Ana Sayfa Sultanbeyli Eğitim Bir Sen’den Mevlana Yemeği

Eğitim Bir Sen’den Mevlana Yemeği

Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Temsilciliği’nin okullardaki üyelerini yemekte buluşturma programları devam ediyor. Eğitim Bir Sen Sultanbeyli Temsilciliği’nin geçen yıldan başlatmış olduğu bu yılda tüm hızıyla devam eden yemekli toplantıları, üyeleri tarafından büyük bir memnuniyetle karşılanıyor.

Giriş Tarihi: 13 Nisan 2011 Çarşamba 14:24
Eğitim Bir Sen’den Mevlana Yemeği
  Geçen yıldan ilçemiz liseleri olan Gediktaş, İmam Hatip Lisesi, Hüsnü Özyeğin, Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Sabiha Gökçen  ile Turan Feyzioğlu Ticaret Meslek Liselerini yemeğe alan sendika, üyelerindeki memnuniyeti görünce çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor .

İlçemizin en zor şartlarda eğitimine devam eden sınıf mevcutlarının 55-60’dan az olmadığı, okulun çevresine göre çukurda kaldığı, okul bahçe duvarlarının okulun kendi duvarlarından bile daha yüksek olduğu, bir nevi hapishaneyi andırdığı, okula gelen personelin iki yılını doldurur doldurmaz çevre ilçelere tayin ile gitmeye çalıştığı, ücretli öğretmen sayısının bir hayli fazla olduğu Mevlana İlköğretim okulu,  sendikanın kendilerine değer vererek, kendilerini dinlemek için yemeğe alınmalarından dolayı memnuniyetlerini ifade ettiler.

Yenilen yemeklerden sonra bir konuşma yapan Eğitim Bir Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Şit: Değerli arkadaşlar, çok zor bir bölgede çalıştığınızı biliyorum, sıkıntılarınıza okulunuza yaptığım ziyaretlerde bizatihi şahit oldum biliyorum, bu anlamda sıkıntılarınızı dillendirerek kamuoyu oluşturup çözüm üretecekte olan sendikadır. Mevlana bizim için imtihandır. Ne zamanki Mevlana’ya gelen bir öğretmen Mevlana’dan kaçmanın yollarını aramak yerine Mevlana’da görev yapmanın memnuniyetini yaşar ve bunu ifade ederse o zaman biliriz ki Sultanbeyli’de eğitim sorunları çözülmüştür.

  Mevlana aynadır. Sultanbeyli’deki eğitim- öğretiminin kalite ölçüsü Turgut  reis, Merkez, Hasan Ali değildir ..Ya Mevlana’dır, dedi.

Eğitim Bir Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Şit sendikasının yaptığı çalışmaları anlatırken konuşmalarını şöyle sürdürdü. Eğitim Bir Sendikası olarak çok çalıştığımızı, sendikal anlamda birçok kazanım elde ettiğimizi görüyor ve biliyorsunuz. Eğitim Bir Sen olarak neler yaptık? Sınava dayalı bir yönetici atama yönetmeliği çıkınca üyelerimizin sınava daha iyi hazırlanabilmesi için’ Eğitim yöneticiliği sınava hazırlık kitabı’ bastırdık bastırdığımız 23 bin 500 adet kitabı önce bölgemize sonrada Türkiye nin 81 ilindeki sendika temsilciliklerinin eliyle üyelerimize ulaştırdık. İstanbul’dan Anadolu’ya tırlarla kitap gönderdik. Yetmedi bölgemizde bazı merkezi yerlerde kurslar düzenledik. Geniş katılımlar oldu. Netice de sınavı kazananların %50 ye yakını Eğitim Bir Sen üyeleri oldu.

Yine şu bankalardan aldığımız promosyonlar Eğitim Bir Sen kazanımıdır. Bu bölgede imza kampanyaları düzenledik. Topladığımız klasörlerle imzayı Milli Eğitim Müdürlüğüne verirken yaptığımız basın açıklamasında ‘ Banka Promosyonları Eğitim Çalışanlarının Hakkıdır, 30 Trilyonumuzu İstiyoruz, dedik. Eski Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’ten söz aldık. Genelge yayınlamasına sebep olduk. Burada yapılan bir çalışma ile aldığımız sonuçtan tüm Türkiye’nin faydalanmasına sebep olduk.

Sağlık ocağı çilesi bitsin dedik. Yaptığımız bir basın açıklaması ile ‘ Öğretmenler sağlık ocağın kuyruğunda beklerken, öğrenciler sınıfta öğretmenlerini beklemekte’ dedik. Sağlık ocağına gitmeden hastanelere gitmenin yolunu açtık. Aveayı susturduk. Avea’nın Kamu Tarifesi ile öğretmenlere dağıttığı 10.000 dk. Limiti olan tarifede süre kısıtlamasına giderek faturaların kabarık yansıması üzerine kendi reklamı üzerinden (oh bee) gönderme yaparak ‘Yuh Bee’ dedik. Geri adım atmalarına sebep olduk.

Promosyonlar dağıttık. Geçen yıldan ( herkesin isminin basıldığı kendine ait) kupa bardak dağıttık. Yine bütün üyelerimize sendika logolu duvar saati hediye ettik, Akabinde yine bütün üyelerimize ajanda dağıttık.

  Konferanslar düzenledik: Çocuk Eğitimi üzerine Yazar Ali Erkan Kavaklı, Bio Enerji üzerine, Ahmet Maranki’yi, Türk Usulü Demokrasi konulu konferansımızda Mehmet Altan’ı, Haklarımızı Biliyor muyuz seminerinde Mazlum Der’in avukatını Sultanbeyli’de ağırladık. Yılsonlarında boğaz turu, üvezli köyüne, kurna köyüne, Karadenizliler Derneği Piknik Alanı ve son olarak ta Tuzla Belediyesi Piknik Alanına piknikler düzenledik.

Soru cevap kısmında da Mevlana İ.Ö.O.öğretmenleri Mevlana da görev yapmalarında alakalı olarak mağdur edildiklerini okullarına hiçbir sınav verilmediğini kendilerinin sınavlarda görev alamadıklarını ifade ettiler. Okulun mutlaka yıkılarak yerine şu an olduğu gibi çukurda bir okul değil, etrafı ile aynı seviyede Spor salonunun olduğu geniş bir bahçeye sahip yeni bir okulun yapılması gerektiğini ifade ettiler. Cep telefonlarında kimsenin kendilerine ulaşamadıklarını kendilerinin kimseyi aramaları gerektiği zaman ise okulun üst katlarına çıkarak ya da dışarı çıkarak aradıklarını bundan dolayı muzdarip olduklarından yakındılar. Hatıra fotoğrafı çekilerek toplantı sona erdi.                

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık