Ana Sayfa Sancaktepe Demiryürek; Hizmeti kime yapıyorsanız, önce onlara danışmalısınız!

Demiryürek; Hizmeti kime yapıyorsanız, önce onlara danışmalısınız!

Saadet Partisi Sancaktepe belediye başkan adayı Recai Demiryürek Yerel basın mensuplarına bir program düzenleyerek projelerini anlattı. Saadet Partisi Sancaktepe ilçe teşkilatının düzenlediği aday tanıtım programına İlçe başkanı Mustafa Tuğrul Aksoy ve ilçe yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 13:37
Demiryürek; Hizmeti kime yapıyorsanız, önce onlara danışmalısınız!
Yerel basın mensuplarına çalışmalarını ve projelerini aktaran Recai Demiryürek, mahalli bir gazetede uzun yıllardır yazı yazdığını ve kendisinin de bir basın mensubu olduğunu belirterek söze başladı.

Demiryürek, kendisinin Kartal’da Refah Partisi, Fazilet Partisi, Ak Parti ve CHP dönemlerinde belediyecilik yaptığını ve temel felsefesinin insanlara hizmet etmek olduğunu bu sebeple aynı yaklaşımla Sancaktepe’de belediye başkanlığına talip olduğunu belirtti.

 

Kaldırım ve çevre düzenlemeleri bazen eziyete dönüşür!

Demiryürek, şu anda belediyeleri yönetenlere teşekkür ederek, “Fakat her şey kaldırım çevre düzenlemesi veya çeşitli yatırımlarla bitmiyor. İnsanı, toplumu muhatap almalısınız, hizmeti vermeden önce o hizmeti alacak olanlarla istişare etmelisiniz. Yoksa ne yapsanız insanları hoşnut edemezsiniz. Yaptıklarınızdan da kimse memnun kalmaz ve hatta bazen onlara eziyet bile etmiş olursunuz, dedi.

Demiryürek, Sancaktepe’ye hizmet etmek için çıktığı yolda ciddi destek gördüğünü belirterek, Türkiye’nin tüm kesimlerinden destek aldığını ama özellikle Tokat’lı hemşehrilerinden ciddi destek bulduğunu belirterek, kendisine destek olan Tokat vakfına ve Tokat federasyonuna teşekkür etti.

 

Çalışmalarını ve Projelerini anlattı

Demiryürek, konuşmasının devamında, Sancaktepe’deki çalışmalarını ve projelerini anlatarak “Sancaktepe’de üç belde ve bir köyden meydana gelmiştir ve 300 bin nüfusa sahiptir. 200 bin seçmenin oy kullanacağı ilçemizde 100 bin civarında oy kullanmayan genç bir nüfus bulunmaktadır. Misyonumuzun yeniden büyük bir Türkiye olması, İstanbul’un Dünyanın baş şehri olması, Sancaktepe’mize ayrı değer yüklememizi gerektirmektedir. Önce insan hedefine kilitlenerek yaşanabilir bir şehir oluşturmak menfaati değil, hizmet anlayışını hâkim kılmakla mümkün olacaktır. Halkın derdini dert edinen bir yönetim olmak hedefiyle çıktığımız bu yolda şu ana kadar seçmenlerimizin yarısından fazlasına ulaşmış bulunmaktayız.

Hedefimiz seçmen olmayan 100 bin insan dahil olmak üzere 300 bin insana ulaşmaktır. Kalan günler içerisinde Sancaktepe’nin toplam nüfusuna ulaşarak, gönüllerine girip, güvenlerini kazanarak yetkimizi Allah’ın izni ile alıp, sonrasında hizmet belediyeciliği başlatarak, şeffaf yönetim, katılımcı ve sivil toplum anlayışı ile yeniden ilklere imza atacağız. Ehil kadrolarımızla birlikte gerçekleştirmeyi murat ettiğimiz hizmetlerimiz ve bazı projelerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1994 mahalli idareler seçimlerinde Milli Görüş’ün yetki alması ile belediyecilik hizmetlerinde nasıl bir olumlu ivme olmuşsa 30 Mart mahalli idareler seçimlerine de milli görüşün yetki alacağı bütün belediyelerde başta Sancaktepe’miz olmak üzere aynı olumlu ivme oluşacaktır. Genç, gelişime müsait modern şehirleşmeye açık olan Sancaktepe’mizde Milli Görüş belediyeciliğinde aydınlık yarınlarda buluşacağız inşallah” dedi.

 

Recai Demiryürek kimdir?

Recai Demiryürek 1963 yılında Tokat’da doğdu. 1970 yılından sonra İstanbul’da ikamet etmeye başlayan Demiryürek ilk, orta ve lise öğrenimini Kartal’da tamamladı.

1994 yerel seçimlerinin ardından Kartal Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü ünvanını iki dönem yaklaşık 10 yıl sürdürürken bir çok sosyal sorumluluk projesine de imza attı. Sonrasında yine Kartal Belediyesinde başkan danışmanlığı görevini devralan Demiryürek belediyecilik alanındaki tecrübesi sebebiyle danışmanlık görevini bu günlere kadar sürdürdü.

Gençlik çağlarından itibaren Milli Görüş çerçevesinde aktif siyasetin içerisinde olan Recai Demiryürek, 2011 genel seçimlerinde İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayı oldu. Demiryürek, evli ve üç çocuk babasıdır.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık