Ana Sayfa Sultanbeyli BULVARDA MİNİBÜS EZİYETİ

BULVARDA MİNİBÜS EZİYETİ

Sultanbeyli Fatih Bulvarı Çarşamba pazarı giriş kısmını mesken tutan minibüsler illallah dedirtiyor. Tünel çıkışında içindeki yolcusuyla gelişi güzel park ederek yolcu bekleyen minibüsler bulvarın trafiğini alt üst ettikleri yetmiyormuş gibi Gül Caddesine geçmek isteyen araçların da yolunu kapatıyorlar. Minibüsçülerin bu keyfi uygulamalarına bakalım kim dur diyecek?

Giriş Tarihi: 13 Eylül 2011 Salı 13:03
BULVARDA MİNİBÜS EZİYETİ
YOL BABANIZIN MALI DEĞİL!

Çarşamba pazarının giriş kısmını mesken edinen Sultanbeyli-Dudullu ve Sultanbeyli-Kartal minibüsleri, araç sürücülerine resmen çile çektiriyor. Tünelden çıktıktan sonra kimi zaman tek sıra kimi zaman da çift sıra park eden minibüsler Fatih Bulvarında trafiğin aksamasına neden oluyor. Peş peşe dizilip sonraki aracın gelmesini bekleyen minibüs sürücüleri, tünelden sonra ilk çıkış olan Çarşamba pazarı caddesinin önünü de trafiğe kapıyor. Bazen de minibüslerin yanında duran halk otobüsleri yolun tamamen tıkanmasına sebep oluyor. Hal böyle olunca araç sürücüleri ne Çarşamba pazarının kurulduğu Gül Caddesine geçebiliyor, ne de Fatih Bulvarında yola devam edebiliyor.

TRAFİK EKİPLERİ’NİN GÜCÜ ÖZEL OTOLARA MI YETİYOR?

Fatih Bulvarında özel otolara göz açtırmayan trafik ekipleri ve çekiciler ne hikmetse bulvarın trafiğini alt üst eden bu minibüsleri görmezden geliyor. Gün içerisinde trafiği aksatan bu minibüsler özellikle akşam saatlerinde iş dönüşü dolayısıyla bulvarı daha çekilmez bir hale sokuyor. Minibüsçülerin işgüzar parkı yüzünden tünelin içinde uzun kuyruklar oluşuyor. Oluşan kuyruklar yüzünden çoğu zaman araç sürücüleri ile minibüsçüler sözlü tartışma yaşıyor. Yetkililer bu soruna çözüm üretemez ise araç sürücüleri ile minibüsçüler arasında istenmeyen olaylar meydana gelecek gibi görünüyor.

KALDIRIM DARALTILIP CEP YAPILMALI

Fatih Bulvarı trafiği alt üst eden minibüsler ve minibüsçüler, vatandaş tarafından bağlı oldukları ilgili odaya şikâyet edilse de değişen bir şey olmuyor. Konuyla ilgili gazetemizi arayıp şikâyetlerini dile getiren vatandaşlar, yetkililerin bu sıkıntıya çözüm bulmasını istiyor. 10 metre ileride bulunan İETT durağının bulunduğu kısma cep yapılmasını öneren vatandaşlar, yetkililerin bu konuya eğilmesini istiyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık