Ana Sayfa Gündem ÇEKÜD 70 Bin Gönüllü Arıyor

ÇEKÜD 70 Bin Gönüllü Arıyor

Toprağa ve nimete saygıyı artıran projeler geliştiren Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği ( ÇEKÜD), Türkiye’nin her il ve ilçesinde gönüllü temsilci ve üye kampanyası başlattı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2013 Pazar 09:02
ÇEKÜD 70 Bin Gönüllü Arıyor
ÇEKÜD Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Yorulmaz, ‘Kamu Yararı’ statüsünde faaliyetlerde bulunan derneğin 33 bin olan üye sayısını 100 bine çıkarmayı hedeflediklerini açıkladı.  ‘’Daha iyi yaşayabileceğimiz bir dünyayı, daha rahat soluyabileceğimiz bir yerküreyi gelecek nesillere aktarmak bizlerin elinde’’ diyen Yorulmaz, ‘ Hepimiz birer emanetçiyiz. Bizlere emanet edilen nimetlere şükretmek ve onları korumak başta gelen insani görevimiz. Teşvik ve önerilerinizle ulaşacağımız onlarca kişiyle nimetleri koruyarak arttırmak için artık kolları sıvama zamanı geldi. Bu vesileyle ÇEKÜD’ün sevgi çemberini daha da genişletmek için başlattığımız  ‘ÇEKÜD Gönüllüsü Olun’  kampanyası tüm hızıyla devam ediyor’ dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yanı sıra Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile düzenlediği kampanyalarla dikkat çeken derneğin ‘Tohumdan Fidana’ kampanyasında on binlerce fidan toprakla buluşturuldu. 31 Mayıs 2013’e kadar devam edecek olan kampanyada derneğin web sayfasında yer alan  gönüllülük formunda http://www.cekud.org.tr/gonullu_form.asp en fazla referans gösterilen değerli çevre dostlarına hediyeler verilmesi planlanıyor. Gönüllük seferberliğinde  birinci olan bonzai, ikinci olan anthurium scherzerianum flamingo çiçeği,  üçüncü olan da orkide çiçeği ile ödüllendirilecek. Ödüller, 5 Haziran Dünya Çevre Günü vesilesiyle düzenleyeceğimiz etkinlikte takdim edilecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık