Ana Sayfa Ümraniye En güzel İstiklal Marşı Ümraniye’de okundu

En güzel İstiklal Marşı Ümraniye’de okundu

Ümraniye Belediyesi tarafından Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde düzenlenen,“İstiklal Marşı’nı ezbere en güzel okuma yarışmasında ’’ dereceye giren bilge çocuklar belli oldu.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2015 Salı 13:36
En güzel İstiklal Marşı Ümraniye’de okundu
Ümraniye Belediyesi tarafından “İstiklal Marşı’nı ezbere en güzel okuma yarışması’’ Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Kütüphane Müdürü Tuba Kızıltan, veliler ve Ümraniye Bilgi Evleri’ndeki Bilge Çocuklardan oluşan 13 yarı finalist katıldı. Yarışma saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan slayt sunumu ile devam etti.

Heyecan ve duygunun hâkim olduğu günde Bilge Çocuklar sırasıyla sahneye çıkarak final için performanslarını sergilediler. Belediye Kütüphane Müdürü Tuba Kızıltan ve 4 kişilik jürinin değerlendirmesi ile çocuklar, şiirin ruhuna uygunluk, ezber gücü, beden dili, diksiyon, vurgu, tonlama ve Türkçe’yi doğru kullanma gibi ölçeklerle değerlendirildi. Yarışma sonunda İstiklal Marşı’nı ezbere en güzel okuyan 3 Bilge Çocuk belirlendi. Lokman Hekim Bilgi Evi’nden Tolga Ceyhun Tusuz birinci, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilgi Evi’nden Gizem Kılıç İkinci, Yunus Emre Bilgi Evi’nden Betül Berrasu Yücel üçüncü olurken, bunun yanı sıra mansiyon alan öğrencilere de belediye tarafından ipad, mp4, safahat ve yüz temel eser gibi birçok hediye takdim edildi.

12 Mart İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yapılan yarışma ile öğrencilerin Türk dilinin en güzel ifade şekillerinden olan şiir sanatına ilgi duymaları, geçmiş ile gelecek arasında tarihi, milli ve manevi köprü kurabilmeleri, vatan, millet, bayrak sevgisi ve saygısını geliştirmeleri amaçlandı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık