Ana Sayfa Pendik Doğruları Destekler Yanlışları Eleştiririz

Doğruları Destekler Yanlışları Eleştiririz

Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Pendik Temsilciliği İlçeye yeni atanan stajyer öğretmenler ve kurum temsilcileriyle kahvaltılı bir toplantı yaptı.

Giriş Tarihi: 10 Aralık 2012 Pazartesi 04:27
Doğruları Destekler Yanlışları Eleştiririz
Pendik Niyazi Bey Tesislerinde gerçekleşen toplantıya; Eğitim Bir Sen İstanbul 4 No.lu Şube Başkanı Talat Yavuz, Şube Basın-Yayın Sekreteri Abdullah Yadigar, Pendik Temsilcisi Metin Aktaş, Pendik ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kurum temsilcileri ve yeni atanan stajyer öğretmenlerden bir kısmı katıldı.

Toplantıda bir konuşma yapan Şube Başkanı Talat Yavuz, ülkemizin çeşitli süreçlerden geçtiğini, artık normalleşme sürecine girildiğini belirttikten sonra ‘’Ülkemizin normalleşme ve demokratikleşme sürecine girmesinde en büyük destek Eğitim-Bir Sen’in olmuştur.’’ dedi.

Yavuz eğitim alanındaki gelişmeleri de özetledikten sonra şöyle devam etti; ‘’Eğitim alanında bir takım gelişmeler oldu. İmam-Hatip Okullarının açılması, Okullarda Seçmeli Kur’an-ı Kerim, Seçmeli Temel Dini Bilgiler, Seçmeli Hz. Peygamberin Hayatı Dersleri gibi. Bunlar güzel şeyler.’’

Yavuz Milli Eğitim Bakanının üslup ve söylemlerini de eleştiren konuşmasında; ‘’Cumhuriyet tarihinin en bizden olan bakanı olmasına rağmen, üslup ve söylemleriyle sıkıntılı süreçlerin yaşanmasına neden oldu. Okulları gezdiğimizde eğitimci arkadaşlarda bu konuyla ilgili bir burukluk olduğunu gözlemledik.’’ dedi.

Yavuz sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Bizim ölçümüz doğrunun yanında, yanlışın karşısında olmaktır. Doğru yapılan şeyleri destekler, yanlış yapılan şeyleri de eleştiririz. Bu tutumumuzu her platformda gösterdik.’’ dedi.

Pendik İlçe Temsilcisi Metin Aktaşta kısa bir selamlama konuşması yaparak katılımlarından dolayı teşekkür etti. Daha sonra katılımcıların çeşitli konulardaki sorularına Şube Başkanı Talat Yavuz cevaplar verdikten sonra toplantı sona erdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık