Ana Sayfa Pendik Eğitim-Bir Sen’den Gazeteciler Günü kutlaması

Eğitim-Bir Sen’den Gazeteciler Günü kutlaması

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Yönetim Kurulu Üyeleri ve İlçe Temsilcileri, ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’ nedeniyle mahalli gazeteleri ziyaret ettiler.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2013 Çarşamba 03:50
Eğitim-Bir Sen’den Gazeteciler Günü kutlaması
Eğitim-Bir Sen Pendik Temsilciliği Pendik teki Gazetelerin İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürlerine yemekli toplantı düzenledi. Pendik Niyazi Bey Tesislerinde gerçekleşen toplantıya Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz, Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar, Pendik Temsilcisi Metin Aktaş ve Pendik Temsilciliği Yönetim Kurulu Üyesi Tahir Kaya, AYGAD (Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti) Başkanı ve Duyuru Gazetesi İmtiyaz Sahibi-Yazı İşleri Müdürü Ümit Kahyaoğlu, AYGAD Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Şahin, Yerel Hayat Eğitim Danışmanı Nazım Telli, Gerçek Bakış Gazetesi ve Pendik teki bazı gazetelerin temsilcileri katıldılar.

İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz kısa bir konuşma yaptı. Yavuz; ‘’Öncelikle davetimize icabet edip teşriflerinizden dolayı hepinize teşekkür ederim. Sizlerin şahsında tüm gazete çalışanlarının ’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Bizler birer Sivil Toplum Örgütü olarak topluma hizmet veren kuruluşlarız. Bizlerin dile getirdiği duyarlılıkları ancak sizler aracılığıyla seslendirebiliyoruz. Basını önemsiyoruz. Basınla ilişkilerimiz dostane bir şekilde devam ediyor. AYGAD (Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti) istikrarlı bir şekilde güçleniyor. Bunun bir kanıtı olarak Türkiye Gazeteciler Federasyonuna üyeliği kabul edilmiştir. AYGAD’ın bu başarısından, hem de yeniden AYGAD Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmesinden dolayı Ümit Bey’i tebrik ediyorum’’ dedi.

AYGAD Başkanı ve Duyuru Gazetesi İmtiyaz Sahibi-Yazı İşleri Müdürü Ümit Kahyaoğlu da; ‘’Bizi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde ilk hatırlayan Eğitim Bir Sen oldu. Tahminen beş sene önce eski Şube Başkanınız Ali Yalçınla Abdullah Yadigar bizi ziyaret ederek bu işi başlatmışlardı. Sizlerinde bu geleneği devam ettirmenizden dolayı teşekkür ediyorum. AYGAD'ın kurumsallaşma bakımından mekâna ihtiyacı var. Bunun için İstanbul Anadolu yakasındaki ilçelerin Belediye Başkanlarıyla bir dizi görüşmeler yapıyoruz. Belediyelerin bu anlamda bütçelerinde destek imkânı var. Bu desteklerine ihtiyacımız var. AYGAD kavram olarak oturdu. ‘Anadolu Yakası Gazeteciler Cemiyeti’ olarak açılımını değiştirdik. Eğitim Bir Sen’in bizi hatırlayıp ev sahipliği yaparak gösterdiği nezaketlerinden dolayı tekrar teşekkür ederim’’ dedi.

Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şubeye bağlı Pendik, Kartal, Tuzla Sultanbeyli ve Maltepe ilçelerindeki yerel basın mensuplarını da ziyaret ederek ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’nü kutladılar. Sultanbeyli ilçesindeki gazeteleri Sultanbeyli temsilcisi Murat Şit ve Şube Başkan Yardımcısı Bilgihan Güler, Kartaldaki gazeteleri Kartal temsilcisi Murat Yıldız ve Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Yadigar, Tuzladaki Gazeteleri Tuzla Temsilcisi Murat Çangır ve Şube Başkan Yardımcısı Gökay Yılmaz, Maltepe deki Gazeteleri Maltepe Temsilcisi Yavuz Değirmencioğlu ve Şube Başkan Yardımcısı Şükrü Oruç ziyaret ederek İmtiyaz sahibi ve Yazı İşleri Müdürlerinin Şahsında ‘’10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’’nü kutladılar.

Ziyaret sırasında Gazetelerin İmtiyaz Sahipleri ve Yazı İşleri Müdürleri, Eğitim Bir Sen temsilcilerine teşekkür ederek memnuniyetlerini ifade ettiler.

Kartal Gazetesi İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Kenan Gülerci de; “Eğitim-Bir Sen’in çalışmalarını takdir ettiklerini ifade ettiler. Eğitimle ilgili, özellikle halkın değerleriyle ilgili çalışmalarınızı ve hassasiyetlerinizi takdir ediyorum. Bu tür faaliyetlerinize gazetemizde memnuniyetle yer veriyoruz. Gerçekten bölgemizde özellikle basınla ilişkileriniz ve diyalogunuz çok-çok başarılı. Eğitim-Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube yaptığı çalışmalar ve sosyal ilişkilerde çok başarılı bir STK. Basına haber servis tecrübeleriniz mükemmel. Bizleri bu günümüzde hatırlayıp bura kadar gelme nezaketinde bulunduğunuz için; Sizlere bu nezaketli davranışınızdan dolayı teşekkür ediyoruz.” İfadelerinde bulundular.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık