Ana Sayfa Sultanbeyli "Bu Benim Eserim" projesi’nde Sultanbeyli okulları ivme kazanıyor

"Bu Benim Eserim" projesi’nde Sultanbeyli okulları ivme kazanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde bu yıl 8'incisi düzenlenecek “Bu Benim Eserim” adlı proje yarışmasında Sultanbeyli’nin okulları büyük ivme kazandı. 622 eser ile projeye dahil olan Sultanbeyli okulları başarıya doğru ilerliyor.

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2013 Çarşamba 08:02
Milli Eğitim Bakanlığı ile TÜBİTAK işbirliğinde bu yıl 8'incisi düzenlenecek “Bu Benim Eserim” adlı proje yarışmasında Sultanbeyli’nin okulları büyük ivme kazandı. 622 eser ile projeye dahil olan Sultanbeyli okulları başarıya doğru ilerliyor.

 

SULTANBEYLİ EMİN ADIMLARLA YOLA DEVAM EDİYOR!

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile Türkiye genelinde başlatılan "Bu Benim Eserim" adlı proje yarışmasına Türkiye’de ki, bütün okullar katılıyor. Bu proje kapsamında Türkiye’yi 12 değişik bölgeye ayıran yarışmaya okullar ve öğrenciler büyük önem veriyor. Bu bağlamda İstanbul’un 39 ilçesi arasında 622 eser ile projeye katılan Sultanbeyli okulları, Ataşehir, Ümraniye ve Maltepe gibi ilçeleri de geride bırakmış durumda. 

 

ANADOLU YAKASINDA 2. SIRADA

İstanbul genelinde 13 bin 046 eserin katıldığı yarışmada 1096 eser ile Üsküdar ilçesi birinci sırada yer alırken, 622 eser ile Sultanbeyli okulları Anadolu Yakasında ikinci sıraya oturmuş durumda. 39 ilçe arasında altıncı sırada olan Sultanbeyli okulları, yaptıkları eserlerle Türkiye bölgeleri arasında yapılacak final yarışmasına katılacak gibi duruyor.

BİRÇOK ESERİN PATENTİ ALINMIŞ DURUMDA!

Son zamanlarda eğitimle ilgili yaptığı başarılı çalışmalar ile dikkatleri üzerine toplayan Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sultanbeyli okulları, “Bu Benim Eserim” adlı projede de önemli bir başarıya imza atacak gibi gözüküyor. Bu proje kapsamında birçok gelişmiş ilçeyi geride bırakan Sultanbeyli okulları, şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Fen ve Matematik öğretmenleri başta olmak üzere teknoloji ve tasarım öğretmenlerinin destekleri ile yaptırılan projelerin birçoğunun da patenti alındığı öğrenildi. Konuyla ilgili GERÇEK MEDYA olarak emeği geçen başta Milli Eğitim camiası olmak üzere, öğretmen ve öğrencileri tebrik ediyoruz.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık