Ana Sayfa Kartal CHP Kartal’da çarşı pazar karıştı!

CHP Kartal’da çarşı pazar karıştı!

Kartal Belediye Başkan Adayı Hüsnü Süslü son dakika değişikliği ile aday gösterilmemesine mezhepsel olması gerekçesiyle tepki gösterdi. CHP Kartal İlçe binasında yaptığı basın açıklamasında Adnan Keskin’e ateş püskürdü.

Giriş Tarihi: 11 Şubat 2014 Salı 12:54
CHP Kartal’da çarşı pazar karıştı!
Süslü, Bana mezhebim üzerinden vuramazsınız

Süslü, “Adnan Keskin, Bu alevi aday ile mi Kartal’da seçim kazanacağınızı düşünüyorsunuz? derse, ben bu partide mezhep ayrımıcılığı yapılmasından utanç duyuyorum. CHP Kartal Belediye Başkan Adayı olarak dün akşam Parti Genel Merkezinde yapılan MYK toplantısı sonucu PM onayı ile Hüsnü Süslü isminin açıklanmasından bir kaç saat sonra gece 03.00 civarı day isminde değişikliğe gidilerek mevcut başkan Altınok Öz’ün açıklanması ilçe örgütü ve tabanında ciddi tepkiye yol açtı. Akşam saatlerinde CHP Kartal İlçe Başkanlık binasında toplanan partililer yapılan bu son dakika değişikliğine öfkelenerek çok ciddi tepki gösterme kararı aldılar. Adnan Keskin mezhep ayrımcılığı yaptığı iddia etti. Süslü, “ Adnan Keskin CHP Genel Merkezinde benim ekrandaki resmimi göstererek “Bu alevi aday ile mi seçimi kazanacağız! demiş.

Gece yarısında ismim değişti

Bana mezhebim üzerinden vuramazsınız, doğduğum yeri ben seçmedim, mezhebimi ben seçmedim. Böyle bir mezhepsel ayırım yapan anlayışı red ediyorum. Benim eşim sünni ve 16 yıldır evliyiz, hiç mezhep sorunu yaşamadık. Beşli komisyonda benim ismim Hüsnü Süslü olarak çıkyor. MYK’dan çıkan kararda Kartal Aday Hüsnü Süslü olarak çıkmış. Saat 20.00 de karar resmiyet kazanıyor. 60 Parti Meclisi Üyesinin olduğu bir toplantıda geçiyor. Daha sonra ne oluyor nasıl oluyor da aday isminde gece yarısı değişiklik yapılıyor.

İlhan Cihaner aradı o anlattı

Genel Merkezde hiç kimsenin sokulmadığı, jammer cihazlarının çalıştırıldığı Adnan Keskin’in odasında Özgür Nas ve Oğuz Kaan Salıcı nasıl alınıyor. Hangi güç müdahalesi yapılıyorsa gelen evrakta benim ismim değilde mevcut başkanın ismi veriliyor. Bir gün önce mevcut adayın ismi açıklansaydı, problem olmazdı. Fakat benim adım açıklanıyor, daha sonra alevi olmam gerekçesiyle değişikliğe gidiliyor. MYK’dan karar değişikliği yapılırken, Bilhun Tamaylıgil, Adnan Keskin Efendim ön seçim yapıldı bakın bütün aleviler Erzincan’lılar ön sıralarda. Ben bu partide mezhep ayrımıcılığı yapılmasından utanç duyuyorum.

Adaylıktan çekildiğini belirtti

Bu konuşmalar yapılırken Hüsnü Süslü, ailesi ve partililerin bir çoğu göz yaşlarını tutamadıkları gözlendi. Hüsnü Süslü, Adnan Keskin gibi adamların olduğu bu partide siyaset yapmayı düşünmediğini belirtti. Partililer daha sonra Kartal Meydanında toplanarak Genel Merkeze toplu eylem yapacaklarını belirttiler. Genel Merkeze topluca baskına gideceklerini ifade ettiler. Kartal’dan Ankara’ya protesto yürüyüşü eylemi yapacaklarını belirten partililer mevcut adaya kesinlikle oy vermeyeceklerini dile getirdiler.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık