Ana Sayfa Çekmeköy Çekmeköy’de “Sevgini En İyi Sen Anlat” Şiir Yarışması Ödülleri Sevgililer Günü Öncesinde Sahiplerini Buldu.

Çekmeköy’de “Sevgini En İyi Sen Anlat” Şiir Yarışması Ödülleri Sevgililer Günü Öncesinde Sahiplerini Buldu.

Sunay Akın’ın onur konuğu olduğu ‘Sevgini En İyi Sen Anlat’

Giriş Tarihi: 18 Şubat 2011 Cuma 13:29
Çekmeköy’de “Sevgini En İyi Sen Anlat” Şiir Yarışması Ödülleri Sevgililer Günü Öncesinde Sahiplerini Buldu.

Şiir Yarışması’nın ödül törenine yoğun ilgi oldu.
Çekmeköy Belediyesi’nin bu yıl 2.’sini düzenlediği “Sevgini En İyi Sen Anlat” Şiir Yarışması’nda dereceye girenler ödüllerine kavuştu. Yoğun ilgi gösterilen ödül töreninde 350’ye yakın davetli şiir dolu dakikalar yaşadı.

Birçok farklı coğrafyada savaşların hüküm sürdüğü bir zamanda ‘sevgi’ temasını işleyen şiirler ile edebiyat dünyamıza kayıt düşmeyi amaçlayan “Sevgini En İyi Sen Anlat” Şiir Yarışması’na Çekmeköy içinden olduğu kadar, Edirne’den Batman’a kadar onlarca şehirden yoğun katılım oldu. 7’den 70’e farklı yaş grubundan yüzlerce şairin katıldığı yarışmaya yurtdışından da çok sayıda şiir sevdalısı eserlerini gönderdi.

Seçici kurulun yaptığı değerlendirme sonunda ilk 3 sırayı alan şiirler belirlendi. Dereceye giren şiirler, 13 Şubat Pazar akşamı saat 19:30’da yarışma onuruna verilen yemekten sonra düzenlenen ödül töreni ile açıklandı. Yemek ve ödül törenine, 2010 yılında düzenlenen yarışmada ilk 100’e giren şairler, bu yılki yarışma da ilk 100’e giren şairler ve Çekmeköy’den seçkin konuklar katıldı.

Derece alan şiirlere ödüllerinin takdim edileceği yemekte, 2010 yılında düzenlenen yarışmada ilk 100 arasında yer alan şiirlerin bir araya toplandığı “Sevgini En İyi Sen Anlat” Şiir Kitabı da hediye olarak dağıtıldı.

Sunay Akın’ın onur konuğu olarak katıldığı yemek ve ödül töreninde Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim ve şair Sunay Akın, yarışmada ilk 3 sırayı alan şiirlerin sahiplerine ödüllerini takdim ettiler.

Gecenin açılış konuşmasını yapan Sunay Akın, kendine has üslubu ile anlattığı öyküler ile konukları hem farklı coğrafyalarda dolaştırdı, hem de herkesin yine ilk kez duyduğu tarihi gerçeklerin sonundaki mesajı şiir ve edebiyata bağlayarak herkesi mest etti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’a şiire verdiği destekten dolayı teşekkür eden SunayAkın, şiire ve şairlere dost bir başkana sahip oldukları için Çekmeköylüler’in çok şanslı olduğunu dile getirdi.

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz da konuşmasında kendilerini bu yıl da yalnız bırakmayan şair Sunay Akın’a teşekkür etti ve bir eğitim üssüne dönüştürmeyi hedefledikleri Çekmeköy’de kültür ve sanatın en temel unsurlarından biri olan şiire çok önem verdiklerini, bu yıl 2.’si düzenlenen “Sevgini En İyi Sen Anlat” şiir yarışmasının gelenekselleşerek yeni şairleri edebiyat dünyasına kazandıran bir mecra olacağını ifade etti. Sevgililer Günü öncesinde sevgiyi anlatan şiirleri ve şairleri bir araya getirmekten mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Ahmet Poyraz, bu yıl Hz .Peygamber’in doğum günü olan Mevlit Kandili ile tüm dünyanın kutladığı Sevgililer Günü’nün 14 Şubat’a denk geldiğini sözlerine ekledi ve konukların Mevlit Kandili’ni de kutladı.

Şiirin yaşattığı hüzünlerin yanı sıra Sunay Akın’ın mikrofon aldığı anlarda yüzlerden tebessümlerin de eksik olmadığı gecede ilk 3 dereceye giren şiirlerin ödüllerini sahiplerine Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Verim ve şair Sunay Akın takdim etti. Yarışmada ilk 3 sırayı alan şairler ve şiirleri şunlar oldu:

1- Şükrü Özmen - Tokat Zile / Şiir: “Şifa Niyetine”

2- Mehmet Sertpolat - K. Maraş / Şiir: “Yemen Şehitlerine”

3- Umut Aydın - İstanbul Çekmeköy / Şiir: “Değişmem Cihana Seni Nazlı Yar”

Birinciliği alan şiirin 2.000 TL, ikinci şiirin 1.000 TL ve üçüncü olan şiirin 500 TL ile ödüllendirildiği gecede, 7 şaire de Sunay Akın’ın şiir kitaplarından oluşan birer kitap seti mansiyon ödülü olarak verildi. Mansiyonları sahiplerine Çekmeköy Belediyesi Başkan Yardımcıları Hasan Öztürk ve Eyüp Yıldırım, MHP Çekmeköy İlçe Başkanı Ethem Kurnaz ve ünlü sanatçı Mustafa Topaloğlu takdim etti.

Mansiyon alan şiirleri ise şöyle sıralandı:

İzzettin Dönmez “İstedim”

Mustafa Azgan “Sen Var Ya”

Osman Şener “Korku/yorum”

Ercan Kaygas “Bir Hayale Tutunmak”

Önder Kurt “Tut Elimden İstanbul”

Yusuf Bitim “Gülün Sustuğu Kadar Bülbülüm Sana Ey Yar”

Murat Akçimen “Yurdum”

Toplu fotoğraf çekimi ile sona eren gecede şairler Sunay Akın ve Başkan Ahmet Poyraz ile bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık