Ana Sayfa Sultanbeyli Cami Duvarından Faiz Propagandası

Cami Duvarından Faiz Propagandası

Sultanbeyli Müftülüğüne Bağlı Safiye Çıkrıkçıoğlu Camii Duvarından Faiz propagandasını tepkiler sürüyor.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2012 Pazar 08:51
Cami Duvarından Faiz Propagandası
Müslümanlığın en büyük vecibesi olan Namaz'ı eda etmek üzere camiye koşan vatandaşlar camii giriş duvarında karşılaştığı afişi hayretle karşıladılar.

Maliye Bakanlığının 2B arazilerinin satışlarını sağlamak için hazırladığı, kredi ve faizin propagandasının yapıldığı afişin camii duvarına asılmasına büyük tepkilere neden oldu. Camiinin ruhuna uygun olmayan afişin camii duvarına asılması yorumsuz bir fotoğraf olarak nitelendirirken; asılan afişte adeta "Müslüman'a özel faiz (!) oranlarıyla kredi" sonucu ortaya çıktı.

 

Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satıyorlar

Maliye Bakanlığına bağlı Milli Emlak Genel Müdürlüğünün 2B arazilerinin satışını sağlamak için hazırladığı Kredi ve Faizin propagandasının yapıldığı afişin Sultanbeyli Müftülüğüne bağlı Safiye Çıkrıkçıoğlu Camii Duvarına asıldıktan sonra camii sorumlusunun olaya göz yumması tepkilere yol açıyor. Faiz ve Kredi propagandasının yapıldığı cami duvarına asılan afiş için bu olayın Müslüman Mahallesinde Salyangoz Satmaya benzediğini ifade ettiler.

 

Hayırlı bir işte yapılacak çağrı da hayırlı olmalı

Cami duvarının bu şekilde gelişi güzel kullanılması karşısında mümin kalbin eleştirel bir dikkatle hareket etmesinin elzem olduğunu hatırlatarak, Hayırlı bir işte yapılacak çağrının hayırlı bir iş olduğuna dikkat edilmesi gerektiğini vurguluyoruz.

 

Vatandaş zaten faiz kıskacında

Vatandaş zaten tam anlamıyla faiz batağına saplanmış durumda. Tüketici Kredileri ve Borçların Türkiye Panoraması adlı raporda vatandaşın içine düştüğü faiz batağını gözler önüne, seriyor. Vatandaş borcunu kredi kartından çektiği yüksek faizli nakitle ödüyor. İhtiyaç kredisindeki büyük artış, borcun borçla kapatıldığının kanıtı. Konut ve ihtiyaç kredisindeki şahlanışa karşılık taşıt kredisine iştahın kesik olması ise düşündürücüdür.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık