorunlarına çözüm bulmak gerek

Başkanlığı döneminde Sultanbeyli’de çok yönlü ve derinlemesine anket ve analizler yaptırdığını belirten Ersoy, Sultanbeyli’nin diğer ilçelerden sosyo-ekonomik olarak oldukça geride kaldığını gözlemlediğini belirtti. Ersoy, Sultanbeyli’nin fiziki ihtiyaçlarının yanı sıra, sosyo-ekonomik konularda ve özellikle bacasız istihdam alanları ve hizmet sektöründe açılıma ihtiyacı olduğunu, Sultanbeyli’ye hizmet planlanırken bu konulara ağırlık verilmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Hizmete ara vermeden devam

Ersoy’un Belediye Başkanlığı döneminde ilçeye kazandırılan okullar sayesinde Sultanbeyli'nin derslik sorunu büyük oranda çözüldü. Belediyenin inşa edip Sağlık Bakanlığı'na devrettiği sağlık ocakları sayesinde ilçe sakinleri daha rahat sağlık hizmeti almaya başladı. Çeşme ve Bosna Köprülü Kavşakları'nın çok kısa bir sürede bitirilerek hizmete açılmasıyla sürücüler ve yayalar daha rahat bir ulaşım imkânına kavuştu. Ersoy’un bütün bu çalışmaları yaparken rutin işlerine de ara vermeden devam etti. Asfalt, stabilize, bordür döşeme ve yeni yol açma çalışmaları da tüm hızıyla devam ettirip ilçenin asfalt ve kaldırım sorununu minimuma indirdi.

Sağlık sorunlarına yerinde çözüm

Kendisi de bir hekim olan Ersoy, her mahalleye bir sağlık ocağı uygulamasının tamamladı.  Sağlık sorunlarına yerinde çözüm üreterek, Çocuklarımızın sağlıklı yetişmesi için üzerine düşen görevi eksiksiz yerine getirdi. Bir hekim olarak Sultanbeyli'deki sağlık sorunlarını iyi bilen Ersoy, Devlet, belediye ve vatandaş birlikte mantığıyla hareket ederek sağlık ocaklarını tamamladı. İstanbul'da hizmet veren 4 Özürlüler Merkezi'nden birini Sultanbeyli’ye getiren Ersoy, Özürlüler Merkezi özürlü bireylerin eğitim, istihdam, sosyal rehabilitasyon, fiziki çevre, ekonomik ve teknik sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını sağladı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık