Ana Sayfa Ümraniye Çocuklar İstiklal Marşı’nı En Güzel Şekilde Okumak İçin Yarıştı

Çocuklar İstiklal Marşı’nı En Güzel Şekilde Okumak İçin Yarıştı

Ümraniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bilgi evlerine üye çocuklar, İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için yarıştı. Ödüllü yarışmada birinciliği göğüsleyen bilge çocuğa bisiklet, eşofman takımı, 100 temel eserden oluşan kitap seti ve Safahat hediye edildi.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2011 Çarşamba 06:42
Çocuklar İstiklal Marşı’nı En Güzel Şekilde Okumak İçin Yarıştı

Ümraniye Belediyesi, 12 Mart İstiklal Marşı’nın kabul yıldönümü nedeniyle bir yarışma düzenledi. ‘İstiklal Marşı’nı Güzel Okuma Yarışması’ adı verilen etkinliğe, Ümraniye Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren bilgi evlerine kayıtlı çocuklar katıldı. Belediyeye bağlı Mehmet Akif Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen yarışmada İstiklal Marşı’nı en güzel şekilde okumak için kıyasıya yarışan çocuklar, salonu dolduran seyircilerden büyük alkış aldı. Yarışmada Aliya İzzetbegoviç Bilgi Evi’nden Emirhan Kural birinci, Mehmet Akif Bilgi Evi’nden Çetin Özmen ikinci, Adil Amca Bilgi Evi’nden Funda Gök ise üçüncü oldu.


DERECEYE GİRENLERE ÖDÜLLER VERİLDİ

Yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediye verildi. İstiklal Marşı’nı en güzel okuyan Aliya İzzet Begoviç Bilgi Evi’nden Emirhan Kural’a bisiklet, eşofman takımı, 100 temel eserden oluşan kitap seti ve Safahat, ikinci olan Mehmet Akif Bilgi Evi’nden Çetin Özmen’e eşofman Takımı, 100 temel eserden oluşan kitap seti ve Safahat, üçüncü olan Adil Amca Bilgi Evi’nden Funda Gök ise 100 temel eserden oluşan kitap seti ve Safahat hediye edildi.

Yarışmanın ardından program, Mehmet Akif’in şiirleri, sunum ve İstiklal Marşı’nın önemini anlatan skeçlerle son buldu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık