Ana Sayfa Sultanbeyli Bozuk yollar sürücüleri zorluyor

Bozuk yollar sürücüleri zorluyor

Sultanbeyli merkezde parke taşlarından yapılan yollar, sürücülere maddi ve manevi açıdan zor anlar yaşatıyor.

Giriş Tarihi: 5 Şubat 2013 Salı 03:52
Bozuk yollar sürücüleri zorluyor
Sultanbeyli merkezde parke taşlarından yapılı olan yollar gün geçtikçe bozulmaya devam ediyor. Merkezde araçlarını korkarak sürdüklerini belirten araç sahipleri, her gün merkez yolunda araçlarımızın altını sürtüyoruz. Araçlarımızda ciddi hasarlar meydana geliyor, dedi. Ayrıca bozuk yollardan manevra yaparak kurtulmaya çalışan araç sahipleri, yolların çift yönlü olmasından dolayı çukurlardan kurtulmaya çalışan sürücüler manevralar yaparak diğer araçları ve yayaları tehlikeye atıyor.

Kusurlu yolların araçlarda, özellikle eskiye göre daha çok kullanılan elektronik donanımlara zarar verdiği, eski tip mekanik aksam arızaları yanında güncel teknolojik aksamlara da zarar verdiği biliniyor. Diğer yandan bozuk yol şartları, otomobillerin lastik yapılarını ve araç yönetim aksamını da kötü yönde etkiliyor.

Tüm bu fiziksel etkilerin yanı sıra hayati riske sahip olan başka etkiler de var ki asıl dikkat edilmesi gereken nokta da burası. Bozuk yollar, aracın yol tutuşunu etkilemesi, lastiğin zemine tutunmasını zorlaştırması, aracın sarsılarak sürücünün direksiyon kontrolünü kaybetmesi gibi etkiler nedeniyle ağır hasar, yaralanma ve hatta ölümle sonuçlanan kazalara yol açabiliyor.

Araç sahipleri belediye yetkililerine seslenerek Sultanbeyli merkezdeki yollara ciddi bir çalışma yapılmasını talep etti. En kısa zamanda bu sıkıntının giderileceğini ümit ettiklerini belirttiler. Aksi halde birer milli servet olan araçlarının gün geçtikçe arızalarının arttığını, bununda bireysel zararın yanında devlet ekonomisine de zarar verdiğini dile getirdiler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü TKGM 173. Yaşını kutluyor.

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık