Ana Sayfa Gündem BÖYLE KAYMAKAMA HELAL OLSUN!

BÖYLE KAYMAKAMA HELAL OLSUN!

Birçok ilçe Kaymakamı, ilçesindeki Amatör Spor Kulüplerinin çektikleri sıkıntıları görmüyor veya yaşan sıkıntılara kulak tıkıyor. Ama Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, (BEUROKOM) Beykoz Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi kapsamında, Amatör Spor Kulüpleri ile bir araya gelip amatör spor kulüplerinin AB Projelerinden nasıl yararlanılabileceği konusunda bilgiler veriyor.

Giriş Tarihi: 25 Ocak 2012 Çarşamba 12:38
BÖYLE KAYMAKAMA HELAL OLSUN!
Ergün: ‘Sorun varsa çözüm de var’

Kaymakam Aydın Ergün, yardımcıları Nazife Ahmetova, Sema Çınar ve İlçe Spor Müdürü Serkan Öçalmaz ile birlikte (BEURKOM) Beykoz Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi çalışmaları kapsamında, spor kulüplerinin Avrupa Birliği’nin sağlayacağı fonlardan yararlanabilmesi için projeler üretmelerini sağlamak ve bunların kendi aralarındaki işbirliğini arttırabilmek amacı ile bilgiler aktardı.

Geçtiğimiz günlerde Anadoluhisarı Spor Kulübü binasının yıkımının ardından Spor Kulüp Başkanları, Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi çalışmaları kapsamında tesis için yardım alıp alamayacaklarını sorarak sorunlarını anlattılar.

 

 Ergün: Futbol dışında farklı projeler üretin

 (BEUROKOM) Beykoz Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi’nden yardım alabilmeleri için Spor Kulüplerine proje üretmelerini isteyen Aydın Ergün; “Diğer kuruluşlarımızla da bir araya gelerek proje hakkında bilgi verdik. Ama sizlerden gelen tek sorun futbolla ilgili. Başka spor dalları yok mu? Tabi ki var. Gençliğe yönelik de hizmetler verebilirsiniz. Bunun için de özellikle projeler üretmenizi istiyorum.” şeklinde konuştu.

Aydın Ergün; “Beykoz Belediyesi ile birlikte Beykoz'da faaliyet gösteren amatör spor kulüplerinin olanaklarının iyileştirilmesine ve gençlerin spor alanlarının artırılmasına yönelik çalışmalar yürüttüklerini” belirtti.

 Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir, hazırladığı projeyi Kaymakam Ergün’e sundu. Ardından kulüp başkanları Aydın Ergün’e sorular yönelttiler.

 

Çavuşbaşı Spor Kulübü Başkanı Yaşar Şahin: Biz Çavuşbaşı Spor Kulübü olarak beş mahalleye spor yaptırıyoruz. Yüzme havuzu projemiz var. Bu projemiz için Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi’nden yardım alabilir miyiz?

 

Kaymakam Aydın Ergün: Sizler bu tarz projeleriniz için Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi’nden yardım alamazsınız. Ama İstanbul İl Spor Kuruluşları’ndan yardım alabilirsiniz

 

Akbaba Spor Kulübü Başkanı Yüksel Kılıç: Bir salonumuz var ama şuan lisanslı oyuncumuz yok. Spor yaptırmak için uğraşıyoruz. Bu konuda bize destek olur musunuz?

 

Kaymakam Aydın Ergün: Sizler projelerinizi sunun bizler yardımcı olacağız. Sorun varsa çözümde var. Bizler kulüplere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu konuyla ilgili çalışmalar da yapacağız.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık