Ana Sayfa Sultanbeyli Dr. Alattin Ersoy, 1. Bölgeden Aday Adayı

Dr. Alattin Ersoy, 1. Bölgeden Aday Adayı

Sultanbeyli Belediye eski başkanı Dr. Alaattin Ersoy, İstanbul 1. Bölge’den milletvekili olmak için Ak Parti’den aday adayı oldu.

Giriş Tarihi: 17 Mart 2011 Perşembe 20:38

Dr. Alattin Ersoy, 1. Bölgeden Aday Adayı
Ersoy, Ben de varım dedi

Adaylık müracaatını yaptıktan sonra basın mensuplarıyla bir araya gelen Ersoy, aday olma sebeplerini anlattı.

 Teşkilatımın çağrısına kulak verdim


Ersoy, 2011 genel seçimlerinde aday olması yönünde Ak Parti teşkilatından talepler aldığını belirterek, belediye başkanlığı döneminde ilçeye hizmet ettiğini, ilçenin sorunlarına vakıf olduğunu belirterek, Sultanbeyli’nin derinlemesine sorunları var. Bunları kendi içinde çözmesi imkânsız gibi görünüyor. Bu sorunlara mutlaka Ankara’dan çözüm üretmek gerekiyor.

Ben, Sultanbeyli’nin ilçe dışında gerek il boyutunda, gerekse Ankara boyutunda lobilere ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple Ak Partiye kurulduğundan beri sınırsız destek veren Sultanbeyli’nin, kendi içinden çıkan ve sorunlarına vakıf milletvekillerine ihtiyacı var diye düşünüyorum. Bu sebeple teşkilatımın da tavsiyesi ile aday olmaya karar verdim. İnşallah parti teşkilatım ve tüm Sultanbeyli’nin destekleriyle Sultanbeyli’ye hizmet için yola çıktım, dedi.

 Sultanbeyli’nin sosyo-ekonomik sorunlarına çözüm bulmak gerek

Başkanlığı döneminde Sultanbeyli’de çok yönlü ve derinlemesine anket ve analizler yaptırdığını belirten Ersoy, Sultanbeyli’nin diğer ilçelerden sosyo-ekonomik olarak oldukça geride kaldığını gözlemlediğini belirtti. Ersoy, Sultanbeyli’nin fiziki ihtiyaçlarının yanı sıra, sosyo-ekonomik konularda ve özellikle bacasız istihdam alanları ve hizmet sektöründe açılıma ihtiyacı olduğunu, Sultanbeyli’ye hizmet planlanırken bu konulara ağırlık verilmesi gerektiğini düşündüğünü belirtti.

 Sultanbeyli’den bir aday çıkarsa Sultanbeyli kazanır

Teşkilatlarda yapılacak olan temayül yoklamasından sonra genel merkezin adaylar konusunda son kararını vereceğini belirten Ersoy, Sultanbeyli’den bir aday çıkması halinde Sultanbeyli’nin kazanmış olacağını belirterek, tüm Sultanbeyli’lilerden, kendisine ve Sultanbeyli’den aday olan tüm arkadaşlarına destek olmaları çağrısında bulundu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık