Ana Sayfa Gündem Efiloğlu; İşsizlikten ziyade iş beğenmemek var!

Efiloğlu; İşsizlikten ziyade iş beğenmemek var!

Geçtiğimiz haftalarda İŞKUR Ümraniye Hizmet Müdürlüğüne atanan Yaşar Efiloğlu, bölgede yayın yapan bazı yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. İŞKUR’un yeni bir vizyona kavuştuğunu belirterek konuşmasına başlayan Efiloğlu, bu yeni vizyonda yapılan hizmetlerin saymakla bitiremeyeceğini ancak İŞKUR’un özellikle kendini vatandaşlara tanıtma zarureti olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 27 Kasım 2013 Çarşamba 07:34
Efiloğlu; İşsizlikten ziyade iş beğenmemek var!
İŞKUR HEM İSİM HEM DE KABUK DEĞİŞTİRDİ

İŞKUR Ümraniye Hizmet Merkezi Müdürü Yaşar Efiloğlu, yerel basın temsilcileri ile bir araya geldi. İŞKUR Ümraniye Hizmet binasında yapılan kahvaltılı toplantı sonrasında konuşan Müdür Yaşar Efiloğlu, 1946’da iş ve işçi bulma kurumu olarak kurulan kurumun 1970 ile 80 yılları arasında sadece yurtdışına işçi gönderme ile meşgul olduğunu kaydetti. Ayrıca bu süreçte kurumun sadece vasıfsız insanların son başvuracağı bir kurum haline getirildiğini ancak özellikle son 2 yılda kurumda köklü değişikliklere gidildiğini ifade eden Efiloğlu,  4 bin iş ve meslek danışmanının atanmasıyla başlayan süreçte isim değişikliğine de giden kurumun yeni adı ile İŞKUR olarak yeni bir vizyona kavuştuğunu belirtti. Bu yeni vizyonda yapılan hizmetlerin saymakla bitmeyeceğinin altını çizen Efiloğlu, “İŞKUR’un ne iş yaptığını, hangi kitlelere hitap ettiğini zamanla tanıtmak ve göstermek istiyoruz.” dedi.

“EKMEĞİN KUTSİYETİ ÇOK ÖNEMLİDİR.”

Ümraniye merkez olmak üzere 5 ilçeye Çekmeköy, Sancaktepe, Sultanbeyli ve Şile’de yaklaşık 80 bin işyerine 115’i iş ve meslek danışma olmak üzere yaklaşık 170 personel ile hizmet ettiklerini ifade eden Efiloğlu, “Bu ilçelerdeki kaymakam ve belediye başkanlarımızı birebir ziyaret ederek kurumumuzun vereceği hizmetleri birlikte götürmemiz üzerinde ve kendilerinden de mutlaka destek görmemiz ve destek almamız noktasında mutabakata vardık. İlk olarak Kaymakamlık ve belediyelerimize iş başvurusu yapan tüm iş arayanların CV’lerini resmi yazı ile istedik.  İlçe Müftülüklerimiz aracılığı ile cami imalarımız ile sürdürdüğümüz çalışmalarımız var. Ekmeğin kutsiyeti çok önemlidir.” dedi.

“İŞKUR’UN KENDİNİ TANITMA ZARURETİ VAR.”

İŞKUR’un özellikle kendini vatandaşlara tanıtma zarureti olduğunu belirten Efiloğlu, “İŞKUR’un yetki tanımını yaparken biz ısrarla şunu söylüyoruz: İŞKUR’un geçmişte olduğu gibi sadece iş ve işçi bulma kurumu olmaktan çıktığını yeni vizyonunu halka arz etmek istiyoruz. Çünkü İŞKUR devletin tek resmi istihdam kurumudur. Buna alternatif ücretli özel alternatif kuruluşlar oluşmuş ama ne olursa olsun onlar ücretli hizmet veriyorlar ve arzu edilen hizmeti de vermiyorlar. Sadece internet üzerinden verilen hizmetler var.  Biz ise devletten maaşımızı alarak insanlara ücretsiz hizmet veriyoruz. Bu farkımız bir kere bilinmeli. Bu farkımızı da zamanla çalışmalarımızda göreceksiniz.” dedi.

“İŞSİZLİK DİYE BİRŞEY YOK.”

Türkiye’de ve özellikle hizmet verdikleri kendi bölgelerinde işsizlik diye bir konunun olmadığını savunan Efiloğlu, “Sadece iş beğenmeme var. Bu konuyu da yapacağımız çalışmalar ile aşacağımıza inanıyorum. Çünkü elimizde çok güzel projelerimiz var. Bu projelerimizi uyguladıkça sizlerle de paylaşacağız.” diye konuştu. Basın mensuplarının sorularını da cevaplayan Efiloğlu, katılımlarından dolayı gazete temsilcilerine teşekkür etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık