Ana Sayfa Ümraniye ENGELLİLER ‘BEN DE RESİM YAPABİLİYORUM’ DİYECEK!

ENGELLİLER ‘BEN DE RESİM YAPABİLİYORUM’ DİYECEK!

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi’nin ortaklaşa düzenlediği ‘Ben de Resim Yapabiliyorum / Zihinsel Engelli Çocuklar Resim Yarışması’ başladı. 22 Nisan’da sona erecek yarışmada toplam 12 bin TL para ödülü verilecek.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2011 Perşembe 08:28
ENGELLİLER ‘BEN DE RESİM YAPABİLİYORUM’ DİYECEK!
Ümraniye Belediyesi hayata geçirdiği anlamlı projelere bir yenisini daha ekledi. Belediye, Ümraniye Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile ortaklaşa, bir resim yarışması düzenliyor. ‘Ben de Resim Yapabiliyorum / Zihinsel Engelli Çocuklar Resim Yarışması’ isimli projeye başvurular başladı. 22 Nisan’da sona erecek ve 2 ayrı yaş grubunda düzenlenecek yarışmada toplam 12 bin TL para ödülü verilecek.

 

BEN DE RESİM YAPABİLİYORUM

Herkes resim yapabilir düşüncesinden yola çıkan yarışma, Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan engelli çocuk ve gençlere yönelik olarak düzenleniyor. Özel eğitimde, görsel sanatlar alanında da çalışmalar yapılabileceğini vurgulayarak, farkındalığı arttırmayı amaçlayan yarışmanın temel hedefi engelli öğrencilerin, üretme başarısını elde etmelerini sağlamak. Yarışmaya özellikle eğitim uygulama okulları, zihinsel engelliler ilköğretim okulları, iş eğitim merkezleri, iş okulları, otistik çocuklar eğitim merkezleri ile özel eğitim sınıflarında öğrenimlerini sürdüren zihinsel yetersizliği veya otizmi olan öğrencilerin katılması amaçlanıyor.

 

DERECEYE GİRENLERE TOPLAM 12 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli miktarlarda para ödülü verilecek. 6-14 ve 14 yaş üzeri olmak üzere İki kategoride düzenlenen yarışmada her iki kategorinin birincilerine 2‘şer Bin, ikincilerine Bin 500’er, üçüncülerine de bin’er TL para ödülü verilecek. Her iki kategoride mansiyona değer bulunan üç eser sahibine ise 500’er TL ödül verilecek. Eserlerde konu ve teknik serbest bırakılırken değerlendirmeyi seçkin isimlerden oluşan özel bir jüri yapacak. Jüri, 28 Nisan’da nihai kararını verecek ve yarışmanın sonuçları 29 Nisan’da açıklanarak Ümraniye Belediyesi’nin www.umraniye.bel.tr  internet adresinden ilan edilecek. Dereceye girenlere ödülleri ise 12 Mayıs 2011 Perşembe günü, İstanbul Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi konferans salonunda düzenlenecek törenle verilecek.

 

BAŞKAN HASAN CAN: ‘YETENEKLERİYLE ENGELLERİ AŞACAKLAR’

Şakire Hanım Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi ile ortaklaşa düzenledikleri yarışma ile yetenek sahibi engelli öğrencileri cesaretlendirmek istediklerini belirten Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, bu anlamlı projeye imza atmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Öğrencilerin yetenek ve azimleriyle her engeli aşabildiklerini bu yarışmayla bir kez daha ispatlayacaklarını ifade eden Başkan Hasan Can, belediye olarak bu güne kadar sayısız hizmet ve projeyle engelli vatandaşların yanında olduklarını da hatırlatarak, bu hassasiyetin gelecekte birçok projeye daha yansıyacağının altını çizdi.

 

  Yarışma şartname ve ayrıntılı bilgiler için: http://www.umraniye.bel.tr

 

www.gercekmedya.com – www.habersultanbeyli.com

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık