Ana Sayfa Ümraniye Bir memleket sevdalısı Ahmet Tevfik İleri Ümraniye’de anılacak

Bir memleket sevdalısı Ahmet Tevfik İleri Ümraniye’de anılacak

Ümraniye Belediyesi, bir memleket sevdalısı, örnek siyasetçi Ahmet Tevfik İleri’yi, 17 Ocak 2013 Perşembe günü düzenleyeceği bir programla anacak. Programda T.C. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da bir konferans verecek.

Giriş Tarihi: 17 Ocak 2013 Perşembe 06:56
Bir memleket sevdalısı Ahmet Tevfik İleri Ümraniye’de anılacak
Ümraniye Belediyesi düzenleyeceği bir programla, 50 yıllık ömrüne sayısız ve saygın hizmetler sığdırmış, övgüye layık bir hayat yaşayan, örnek siyasetçi Ahmet Tevfik İleri’yi anıyor. Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın ev sahipliği yaptığı programa, T.C. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Prof. Dr. Sadettin Ökten, FP İstanbul Eski Milletvekili Kültür Eski Bakanı İsmail Kahraman, DP İstanbul Eski Milletvekili Rasim Cinisli, Ahmet Tevfik İleri’nin oğlu Cahid İleri, program moderatörü Sadık Yalsızuçanlar, Ümraniye Belediye Başkan Yardımcıları ve Birim Müdürleri ve vatandaşlar katılacak.

Ahmet Tevfik İleri’yi anlatan Sergi açılışı ile başlayacak olan program, sinevizyon gösterimi, Konuşmacıların hatıralarının anlatılması, T.C. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın konferansı ile devam edecek.

Birçok lise ve üniversitenin açılmasın da büyük rol oynayan İleri, din eğitiminin serbest bırakılmasını sağlayarak, İmam Hatip Okullarının açılmasına öncülük etmiştir. Yüksek İslam Enstitülerini hayata geçiren reformlara adını yazdıran İleri, yatılı bölge okullarının ve Çocuk Kütüphanelerinin kurulmasına da el atmıştır. Türkçenin daha iyi ve yaygın kullanılması, yerli malına gerekli önemin verilmesi, İstiklâl Marşı çalınırken ayağa kalkılması ve 18 Mart günleri Çanakkale Şehitleri'nin anılması gibi geleneklerin öncülüğünü yapan memleket sevdalısı Ahmet Tevfik İleri’yi anma programı 17 Ocak 2013 Perşembe günü saat 18.00’da Ümraniye Belediyesi Nikah Sarayı’nda yapılacak.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık