Ana Sayfa Gündem ÇANDEF, İstanbul Siyasetinde “Ben de varım” diyen Çankırılı adaylarla bir araya geldi

ÇANDEF, İstanbul Siyasetinde “Ben de varım” diyen Çankırılı adaylarla bir araya geldi

İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu tarafından İstanbul’da yaşayan ve siyasi partilerden aday adayı olan Çankırılılar’la tanışmak, kaynaşmak ve görüş alış verişinde bulunmak amacı ile geçtiğimiz Pazar günü Zeytinburnu Sur Restaurant’ta kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 4 Aralık 2013 Çarşamba 14:02
ÇANDEF, İstanbul Siyasetinde “Ben de varım” diyen Çankırılı adaylarla bir araya geldi
Düzenlenen kahvaltıya, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde görev almak amacıyla siyasi partilere yoğun bir şekilde başvurunun yapıldığı ve bazı partiler tarafından seçime girecek adayların yavaş yavaş netleşmeye başladığı şu günlerde, İstanbul’da yaşayan ve İstanbul’un çeşitli ilçelerinden yerel yönetim kadrolarına aday adayı olan Çankırılı belediye başkan adayı, aday adayları ve belediye meclis üyeleri aday adayları ile İstanbul Çankırı Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz ve yönetim kurulu üyeleri ile İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Başkanı Eşref Harmandar ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Yaklaşık 4 ay sonra yapılacak olan yerel seçimler için şu ana kadar Çankırı’lı olarak İstanbul’da Ak Parti’den 2, Saadet Partisi’nden 1 ve Cumhuriyet Halk Partisi’nden de 1 kişi olmak üzere 4 Belediye Başkan Aday Adaylığı ve 46 kişinin de belediye meclis üyesi aday adayı olmak üzere ilçe teşkilatlarına resmi başvuru yaptı. 

Biz Çankırılı’lar siyasetin neresindeyiz?

Toplantının ev sahibi olan İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı ve aynı zamanda Ak Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Aday Adayı Zekeriya Açıkgöz, yaptığı konuşmada; 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin bir yerel seçimden öte önem taşıdığına işaret ederek; bu seçimlerin Türkiye, İstanbul, ilçeleri ve bölgesi için önem arz eden seçimlerin Çankırı için de büyük önem arz ettiğini, 2014 yılı içinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı seçimi ile 2015 yılında gerçekleştirilecek olan Milletvekili genel seçimlerine de etkisinin büyük olacağı bir seçim olduğunu söyledi.

İstanbul Çankırı Dernekleri Federasyonu (ÇANDEF) Genel Başkanı ve Ak Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Aday Adayı Zekeriya Açıkgöz, bu kahvaltılı programa hiçbir siyasi parti ayrımı yapmaksızın kendilerine ulaşan ve yaptıkları araştırmalar sonucunda siyasi partilerden aday adayı olan hemşehrilerini davet ettiklerini ifade etti ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinin Çankırı için önemini de anlattığı konuşmasında şunları söyledi;

“Biz Çankırılılar olarak bu siyasetin neresindeyiz? Ne kadar temsil ediliyoruz? Hemşehrilerimizin siyasette görev alma düşünceleri nedir? Bunları bir irdelememiz noktasında sizlerle bir hasbi hal edelim, tanışalım, kaynaşalım, sivil toplum kuruluşlarımız olarak aday adayı hemşehrilerimize bu süreçte ne tür katkımızın olabileceği hakkında görüş alış-verişinde bulunalım diye bu programı düzenledik. Dolayısıyla sizleri de davet ettik. Katılımızdan dolayı şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ederiz. Dedi.

Zekeriya Açıkgöz konuşmasında, Demokrasinin ve siyasetin yerelde başladığını, Yerelde ne kadar güçlü iseniz, genelde-merkezi hükümette de o kadar güçlüsünüz. Amerika’nın kurucusu, ünlü devlet adamı Abraham Lincoln’un güzel bir sözü var. Diyor ki; “Siyaseti kirli bir iş olarak görüp te uzak kalır, siyasete girmezseniz ömür boyu kirli insanlarla yönetilmek zorunda kalırsınız’ Biz Çankırılılar olarak siyasette hep geri planda kaldık. Aday olmaktan, görev ve sorumluluk almaktan daima kaçındık.  Milli manevi değerlere sahip bir milletiz. Tek bayrak, tek vatan, tek millet diyen partilere oy verdik. Biraz da seçen değil de seçilenler kategorisinde olmamız gerekiyor. Bu konuda İstanbul’da geçmişe nazaran büyük bir ivme var. Şu anda elimdeki kayıtlara göre; İstanbul’daki 39 ilçede 4 belediye başkan aday adayı hemşehrimiz resmi başvuru yaptı.. Ben, uzun yıllar yöneticilik yaptığım Sultanbeyli İlçesinden Ak Parti Belediye Başkan aday adayıyım, Saadet Partisi Gaziosmanpaşa Belediye Başkan adayı Bilal Ay arkadaşımız da aramızda. Ayrıca, şu an şehir dışında bulunması sebebiyle bu programda aramızda bulunmayan Av. Fatih Erol kardeşimiz de Ak Parti’den Gaziosmanpaşa belediye başkan aday adayıdır. Ve yine bir bayan hemşehrimiz de Sarıyer İlçesi’nden C.H.P. Belediye Başkan Aday Adayı olarak bu kutlu hizmet yarışında yer almak için başvurusunu yaptılar.. Ayrıca değişik siyasi partilerden 46 belediye meclisi aday adayı arkadaşımız var. İstanbul’daki ilçe teşkilatlarına resmi başvurusunu yapmış arkadaşlarımız bunlar. Geçmiş yılları irdelediğimizde oransal olarak oldukça güzel bu durum. Bu aday adaylarını da adaylığa taşımak gerekiyor. Bu yolda emek harcayan resmi başvurusunu yapan bütün arkadaşımızın da seçilebilecekleri yerden aday yapılmaları en büyük arzumuzdur.  İnşallah hep birlikte siyasette hem aday adayı olduğumuz bölgelerimize hem de Çankırı’mıza hizmet etme imkanı buluruz. Federasyon ve Vakfımız olarak aday adayı olan tüm hemşehrilerine siyasi parti ayrımı gözetmeksizin destek vereceklerini ifade etti. İstanbul’un bir ilçesinde aynı vilayetten 6 kişinin belediye başkan aday adayı, 59 kişinin de belediye meclis üyesi aday adaylığı başvurusunda bulunduğuna dikkat çektiği konuşmasında, hemşehrilerinin siyasette daha aktif görev almalarının bir gereklilikten çok artık bir zorunluluk haline geldiğini, siyaset-ticaret ve yaşamın hep risklerle dolu olduğunu, bu riskleri göze almazsak başarıya ulaşmanın mümkün olmadığını, söyledi.

Mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne ait bir tarihi medreseyi bu kurumdan tahsis aldıklarını ve restorasyonunun tamamlanmasına müteakip ÇANDEF Genel Merkezi olarak kullanılacağını, bu tarihi eserin restorasyonunun ihalesinin yapıldığını ve tadilatın sürdüğünü, Fatih İlçesi – Horhor’daki bu tarihi yapının birkaç ay sonra hizmete gireceği müjdesini de veren ÇANDEF Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz, yeni genel merkezde yepyeni bir hizmet anlayışı ile Çankırılı hemşehrilerine daha etkin ve verimli hizmet sunma imkanına kavuşacaklarını söyledi.

Çandef Genel Başkanı Zekeriya Açıkgöz’ün konuşmasını takiben Belediye Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Aday adayları ve davetliler kısa birer tanışma konuşması yaparak kendilerini tanıttılar.

İKİ ÇANKIRILI KARŞI KARŞIYA GELMESİN

Kahvaltılı programa katılan İstanbul Çankırı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Vakfı Genel Başkanı Eşref Harmandar da yaptığı konuşmada, “Çankırı’lıların sadece yönetilen değil, yöneten mevkisinde olmasını istediklerini ifade ederek,  bu dönem görüyoruz ki sayıları diğer illerle kıyaslandığında az da olsa, siyasetin içinde biz de varız diyen hemşerilerimiz var. Mesele; ben, partim, ülkem değil. Ülkem, partim, ben olarak düşünmeliyiz. Biz Çankırılılar, bu ülke için iyi şeyler yapabilecek insanlarız. Ben aday, aday adayı olan hemşerilerimizin bu düşüncede olduğunu biliyorum. 46 belediye meclis aday adayı ve başkan adaylarımızın büyük bir kısmının seçilmesi en büyük temennimizdir.. Ak Parti’li, M.H.P. Sadet ve CHP’li aday adayı arkadaşlarımıza buradan sesleniyorum. Buyurun gelin sizin için ne yapabiliriz? Konuşalım. Hemşerilerimizden seçilebilir yerde olan arkadaşlarımız hangi siyasi partiden olursa olsun biz onu destekleyelim.  Muhtarlık bile olsa iki Çankırılı karşı karşıya gelmesin. Çünkü aradan bir Sinoplu, Çorumlu, Giresunlu, Samsunlu ya da Tokatlı çıkacaktır” diye konuştu.

ÇANDEF Genel Başkanı ve Ak Parti Sultanbeyli Belediye Başkan Aday Adayı Zekeriya AÇIKGÖZ, programın kapanışında Hz. Ali’nin veciz bir sözünü hatırlatarak; “Mevlam, hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze yazsın, gönlümüzden geçeni de hakkımızda hayırlı kılsın” diyerek kahvaltıya katılan aday adayı hemşehrilerine başarı dileklerinde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık